Krzesła obrotowe dla dzieci – jakie kupić?

W czasie roku szkolnego nasze dzieci spędzają przy biurkach dużo czasu. Właśnie tutaj odrabiają lekcje i się uczą, a w wolnym czasie rysują, składają modele czy korzystają z komputera. Z czasem to przy biurku będą spędzać coraz więcej czasu, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im optymalne warunki do pracy. Oprócz funkcjonalnego biurka potrzebować będą odpowiedniego krzesła obrotowego. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tego mebla? Sprawdźmy.

Krzesło dziecięce Bobi gts ts22

Krzesła obrotowe dla dzieci

Krzesło do biurka dla dzieci oczywiście nie musi być koniecznie krzesłem obrotowym. Nie da się jednak ukryć, że właśnie krzesła obrotowe dla dzieci zapewniają najlepsze warunki do pracy przy biurku. Jeśli zależy nam, by nasze pociechy zachowały podczas nauki optymalną pozycję ciała i by praca przy biurku była dla nich odpowiednio wygodna, zdecydujmy się właśnie na krzesło biurowe obrotowe. Co ważne, zamontowane przy fotelu kółka umożliwią swobodne poruszanie się wzdłuż blatu biurka. Warto zwrócić uwagę na rodzaj zamontowanych kółek – mogą być one przeznaczone do powierzchni miękkich (dywanowych) lub twardych (podłóg).

Krzesło dziecięce Bobi

Krzesła biurowe dla dzieci – wymiary

Przy wyborze krzesła obrotowego dla dzieci koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wymiary fotela. Nie kupujmy mebli na wyrost – dla zaczynającego naukę pierwszoklasisty lepiej kupić mniejsze krzesło przeznaczone dla dzieci, a dopiero z czasem wymienić je na krzesło biurowe młodzieżowe. Wpłynie to nie tylko na wygodę korzystania z fotela, ale też na lepsze dopasowanie modelu do dziecięcej sylwetki. Sprawdźmy dokładne wymiary krzesła (głębokość, szerokość i wysokość modelu) i porównajmy je z ulubionym krzesłem malucha – w ten sposób łatwo znajdziemy odpowiedni model.

Krzesło obrotowe dla dzieci Cartoons Line - wymiary

Budowa krzesła do biurka dla dziecka

Ważnym elementem krzesła biurowego jest oparcie. Powinno być ono odpowiednio dopasowane do kształtu kręgosłupa, dzięki czemu zapewni plecom lepsze podparcie. Siedzisko z kolei musi być miękkie i wygodne – żeby nawet podczas długich godzin pracy naszym pociechom było wygodnie. Ważną zaletą są również podłokietniki, które zmniejszają napięcie rąk i pomagają utrzymać prostą sylwetkę podczas pracy. Krzesła powinny być także wyposażone w specjalne mechanizmy pozwalające na regulację wysokości oparcia i siedziska oraz dostosowanie głębokości siedziska.

Krzesło obrotowe Smart

Obicia krzeseł dla dzieci

Wzory dostępnych na rynku obić krzeseł dziecięcych są bardzo zróżnicowane. Najmłodszym dzieciom z pewnością spodobają się kolorowe wzory i nadruki na krzesłach przedstawiające motywy z kreskówek. W tej kategorii warto zwrócić uwagę na oferowaną przez markę Nowy Styl kolekcję Cartoons. Nieco bardziej uniwersalnym modelem są krzesła z kolorową tapicerką – takie jak fotel Bobi czy krzesło Ministyle, które będą się podobać również starszym pociechom. Przed zakupem warto skonsultować się z dzieckiem – wówczas chętniej będzie korzystać z fotela i szybko przyzwyczai się do pracy we właściwej pozycji.

Kolekcja krzeseł dziecięcych Cartoon Line

Krzesła obrotowe dla dzieci – jakie kupić?

Podsumujmy wszystkie informacje. Przede wszystkim krzesło powinno być dopasowane do wzrostu i wieku dziecka. Lepiej nie kupować fotela obrotowego na wyrost. Warto zwrócić uwagę na to, czy oparcie jest ergonomiczne – czyli dopasowane do kształtu pleców, zapewniające odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Dodatkowo idealny model powinien mieć możliwość regulacji wysokości oparcia i głębokości siedziska oraz wysokości całego fotela. A tapicerkę warto dopasować do gustu i zainteresowań swojej pociechy, by skłonić ją do częstego korzystania z krzesła.

WYPRZEDAŻ OGRODOWA 2017*

Sprawdź i kup teraz >>

*Tylko do wyczerpania stanów magazynowych


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!