Styl Gianniego Versace – hit czy kit?

O wnętrzach w stylu Versace zaczęło być glośno, kiedy w 1993 roku ten znany włoski kreator mody zaprojektował linię mebli oraz dodatków. Kolekcja nosiła nazwę Versace Home Signature i łączyła w sobie nowoczesność z antycznymi oraz klasycystycznymi wzorami.

Wielbicieli wnętrz w stylu Versace nie brakuje. Artykuły wyposażenia domu oraz meble stworzone przez tę znaną markę są przez nich cenione z uwagi na jakość oraz ociekającą złotem bogatą ornamentykę. Z kolei dla przeciwników, przedmioty tworzone przez Gianniego Versace są synonimem złego gustu i przepychu w najgorszym wydaniu.

Spośród wszystkich antycznych motywów, marka szczególnie upodobała sobie Meduzę – mityczną gorgonę z wężami zamiast włosów, którą umieszczono nawet w logo firmy.

Oprócz wspomnianej meduzy, charakterystycznymi motywami dla mebli oraz dodatków od Gianniego Versace są skrzydła, rydwany i liczne meandry, które zdobią krawędź niemal każdego przedmiotu z pracowni Versace.

Kolejnym charakterystycznym elementem stylu, są złocone, bogato zdobione meble wykonane ze szlachetnych, kosztownych materiałów.

A więc co sądzicie? Hit czy kit?

Zdjęcia pochodzą z: versacehome.it, ftv.co.in oraz luxuryhomegate.com

Polecamy inspiracje:
Stolik kawowy glamour w uroczym biało-szarym salonieBiały stolik do salonu ustawiony na czerwonym dywanieNowoczesny stolik kawowy ozdobiony świątecznym stroikiemBiały stolik kawowy do salonu wysokość 50 cmBiały stolik do salonu 120 cm wysokość 50 cmBiały stolik do salonu 90 cm wysokość 45 cm

Autor: be.
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Meble do salonu
Meble do ogrodu
Meble do biura
Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach?

zapisz