Ogród dla Seniorów w Dobrej z naszymi ławkami ogrodowymi!

Minął już rok od czasu kiedy w Dobrej (powiat łobeski) otwarty został Ogród dla Seniorów. Uroczy zielony zakątek stworzyła Grupa Nieformalna "Pod Bocianem". Dzięki pracy własnych rąk oraz wsparciu mieszkańców i lokalnych służb, udało im się stworzyć zakątek idealny do odpoczynku i relaksu. Wolontariacki projekt wzbudził nasz podziw i uznanie, więc tym bardziej cieszymy się, że to właśnie nasze ławki ogrodowe stały się nieodłączną częścią Ogrodu dla Seniorów.

Ogród na początku października 2015.

Montaż płytek ceglanych – jak to zrobić?

W naszych poprzednich artykułach mogliście przeczytać o montażu paneli ściennych i montażu betonu architektonicznego. Dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam metody montażu innej dekoracji ściennej - ozdobnych płytek ceglanych. Jest to zadanie nieco bardziej problematyczne, ale nie ze względu na samą trudność montażu, a trudność stworzenia ogólnej instrukcji. Montaż płytek ceglanych różni się bowiem w zależności od producenta, choć ogólna zasada jest podobna. I właśnie te ogólne zasady montażu dekorów ceglanych chcielibyśmy Wam dzisiaj przedstawić.

Ściana wykończona cegłami Maurer

Co to jest korozja?

Korozja - co to jest? I jak bronić przed nią nasze meble ogrodowe? Sprawdźmy. Co to jest korozja? Korozja jest to proces stopniowego niszczenia materiałów występujący w wyniku oddziaływania określonych czynników środowiska na przedmiot. Może następować w wyniku zachodzenia reakcji chemicznych i procesów fizycznych, elektrochemicznych lub mikrobiologicznych. Korozja to pojęcie najczęściej używane w odniesieniu do metali, ale może się odnosić również do materiałów niemetalicznych (betonu, drewna, skał itd.). Korozja metali zachodzi w wyniku procesów chemicznych i elektrochemicznych. Jest to proces nieuchronny, metal jako pierwiastek dąży bowiem do stanu w jakim występuje w rudach. Ochrona przed korozją ma więc na celu maksymalne spowolnienie procesu rozpadu. Najbardziej widocznym objawem korozji jest rdzewienie żelaza oraz pokrywanie się miedzi i jej stopów patyną. Korozja drewna to wynik działania procesów mikrobiologicznych i chemicznych. Podobnie jak w przypadku metali, procesu korozji drewna nie da się powstrzymać, można go jedynie spowolnić. Podstawową przyczyną korozji powierzchni drewnianych jest porażenie materiału przez grzyby. Proces korozji drewna nazywany jest inaczej zgnilizną korozyjną drewna.

Korodujący fragment ławki żeliwnej.

Baldu Visata Malibu – montaż fotela biurowego

Montaż foteli biurowych może się nam wydawać nieco kłopotliwy, jeśli nigdy nie mieliśmy okazji żadnego składać. W rzeczywistości jednak nie jest to specjalnie trudne zdanie. By Wam to udowodnić, zamówiliśmy do naszego biura elegancki fotel marki Baldu Visata - fotel biurowy z ekoskóry Malibu Tan PU Chrome - i sfotografowaliśmy dla Was poszczególne etapy montażu. Uzupełniliśmy go opisem składania fotela krok po kroku i dodaliśmy kilka porad od nas. Gotowi do podjęcia wyzwania? Zaczynamy!

Fotel biurowy z ekoskóry Malibu Tan PU Chrome

Top 5 modeli paneli dekoracyjnych

Zastanawiacie się jakie modele paneli dekoracyjnych można określić mianem najpopularniejszych? Które z tych wszystkich oferowanych w sklepach wzorów są najmodniejsze? Tutaj znajdziecie odpowiedzi! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie 5 najciekawszych modeli paneli dekoracyjnych, które cieszą się wśród kupujących największą popularnością. Gotowi na poznanie wielkiej piątki? Zaczynamy!

Model Wave marki Dunes - numer 2 w zestawieniu

Jak osłonić taras przed wiatrem?

Z problemem nadmiernego wiatru najczęściej borykają się właściciele tarasów położonych na wyższych piętrach. Brakuje tam naturalnej osłony drzew i roślin, więc silny wiatr jest szczególnie dokuczliwy. Zdarzają się nawet przypadki, że duży wiatr przestawia lekkie meble tarasowe, co przy silnej wichurze może spowodować uszkodzenia sprzętów. Podobne problemy mogą mieć również osoby świeżo wprowadzające się do domów jednorodzinnych, w których zieleń ogrodowa nie jest jeszcze zbyt bujna. Jak osłonić taras przed wiatrem i rozwiązać ten problem? Sprawdźmy.

Duży taras w bloku osłonięty parasolem.

Hokery kuchenne i stołki barowe – czy są wygodne?

Hokery kuchenne i stołki barowe - przed ich zakupem może nas powstrzymywać obawa o wygodę korzystania z takich mebli. Czy da się wygodnie korzystać z hokerów? Jaki model będzie najbardziej funkcjonalnym i stylowym dodatkiem do wnętrza? Dziś rozwiejemy Wasze wątpliwości i odpowiemy na wszystkie te pytania. Zapraszamy do lektury!

Miniatury hokerów - skośny, bez oparcia, narożny, wąski.

Panele ścienne ceny – co wpływa na zróżnicowanie cenowe paneli 3D?

Jeśli zapytamy internetową wyszukiwarkę o ceny paneli ściennych, dostaniemy w odpowiedzi mnóstwo różnych ofert i żadnych konkretnych informacji. Jest to strasznie irytująca sytuacja, szczególnie kiedy planujemy zakup paneli dekoracyjnych i potrzebujemy ogólnego zorientowania się na temat cen. Dlatego też wściekłam się i postanowiłam dla Was taki tekst napisać - z możliwie najbardziej praktycznymi informacjami o cenach paneli ściennych 3D. Z artykułu dowiecie się co wpływa na zróżnicowanie cen pomiędzy poszczególnymi producentami, jaki rodzaj paneli jest najdroższy, a jaki najtańszy oraz ile mniej więcej wynosi cena za m2 paneli ściennych. Zapraszamy do lektury!

Próbniki rozmaitych paneli: gipsowych, piankowych, z MDF.

Keter Oakland 759 – montaż domku narzędziowego

Montaż domku narzędziowego Keter Oakland pozornie może się wydawać trudnym zadaniem. Jeśli jednak będziemy postępować zgodnie z instrukcją, nie powinien nam przysporzyć żadnych problemów. By Wam to udowodnić, przeprowadzimy Was dziś krok po kroku przez montaż domku Keter Oakland 759, wspierając się przesłanymi przez jednego z naszych klientów zdjęciami. Zobaczcie sami, że bez problemu dacie sobie z tym radę!

Montaz domku Keter Oakland

Co to jest frezowanie?

Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, lub po prostu nie zastanawiamy się nad tym, frezowane rzeczy otaczają nas niemalże z każdej strony. Frezowanie to stały element obrabiania wszelkiego rodzaju płaszczyzn, kanałków, rowków, powierzchni kształtowych czy uzębień. Jednak najwięcej wspólnego z frezem mają meble. Te bardzo często poddawane są frezowaniu, by nabrały odpowiedniego wyglądu, funkcjonalności czy zdobień. W tym artykule skupimy się głównie na frezowaniu mebli oraz wyjaśnimy co to jest frezowanie.

Frezarka

Meble do salonu
Meble do ogrodu
Meble do biura
Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach?

zapisz