Pomysł na…..decoupage!

http://www.nibylandia.net.pl/article_info.php/articles_id/35?osCsid=cc6d8503156fa8936689a01a3a58bd8c

http://www.nibylandia.net.pl/article_info.php/articles_id/35?osCsid=cc6d8503156fa8936689a01a3a58bd8c

Ta technika ozdabiania przedmiotów znana jest już od setek lat. Urokowi decoupage’u ulegli m.in Ludwik XV i brytyjska królowa Charlotta. Do wyczarowania oryginalnych i egzotycznych wzorów wystarczy papier, serwetki, specjalne preparaty oraz……..trochę inwencji twórczej.

Aby ożywić wnętrze nie trzeba wcale wydawać dużo pieniędzy, można wykorzystać stare meble w całkiem nowych aranżacjach. Dzięki sztuce decoupage’u można ozdabiać nie tylko drewniane rzeczy, ale również ceramikę, szkło czy tworzywa sztuczne. Tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia.

Na początek możemy zacząć od dekoracji drobnych przedmiotów takich jak: pojemniki na chusteczki, wieszaki, świeczniki czy kuferki na biżuterię.  Warto się zastanowić nad tematem przewodnim jaki będzie nam przyświecał w trakcie kreacji nowego mebla.  Inspiracją mogą stać się wycinki z gazet, stare zdjęcia, tapety czy nawet pocztówki.

Ważne jest to, żeby powierzchnia przerabianej rzeczy była gładka, oczyszczona, bez oznak zadrapań i wgnieceń. Aby wybrane przez nas wzory dobrze przylegały do podłoża można przed ich naklejeniem nałożyć specjalny podkład wodny. Po całkowitym wyschnięciu podkładu smarujemy przedmiot farbą lateksową. Przy układaniu wyklejanek trzeba pamiętać o precyzji i trzymaniu się konsekwentnie swojego układu. Dla zwiększenia trwałości dekoracji całość pokrywamy warstwą lakieru varnish. Tak przygotowany przedmiot odstawiamy na maksymalnie dwa dni aby dokładnie wysechł.

Po tym okresie nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się z oryginalnego elementu wyposażenia naszego domu!

Polecamy inspiracje:
Stolik czarny wysoki połysk ozdobiony białymi podkładkamiStolik kawowy bez nóg na cokoliku ozdobiony ażurową serwetkąCzarny stolik kawowy ustawiony na kolorowym dywanieDesignerski stolik kawowy wykończony w wysokim połyskuStolik kawowy do pokoju Tora - czarny blatStolik do salonu długość 90 cm wysokość 45 cm

Autor: Iwona
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Meble do salonu
Meble do ogrodu
Meble do biura
Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach?

zapisz