Kup w ciągu: 17h 05m 06s - wyślemy jutro

Classen Dąb Aurora AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte

(kod: 24608) Classen
55,99 zł/m2 i dostawa GRATIS!
 • Planowana wysyłka: JUTRO, śr, 23.10.2019
 • Zamów do: g. 11:00, środa, 23.10.2019
 • Pozostało: 17h 5min
 • kod: 24608
Cena za paczkę: 121,83 zł
Zakup na paczki po: 2,176 m2
Oblicz potrzebną ilość
x
Potrzebujesz m2 = opakowań

Popularne wśród Klientów:

Kluczowe parametry:

Długość [cm] 128,6
Grubość [cm] 0,8
klasa ścieralności ac5
Klasa użyteczności 33
Struktura drewna
Szerokość [cm] 28,2
V-fuga Tak
Zalecane ogrzewanie wodne

Opis produktu

Classen LogoPanele Harmony Forte Dąb Aurora są utrzymane w odcieniach bieli, szarości oraz beżu. To niezwykle ponadczasowa kombinacja barw, która nigdy nie wychodzi z mody. Dzięki wysokiej klasie ścieralności na poziomie AC5 produkt znajdzie zastosowanie w pokoju dziennym, sypialni, przedpokoju, gabinecie czy pomieszczeniach użyteczności publicznej. Istota klasy ścieralności to zbadanie, po ilu obrotach materiału ściernego dojdzie do uszkodzenia warstwy wierzchniej produktu. Panele posiadają klasę użyteczności 33 - określaną jako wszelkie pomieszczenia mieszkalne oraz użytku publicznego. Panele zastosowane praktycznie w każdym pomieszczeniu przez długi czas zachowają świetny wygląd oraz trwałość.

Classen Dąb Aurora AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte - zbliżenie

Właściwości paneli Harmony Forte Dąb Aurora

Wymiary panelu to to 282 x 1286 milimetrów, a grubość 8 milimetrów. Ostatni z parametrów odgrywa szczególnie ważną rolę – im jest on wyższy, tym panel jest bardziej stabilny, a co za tym idzie – połączenie poszczególnych elementów jest trwalsze. Panele Harmony Forte Dąb Aurora posiadają strukturę paneli, która cechuje się lekko zarysowanymi słojami do złudzenia przypominającymi naturalną deskę.

W panelach Harmony Forte Dąb Aurora zostało zastosowane innowacyjne rozwiązanie, jakim jest V-fuga. Powstaje ona przez sfrezowanie krawędzi w taki sposób, że po ułożeniu zyskuje się wrażenie osobnych desek. Sprawia to, że panele wyglądają niczym naturalne deski. Co więcej, krawędzie są tu zaimpregnowane wodoodpornym klejem, co w znaczy sposób wpływa na trwałość produktu. Powierzchnia paneli została pokryta specjalną antystatyczną warstwą niwelującą odkładanie się kurzu na ich powierzchni i pozwalającą uniknąć efektu elektryzowania się powierzchni. Właściwości antystatyczne są trwałe i nie ulegają zmianie przez cały okres użytkowania podłogi. Warto tu również wspomnieć o niezawodnej substancji Issowacc, dzięki której krawędzie paneli cechują się dużą odpornością na wilgoć. To specjalnie skomponowana mieszanka wosków nakładana na brzegi paneli podczas procesu produkcyjnego.

Harmony Forte Dąb Aurora – co to za panele?

Harmony Forte to jedna z kolekcji marki Classen, która została założona w 1963 roku w niemieckiej miejscowości Kaisetsech. Do dziś znajduje się tutaj główna centralna oraz jeden z zakładów produkcyjnych. Drugi zlokalizowany jest natomiast w Baruth. Na polskim rynku firma zadebiutowała w 1990 roku. Od 2005 roku posiada ona swój własny zakład produkcyjny w Zwonowicach koło Rybnika, w województwie śląskim. Linie produkcyjne oraz przestrzenie magazynowe zajmują powierzchnię około 46 000 metrów kwadratowych.

Wymiary:

 • Wymiary paneli: 282 x 1286 mm
 • Grubość paneli: 8 mm
 • Klasa ścieralności: AC5
 • Klasa użyteczności: 33
 • Struktura: drewna
 • V-fuga: tak
 • Ilość m2 w opakowaniu: 2,176 m2
 • Liczba sztuk w opakowaniu: 6

Kluczowe parametry:

Długość [cm] 128,6
Grubość [cm] 0,8
klasa ścieralności ac5
Klasa użyteczności 33
Struktura drewna
Szerokość [cm] 28,2
V-fuga Tak
Zalecane ogrzewanie wodne

Dostawa i montaż:

Paczka dostarczana do Państwa domów jest zapakowana fabrycznie przez producenta.

Przesyłka jest ubezpieczona i przesyłana za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Paczka dostarczana jest przez kuriera na poziom parteru, nie ma on obowiązku wniesienia przesyłki.

Jeśli interesuje Cię montaż i zakup paneli z 8% VAT - skontaktuj się z nami w celu wyceny zamówienia oraz usługi: [email protected]

 

Przeczytaj: szczegółowe informacje o organizacji procesu dostawy

Gwarancja:

Czas obowiązywania gwarancji:

25 lat - dot. użytkowania paneli w pomieszczeniach mieszkalnych
5 lat - dot. użytkowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej

Warunki gwarancji:

 1. Po odbiorze paneli należy niezwłocznie przenieść je do suchego i ogrzewanego pomieszczenia.
 2. Przed przystąpieniem do montażu panele należy składować w opakowaniach, układając je poziomo w stosach krzyżowych, oddalonych minimum 1 metr od ścian.
 3. Panele należy przechowywać w wyżej wymieniony sposób przez minimum 48 godzin w pomieszczeniu, w którym będą układane
 4. Przed przystąpieniem do montażu należy konieczne obejrzeć każdy panel, sprawdzając czy nie nosi śladów uszkodzeń, deformacji fabrycznych i/lub niezgodności kolorystycznych.
 5. Montaż paneli należy wykonać ściśle według instrukcji zamieszczonej na odwrocie etykiety (etykieta znajduje się w każdej paczce z panelami), oraz ogólnymi wskazówkami dotyczącymi układania paneli opisanymi w karcie gwarancyjnej dołączonej do opakowania ,oraz dostępnej do pobrania na stronie internetowej producenta, firmy Classen.
 6. Do montażu należy stosować wyłącznie materiały podkładowe zalecane przez producenta: np. gąbka poliuretanowa min. 32kg/m3, folia paroizolacyjna lub płyta podłogowa izolacyjna.
 7. W pomieszczeniach o powierzchni większej niż 55m2 niezbędne jest utworzenie między panelami szczelin dylatacyjnych o minimalnej szerokości 15 milimetrów. Szczeliny dylatacyjne maskuje się następnie specjalnymi listwami przypodłogowymi.

Gwarancja nie obejmuje:

 1. Paneli ułożonych na podłodze ogrzewanej elektryczną instalacją. Dopuszczalne jest natomiast układanie paneli na podłodze z zainstalowanym ogrzewaniem wodnym.
 2. Uszkodzeń V-fugi (np. wycierania, odbarwiania się itp.)

UWAGA: Informujemy, że dla kupujących niebędących konsumentami, sprzedawane przez nas przedmioty objęte są całkowitym wyłączeniem z tytułu rękojmi, zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie Cywilnym.

Najlepsza oferta:

Znalazłeś ten sam produkt w innym sklepie na lepszych warunkach? Prześlij nam informację i link na adres [email protected] - zweryfikujemy możliwość przedstawienia indywidualnej oferty.

Ostatnio na blogu:

Zadzwoń Email
×