Meble technorattanowe Ligurito vs Nilamito – podobieństwa i różnice

Meble technorattanowe Ligurito i Nilamito to bardzo podobne zestawy ogrodowe. Skąd się więc biorą różnice cenowe między jednymi i drugimi kompletami? Czym właściwie się różnią obie serie? I które z zestawów lepiej postawić na swoim tarasie? Sprawdźmy co technorattanowe komplety Ligurito i meble z technorattanu Nilamito mają nam do zaoferowania.

Narożnik technorattan LIGURITO V PLUS Brown & Ecru Narożnik technorattan NILAMITO V PLUS Brown & Ecru

Technorattanowa plecionka Ligurito i Nilamito

Co to jest technorattan zapewne już wiecie – jeśli nie, odsyłam Was do artykułu na ten temat. Tymczasem skupmy się na podstawowej różnicy między zestawami z technorattanu Ligurito i Nilamito – rodzajach zastosowanej plecionki. Meble technorattanowe Ligurito to te bardziej ekskluzywne komplety, wykonane z półokrągłej plecionki, do złudzenia przypominającej naturalny rattan. Zestawy z technorattanu Nilamito wykonane są z kolei z bardzo eleganckiej, choć nieco mniej ekskluzywnej plecionki płaskiej obecnej na rynku od dawna.

Nowoczesne meble technorattanowe LIGURITO IX Brown Elite & Ecru Narożnik technorattan NILAMITO VIII Brown & Ecru

Oba komplety pięknie się prezentują, a wyplatana ręcznie technorattanowa plecionka w obu modelach jest równie wysokiej jakości. Podstawowa różnica w cenie wynika jednak z kosztu plecionki – okrągła jest droższa. Dodatkowo, do mebli z półokrągłego technorattanu zużywa się więcej technorattanowych włókien, a do mebli z płaskiego technorattanu – mniej. Mniej zużytego materiału i mniej pracy włożonej w stworzenie plecionki oznacza mniejsze koszty produkcji. Dlatego komplety Ligurito są droższe od zestawów Nilamito.

Duże możliwości aranżacyjne technorattanowych kompletów

Już podstawowy wybór kompletów technorattanowych z obu serii jest bardzo szeroki. Poszczególne zestawy składają się z różnej ilości modułów połączonych w rozmaite kombinacje. Na przykład Nilamito V składa się z dwóch modułów narożnych, modułu środkowego i sofy, a Nilamito IX tworzą trzy moduły narożne, dwa moduły środkowe i sofa. Pomiędzy tymi dwoma kombinacjami jest naprawdę szeroka gama wariantów – mogliście się o tym przekonać zaglądając do słownika mebli technorattanowych Nilamito.

Zestaw wypoczynkowy technorattan LIGURITO IX Off-WHITE Elite & Taupe Meble z technorattanu do ogrodu NILAMITO IX Grey & Grey

Co ważne, w obu seriach oznaczenia numeryczne kompletów są takie same, więc poszczególne zestawy Ligurito i Nilamito składają się z dokładnie tych samych elementów. Na dużej liczbie wariantów dostępnych zestawów możliwości wyboru się nie kończą. Każdy komplet można nabyć z trzema rodzajami stolików – prostokątnym stolikiem kawowym, kwadratowym stolikiem kawowym lub wysokim stołem obiadowym. Możemy więc kupić poszczególne zestawy w wersji wypoczynkowej lub wypoczynkowo-stołowej.

Nowoczesne meble technorattanowe LIGURITO IX Brown Elite & Ecru z pasującym fotelem Narożnik technorattan NILAMITO V Brown & Ecru z pasującym leżakiem

Możliwości uzupełniania kompletów również nie rozczarowują. W obu kolekcjach technorattanowych – Ligurito i Nilamito – dostępne są te same, pasujące do mebli dodatki. Do technorattanowych narożników modułowych możemy dobierać fotele w tej samej kolorystyce, leżaki z miękkimi poduchami i regulowanymi oparciami, oraz pojemne skrzynie na poduszki. Na wielbicieli jednolicie umeblowanych ogrodów czeka też spory wybór kompletów obiadowych, które idealnie będą się zgrywać z kompletami wypoczynkowymi z obu serii.

Dostępna kolorystyka zestawów z technorattanu na taras

Kolorystyka obu serii jest podobna, a jednocześnie inna. W obu seriach dostępne są meble brązowe z poduszkami ecru, brązowe z szarymi poduszkami i komplety w odcieniach szarości. W przypadku mebli technorattanowych Ligurito jest to jednak szarość bardzo jasna, popielata, niemal biała, a w serii Nilamito dostępne są zestawy w klasycznych ciemnych szarościach. Obie palety barw są więc bardzo odmienne, a na zdjęciach – zarówno producenta, jak i tych od klientów – wyglądają na pozbawione jakiegokolwiek podobieństwa.

Zestaw wypoczynkowy technorattan LIGURITO V Off-WHITE Elite & Taupe Meble z technorattanu do ogrodu NILAMITO V Grey & Grey

Co ważne, dla osób przykładających wagę do szczegółów, również brązowe zestawy nieco się między sobą różnią – plecionką. I nie mam tu na myśli oczywistej kwestii – półokrągłego technorattanu Ligurito i płaskiego Nilamito – ale sposób wykończenia włókien. W zestawach Ligurito plecionka jest matowa i szczotkowana, dzięki czemu doskonale naśladuje naturalny rattan, natomiast plecionka Nilamito jest gładka, o strukturze skórki pomarańczy, lekko połyskliwa. Oba warianty wspaniale się prezentują i to, który bardziej nam się podoba, to jedynie kwestia gustu.

Wygoda technorattanowych kompletów Ligurito i Nilamito

Komplety z obu technorattanowych serii są równie wygodne. Poszczególne moduły mają te same, obszerne wymiary, a miękkie poduszki na oparcia i siedziska, zarówno w serii technorattanowej Ligurito, jak i Nilamito, mają tę samą ekskluzywną grubość – 12 cm. Miękkie wypełnienie poduszek jest nieco inne w poduszkach siedziskowych i oparciowych. W poduszkach siedziskowych zastosowano elastyczną piankę tapicerską owiniętą dodatkowo owatą. Dzięki temu siedzisko jest miękkie, a jednocześnie siedząc na nim nie zapadamy się. Z kolei poduszki oparciowe wykonane są z miększego wkładu, więc wygodnie otulają nasze plecy, kiedy korzystamy z kompletów.

Nowoczesne meble z technorattanu LIGURITO VII Brown Elite & Grey z pasującym fotelem Narożnik technorattan NILAMITO VIII Brown & Ecru

Wygoda zestawów z technorattanu Ligurito i Nilamito to również łatwość utrzymania mebli. Zestawy nie wymagają konserwacji, są odporne na deszcz, śnieg i promieniowanie UV, oraz łatwe do utrzymania w czystości. Wszystkie dołączone do kompletu poduszki zabezpieczono warstwą teflonu – dzięki temu są odporne na wodę. Jeśli rozlejemy na nie napój wystarczy szybko strzepnąć wodę z poduszki, a na materiale nie zostanie żaden ślad. Co ważne, poduszki mają zdejmowane poszewki, więc jeśli się zabrudzą łatwo je zdejmiemy i wypierzemy nawet w domowej pralce. Na zimę meble wystarczy ukryć pod pokrowcem, a poduszki schować osobno w suchym miejscu.

Dbałość o jakość wykończenia mebli z technorattanu

Nietrudno zauważyć, że meble technorattanowe z serii Ligurito i Nilamito wykonane zostały z równą dbałością o wysoką jakość wykończenia. Pięknie wykonana technorattanowa plecionka, moduły zakończone niskimi, eleganckimi nóżkami, poduszki wykończone lamówkami, wykonane z najwyższej jakości materiałów – wszystko to stanowi o elegancji i ekskluzywności kompletów z obu serii. Odpowiednio wykończony jest również wchodzący w skład kompletu stolik. We wszystkich modelach pod taflą szkła można podziwiać idealnie dopracowaną plecionkę.

Nowoczesne meble z technorattanu LIGURITO VII Brown Elite & Grey z pasującą skrzynią Zestaw mebli z technorattanu NILAMITO VII Brown & Grey meblobranie

Technorattan Ligurito vs Nilamito

Jakie wnioski płyną z powyższego zestawienia? W skład obu serii technorattanowych wchodzą wygodne i efektowne zestawy, o podobnych wymiarach i jakości wykończenia. Zarówno meble technorattanowe Ligurito, jaki i Nilamito, pięknie się prezentują i są dopracowane w najmniejszych szczegółach. Obie serie nieco różnią się dostępną kolorystyką – oprócz brązowych mebli z szarymi lub kremowymi poduszkami w serii Ligurito dostępne są jasnoszare zestawy, a w serii Nilamito szare. Ten aspekt może więc zdecydować o ostatecznej decyzji.

Zestaw wypoczynkowy technorattan LIGURITO Off-WHITE Elite & Taupe Meble z technorattanu do ogrodu NILAMITO VIII Grey & Grey

Co jeszcze warto dodać? Seria z technorattanu Ligurito to powiew nowości. Meble technorattanowe Nilamito są na rynku dłużej, ale producent – marka Gardinetta – wprowadza do oferty dodatkowe kolory. Obie serie to luksusowe technorattany na tarasy, jednak jedyna poważna różnica między nimi – rodzaj zastosowanej technorattanowej plecionki – sprawia, że komplety technorattanowe Ligurito to ta bardziej ekskluzywna wersja kompletów. Jeśli chcemy się wyróżnić, a dodatkowy wydatek nie nadwyręży naszego domowego budżetu, wybierzmy meble technorattanowe Ligurito.


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!