Jesienne dekoracje – DIY

Jesień trwa w najlepsze, liście osypują się na chodniki, samochody i ulice. W mieszkaniu rozbuchały się kaloryfery, a my otulamy się ciepłymi kocami i raczymy gorącą herbatą. Hulający zimny wiatr na zewnątrz sprawia, że w krótkie, jesienne dni więcej czasu spędzamy w domach, niż na łonie przyrody. Jak umilić sobie przebywanie w 4 ścianach? Jak nie dopuścić, by dopadła nas chandra? Jednym ze sposobów, może być tworzenie jesiennych dekoracji. Twórcza praca wypełni nam czas, a efekt naszych starań urozmaicą wnętrze i nadadzą mu sezonowego klimatu :).

Mam dla Was na początek i na zachętę 2 propozycje, z których możecie skorzystać dopóki liście jeszcze całkiem nie opadły (i nie zostały wymiecione przez administratorów osiedli i służby oczyszczania miasta), a sezon na dynie trwa w najlepsze.

 

Świece w jesiennym stroiku
Potrzebne nam będą:
– świeca o kształcie walca. Średnica około 5 – 5,5 cm. Wysokość: 12,5 cm lub wyższa.
– szklany, wysoki, przezroczysty pojemnik. Średnica o 2-3 cm większa od średnicy świecy. Wysokość: wyższa od wybranej świecy o około 5 cm
– metalowy lub szklany talerzyk pod świecę. Uwaga, średnica nie większa, niż średnica szklanego pojemnika
– Dowolne ziarenka. Polecam ziarna:  kukurydzy, pszenicy, kolorowego pieprzu, czerwonej soczewicy itp.
– Sztuczne kolorowe liście (mogą być też prawdziwe)
– sznurek lniany lub rafia – potrzebujemy około 15-20 cm/1 świecę

A oto co robimy:
Wsypujemy ziarna do szklanego naczynia na taką wysokość, aby knot świecy wystawał ponad szklane ścianki na wys. około 2 cm lub był na równi z krawędzią naczynia.
Na wysypane ziarenka kładziemy talerzyk/podstawkę pod świeczkę.
Do świeczki przywiązujemy sznurkiem liść (można go delikatnie podkleić taśmą dwustronną lub klejem, żeby się nie ruszał).
Świeczkę wkładamy do szklanego naczynia.
Gotowe! :)

Pamiętajmy jednak, aby nie dopuścić do wypalenia się świeczki aż do liścia. Nie chcemy przecież wzniecić małego pożaru ;) (dużego też nie).

 

Modna dynia i nie straszy ;)
W tym roku niesłychanie modne jest malowanie dyni na kolor biały (matowy), a połączenie białej dyni z supermodnym wzorem – chevronem.

Potrzebne nam będą:
– dynia! Wielkość dowolna, chociaż najłatwiej będzie nam coś wyczarować z większej, niż z mniejszej :)
– papierowa taśma malarska. Szerokość w zależności od wielkości dyni. Do malutkich polecam najwęższą (19 mm), do większych może być taśma o szerokości 25 lub 30 mm
– Farba akrylowa (najlepiej w sprayu, dostępna np. w sklepach malarskich i/lub z artykułami artystycznymi) – polecam z matowym wykończeniem
– pędzel lub gąbeczka do malowania – jeśli nie dostaniemy nigdzie farby w sprayu

A oto co robimy:
Ucinamy kilkanaście/dziesiąt kilkucentymetrowych pasków z taśmy. Przyklejamy je pod kątem tak, aby tworzyły wzorek chevornu (zdjęcie po lewej). Wyobraźmy sobie, że chcemy wykleić ztaśmy wzór trójkąta równoramiennego, ale bez podstawy. Kiedy już wykleimy kilka rządków ze wzorkiem potrząsamy pojemniczkiem z zapuszkowaną farbą w sprayu i w odległości kilkunastu-kilkudziesięciu centymetrów rozpylamy ją równomiernie na około. Czekamy aż wyschnie. Kiedy farba nie będzie się już kleić i nie będzie konieczności nanoszenia poprawek (jeśli zrobią nam się zacieki albo prześwitujące na pomarańczowo miejsca, spróbujmy spsikać je ponownie) odklejamy delikatnie paski taśmy.
I już! :)

Swoimi efektami możecie pochwalić się w komentarzach i na naszym profilu na Facebooku! :)Autor: be.
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Meble do salonu
Meble do ogrodu
Meble do biura
Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach?

zapisz