Wszystko na wierzchu – czyli otwarte półki do kuchni

Kolejny raz wędrujemy do kuchni, żeby zaczerpnąć inspiracji. Dziś przyjrzymy się bliżej półkom, które zastępują tradycyjne, zamykane szafki kuchenne.

Temat jest dość kontrowersyjny. Po pierwsze – otwarte półki do kuchni nie są praktyczne. Naczynia, które na nich stoją bardzo szybko pokrywają się kurzem, a jeśli mamy kuchenkę gazową, także tłustym osadem. Po drugie – trudniej jest cokolwiek ukryć. Decydując się na półki zamiast szafek powinniśmy bardziej zwracać uwagę na porządek panujący w kuchni.

Pomimo wad, otwarte półki w kuchni mają niewątpliwą zaletę – dzięki nim kuchnia zdaje się “żyć”. Kolorowe lub – wręcz przeciwnie – jednobarwne naczynia będą pełnić funkcje dekoracyjne. Kuchnia nabierze przytulnego charakteru, co wydaje się być świetnym rozwiązaniem zwłaszcza, jeżeli nasza kuchnia urządzona jest w nowoczesnym, chłodnym stylu.

A jak Wam podoba się takie rozwiązanie? Przykłady znajdziecie poniżej.

Polecamy inspiracje:
Stół rozsuwany kolor wenge luisiana z jasną zastawąDuży stół rozkładany z elegancką zastawą stołowąStół kuchenny rozsuwany Luizjana widok z góryWysoki stół do kuchni ustawiony przy ścianieCiemny stół rozsuwany ozdobiony kwiatami i podkładkamiStół do kuchni rozsuwany kolor wenge luisiana

Autor: be.
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Meble do salonu
Meble do ogrodu
Meble do biura
Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach?

zapisz