Ekskluzywne meble ogrodowe – czyli jakie?

Wpisując w wyszukiwarce hasło “meble ogrodowe” najczęściej otrzymujemy propozycje mebli wykonanych z drewna, rattanu i technorattanu. Zmieniając opcje wyszukiwania z naciskiem na ekskluzywne, luksusowe meble do ogrodu, otrzymujemy w zasadzie niemal dokładnie te same wyniki. Jak zatem rozróżnić meble ekskluzywne od tych, które tylko je naśladują i gdzie się udać na zakupy, by nie kupić kota w worku?

Luksusowe meble ogrodowe

Jak odróżnić luksusowe meble ogrodowe od zwykłych?

Meble tarasowe dostępne w marketach budowlano-ogrodniczych, często mianowane etykietą ekskluzywnych, to zazwyczaj propozycje z plastiku, rattanu, technorattanu i drewna. Projekty te, w większości inspirowane wzornictwem markowych mebli ogrodowych, prezentują się ładnie, bo niesprawiedliwym byłoby odmówić im walorów estetycznych, są w miarę solidne i praktyczne. Mimo tych zalet jedynie aspirują do jakości i elegancji swoich ekskluzywnych odpowiedników. Zatem, co to znaczy meble ekskluzywne i jak je rozpoznać skoro wyszukiwarki internetowe niezależnie od wpisanych opcji reagują podobnymi wynikami?

Do produkcji luksusowych mebli ogrodowych wykorzystuje się, podobnie jak w tańszych modelach, rattan, technorattan i drewno. Różnic należy upatrywać w jakości, precyzji wykonania, wytrzymałości, oryginalnym designie i … tym, co napisane na metce. Zarówno pojedyncze modele krzeseł, stołów, huśtawek ogrodowych,  jak również całe komplety wypoczynkowe sygnowane logo znanych polskich i światowych projektantów znajdziemy w sklepach internetowych Willow House, Klusex, Doram Design, Rondo, Bello Giardino, Miloo, La Poem Garden, czy Gardinetta.

Ekskluzywne meble z technorattanu

Rodzaje popularnych mebli ogrodowych

 Każdy, kto pragnie stworzyć w ogrodzie wspaniałą strefę wypoczynkową, w sklepach tych może kupić m. in.:

Ekskluzywne meble ogrodowe drewniane

Drewniane meble ogrodowe powstają z rodzimych gatunków drewna, jak sosna, dąb, buk oraz egzotycznych na czele z drewnem teakowym. Drewno jako surowiec naturalny jest niezwykle cenione ze względu na swoje walory estetyczne, a wykonane z niego meble są praktyczne i solidne. Jednakże nawet te ekskluzywne wymagają odrobinę troski. Chcąc oszczędzić im łatki mebli jednego sezonu, należy je co jakiś czas zaimpregnować w celu ochrony przed wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych. W połączeniu z tekstyliami prezentuje się naprawdę pięknie. Najlepszym na to dowodem są meble z kolekcji Toscana, Roma czy Verona, które oferuje rodzimy producent, firma Rondo oraz meble z kolekcji Milano, do kupienia w sklepie Rondo i Klusex.

Ekskluzywne meble ogrodowe drewniane

Eleganckie meble ogrodowe z rattanu

Rattan, podobnie jak drewno jest surowcem naturalnym. Poddaje się go działaniu pary wodnej, dzięki czemu można formować meble o finezyjnych kształtach. Meble rattanowe, mimo niezaprzeczalnego uroku wykazują jednak wrażliwość na działanie wysokich temperatur, pod wpływem których mogą wysychać i łamać się. Wilgoć również im nie służy, dlatego po sezonie warto je przechowywać w pomieszczeniu. Kolekcje mebli rattanowych Porto, Barcelona i Panama dostępnych w ofercie sklepu Miloo, a także mebli oferowanych w sklepie Willow House to propozycja dla wielbicieli stylu rustykalnego. Można dzięki nim wyczarować naprawdę wygodne i stylowe miejsce do wypoczynku.

 Luksusowe meble ogrodowe z technorattanu

 Technorattan to syntetyczny odpowiednik rattanu. Jest równie plastyczny, co pozwala uformować dowolne kształty mebli, jednak znacznie bardziej odporny na działanie czynników atmosferycznych. Wykonuje się z niego stoliki, fotele, leżaki a nawet huśtawki, które przecież uwielbia każdy niezależnie od wieku. Wspaniałe technorattanowe huśtawki o nazwie Cocoon znajdziemy w ofercie Miloo. Jak zapewnia producent, komfort korzystania z huśtawki jest wprost proporcjonalny do jej światowego wzornictwa. Meble z technorattanu nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych i są łatwe do utrzymania w czystości. Cieszą się tak dużym uznaniem, że ze statusu mebli ogrodowych awansowały do rangi mebli chętnie używanych również w nowoczesnych przestrzeniach, restauracjach, hotelach czy SPA. Szczególnie nowoczesne serie z półokrągłej plecionki technorattanowej jak Ligurito z powodzeniem sprawdzą się zarówno na tarasie, jak i w ogrodzie zimowym. O powodzeniu tego surowca dowodzi m. in. fakt, że technorattanowe meble Doram Design znalazły swe zastosowanie w licznych hotelach, jak Hilton w Warszawie i Gdańsku, Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej, czy Hotel Dziki Potok w Karpaczu.

Ekskluzywne meble ogrodowe technorattan

Tajemnica udanego wypoczynku na świeżym powietrzu tkwi w otoczeniu, w jakim przebywamy. Ekskluzywne meble ogrodowe, choć droższe od ogólnodostępnej, marketowej oferty, wyróżniają się nie tylko pięknym designem, ale również jakością i trwałością, z których można korzystać latami. Luksusowe meble ogrodowe pozwolą stworzyć w ogrodzie, restauracji czy na hotelowym tarasie niezwykle wygodne oraz stylowe miejsce relaksu. Nie od dziś wiadomo przecież, że w pięknym otoczeniu kawa smakuje lepiej, lektura książki bardziej wciąga, a drzemka jest prawdziwym wytchnieniem dla ciała i umysłu.


Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeden komentarz do wpisu “Ekskluzywne meble ogrodowe – czyli jakie?”
  1. Ewunia Maj 24, 2015 at 12:11 #

    Piękne meble ogrodowe :) Aż chciałoby się usiąść i zjeść coś dobrego w ogrodzie. Ja zastanawiałam się nad takimi ale po obejrzeniu tych technorattanowych muszę jeszcze przemyśleć sprawę :)

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!