Nowoczesne meble z płyty MDF

Meblościanka Acomo

Meblościanka Acomo

Płyta MDF to inaczej płyta pilśniowa wykonana z włókien drzewnych o średniej gęstości. Produkuje się ją przy użyciu wysokich temperatur, dzięki czemu wewnętrzna struktura jest mocno zwarta.
Płyty tego rodzaju posiadają różnorodną grubość. Bardzo często wykorzystywane są do produkcji mebli.
Meble z płyty MDF z reguły możemy spotkać w wersji melaminowanej, lakierowanej lub wykończonej okleiną.
 Płyty MDF laminowane

Zestaw pracowniczy C-BOX

Zestaw pracowniczy C-BOX

Tego typu płyty laminowane są jednostronnie lub obustronnie. Wykorzystuje się je często przy produkcji mebli pokojowych lub mebli biurowych. Cechują się wysoką jakością oraz szerokim wachlarzem kolorystycznym.
Do pielęgnacji mebli skonstruowanych z płyty laminowanej poleca się używać miękkiej, suchej lub lekko zwilżonej ściereczki. Do usuwania zanieczyszczeń nie można stosować środków chemicznych, rozpuszczalników, wybielaczy, ani nabłyszczaczy, gdyż mogą one doprowadzić do uszkodzenia struktury płyty.

Biurko Murano

Biurko Murano

Płyty MDF lakierowane

Ten rodzaj płyt MDF pokryty jest lakierem. Lakier może nadawać meblu wykończenie zarówno matowe, jaki i tzw. “na wysoki połysk”.
Lakiery dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, jak również z dodatkiem brokatu lub metalicznego połysku.

Płyty MDF akrylowe

Stolik Chromo

Stolik Chromo

Płyta akrylowa to inaczej płyta wiórowa pokryta okleiną (folią) akrylową. Wysokopołyskowa płyta akrylowa nie tylko nadaje meblowi luksusowego wyglądu, ale również jest odporna na promieniowanie UV i łatwa do utrzymania w czystości.
Od pewnego czasu we wnętrzarstwie panuje trend promujący proste w swej formie, wykończone na wysoki połysk meble oparte na bazie płyty MDF. Możemy swobodnie przebierać w meblach kuchennych, jak i pokojowych w poszukiwaniu idealnego modelu.

Stolik BOX

Stolik BOX

Meble wykończone akrylem należy konserwować za pomocą bawełnianych lub wykonanych z mikrofazy ściereczek zwilżonych wodą z dodatkiem mydła. Nie wolno stosować szeroko dostępnych, chemicznych środków do czyszczenia, takich jak mleczka, płyny do szyb, czy środki do czyszczenia mebli wzbogacone o wosk.

Ława Aversa

Ława Aversa

Meble z płyty MDF cieszą się dużą popularnością, głównie ze względu na ich dostępność oraz wysoką jakość za przystępną cenę.
Odpowiednio pielęgnowane meble z płyty MDF mogą posłużyć nam przez lata.

WYPRZEDAŻ OGRODOWA 2017*

Sprawdź i kup teraz >>

*Tylko do wyczerpania stanów magazynowych


Autor: Jan Praktyczny
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!