• Beton architektoniczny

    Beton architektoniczny

    Płyty z betonu architektonicznego to zdecydowanie najpopularniejszy typ dekorów ściennych, od wielu lat cieszący się niesłabnącą popularnością. Płyty betonowe na ścianę bardzo często wykorzystywane są do aranżacji loftów, biur, a także mieszkań w stylu industrialnym czy nowoczesnym. Mogłoby się wydawać, że beton architektoniczny wykorzystywany jest tylko do tworzenia płyt betonowych na ścianę, ale nic bardziej mylnego! Betonowe panele ścienne 3D to może trochę mniej popularny, ale zdecydowanie warty uwagi sposób na dodanie wnętrzu charakteru. Z betonu architektonicznego tworzone są również meble oraz dodatki do wnętrz.

    Co to jest beton architektoniczny?

    Beton architektoniczny to materiał wysokiej jakości, często dodatkowo zbrojony, by zwiększyć wytrzymałość tworzonych z niego dekoracji ściennych czy mebli. Zależnie od użytej mieszanki materiałów, ostateczny produkt może być porowaty lub gładki. Płyty betonowe na ścianę można dowolnie barwić, ale i tak do najpopularniejszych kolorów należą odcienie szarości – od jasnych, popielatych odcieni bieli, po czerń. Dekoracje betonowe mogą być dodatkowo impregnowane w celu zwiększenia ich odporności na wodę. Tak zabezpieczone płyty betonowe na ścianę można wykorzystywać w łazienkach, kuchniach, a także na zewnątrz budynków.

    Beton architektoniczny ścienny świetnie łączy się z innymi materiałami – drewnem, cegłą czy tkaniną. Płyty z betonu architektonicznego sprawdzą się więc niemal w każdej aranżacji, nie tylko w tych o bardziej nowoczesnym charakterze. We wnętrzach równie dobrze będą się prezentować dekory ścienne betonowe, których ciekawe kształty i wzory pozwolą na stworzenie unikalnej i oryginalnej aranżacji. Beton architektoniczny to zdecydowanie ciekawy sposób na nadanie wnętrzom wyjątkowego charakteru.