Classen Dąb Lampar Kl.33 AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte

(kod: 24607) Classen
55,99 zł/m2

Produkt niedostępny

kod: 24607

Opis produktu

Classen LogoPanele Harmony Forte Dąb Lampar przypadną do gustu wszystkim miłośnikom odcieni beżu oraz szarości. To ponadczasowe barwy, które nigdy nie wychodzą z mody, a co za tym idzie – sprawdzą się w każdego rodzaju wnętrzu – zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym. Dzięki klasie ścieralności na praktycznie najwyższym poziomie - AC5 - panele zastosować można we wszelkich pomieszczeniach mieszkalnych - przedpokój, salon, jadalnia, sypialnia - a także w pomieszczeniach użytku publicznego. Dzięki klasie ścieralności AC5 posiadamy gwarancje, że panele doskonale prezentować będą się przez długi czas pomimo wysokiej i częstej eksploatacji. Produkt posiada klasę użyteczności 33 - wszelkie pomieszczenia mieszkalne oraz użytku publicznego. To najważniejszy parametr paneli, który często mylony jest z klasą ścieralności. Przyprzydzielaniu klasy sprawdza się odporność na ścieranie, zaplamienie, uderzenia, przyrost grubości po zalaniu wodą, żar papierosa, ruch nogi mebla oraz oddziaływanie krzesła na rolkach.

Charakterystyka paneli Harmony Forte Dąb Lampar

Panele mają wymiary 282 x 1286 milimetrów. Ich grubość to 8 milimetrów. Im parametr ten jest większy, tym panel jest bardziej stabilny (w mniejszym stopniu ugina się na nierównym podłożu), co sprawia, że połączenie poszczególnych paneli jest znacznie trwalsze. Panele Harmony Forte Dąb Lampar mają strukturę drewna, która charakteryzuje się delikatnie zarysowanymi słojami przypominającymi naturalną deskę. Panele posiadają tak zwaną V-fugę - powstaje ona przez sfrezowanie krawędzi paneli w taki sposób, że po ich ułożeniu mamy wrażenie osobnych desek. Sprawia to, że panele do złudzenia przypominają naturalny odpowiednik. Krawędzie paneli zostały dodatkowo zaimpregnowane wysokiej jakości, wodoodpornym lakierem - Issowaxx.

Jedyne w swoim rodzaju panele Harmony Forte Dąb Lampar

Panele Harmony Forte Dąb Lampar przeznaczone są do montażu z zastosowaniem bezklejowego system Megaloc. Charakteryzuje się on bardzo dobrą wytrzymałością oraz intuicyjnością. To mechanizm zatrzaskowy umieszczony na krótkim boku paneli. System ten skraca czas montażu niemalże o połowę, gwarantując najwyższy stopień stabilności podłogi. Rozwiązanie to stanowi gwarancję najłatwiejszego i najtrwalszego montażu oraz możliwości szybkiego demontażu w dowolnej chwili. 

Wymiary:

 • Wymiary paneli: 282 x 1286 mm
 • Grubość paneli: 8 mm
 • Klasa ścieralności: AC5
 • Klasa użyteczności: 33
 • Struktura: drewna
 • V-fuga: tak
 • Ilość m2 w opakowaniu: 2,176 m2
 • Liczba sztuk w opakowaniu: 6

Dostawa i montaż:

Paczka dostarczana do Państwa domów jest zapakowana fabrycznie przez producenta.

Przesyłka jest ubezpieczona i przesyłana za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Paczka dostarczana jest przez kuriera na poziom parteru, nie ma on obowiązku wniesienia przesyłki.

Jeśli interesuje Cię montaż i zakup paneli z 8% VAT - skontaktuj się z nami w celu wyceny zamówienia oraz usługi: [email protected]

 

Przeczytaj: szczegółowe informacje o organizacji procesu dostawy

Gwarancja:

Czas obowiązywania gwarancji:

25 lat - dot. użytkowania paneli w pomieszczeniach mieszkalnych
5 lat - dot. użytkowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej

Warunki gwarancji:

 1. Po odbiorze paneli należy niezwłocznie przenieść je do suchego i ogrzewanego pomieszczenia.
 2. Przed przystąpieniem do montażu panele należy składować w opakowaniach, układając je poziomo w stosach krzyżowych, oddalonych minimum 1 metr od ścian.
 3. Panele należy przechowywać w wyżej wymieniony sposób przez minimum 48 godzin w pomieszczeniu, w którym będą układane
 4. Przed przystąpieniem do montażu należy konieczne obejrzeć każdy panel, sprawdzając czy nie nosi śladów uszkodzeń, deformacji fabrycznych i/lub niezgodności kolorystycznych.
 5. Montaż paneli należy wykonać ściśle według instrukcji zamieszczonej na odwrocie etykiety (etykieta znajduje się w każdej paczce z panelami), oraz ogólnymi wskazówkami dotyczącymi układania paneli opisanymi w karcie gwarancyjnej dołączonej do opakowania ,oraz dostępnej do pobrania na stronie internetowej producenta, firmy Classen.
 6. Do montażu należy stosować wyłącznie materiały podkładowe zalecane przez producenta: np. gąbka poliuretanowa min. 32kg/m3, folia paroizolacyjna lub płyta podłogowa izolacyjna.
 7. W pomieszczeniach o powierzchni większej niż 55m2 niezbędne jest utworzenie między panelami szczelin dylatacyjnych o minimalnej szerokości 15 milimetrów. Szczeliny dylatacyjne maskuje się następnie specjalnymi listwami przypodłogowymi.

Gwarancja nie obejmuje:

 1. Paneli ułożonych na podłodze ogrzewanej elektryczną instalacją. Dopuszczalne jest natomiast układanie paneli na podłodze z zainstalowanym ogrzewaniem wodnym.
 2. Uszkodzeń V-fugi (np. wycierania, odbarwiania się itp.)

UWAGA: Informujemy, że dla kupujących niebędących konsumentami, sprzedawane przez nas przedmioty objęte są całkowitym wyłączeniem z tytułu rękojmi, zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie Cywilnym.

Najlepsza oferta:

Znalazłeś ten sam produkt w innym sklepie na lepszych warunkach? Prześlij nam informację i link na adres [email protected] - zweryfikujemy możliwość przedstawienia indywidualnej oferty.

Ostatnio na blogu:

Zadzwoń Email
×