Classen Dąb Marston Kl.33 AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte

(kod: 24604) Classen
55,99 zł/m2

Produkt niedostępny

kod: 24604

Opis produktu

Classen LogoJeżeli szukają Państwo najwyższej jakości paneli podłogowych, znajdą je Państwo w kolekcji Harmony Forte marki Classen. Kupując je, zyskują Państwo pewność, że posłużą one Państwu przez długi czas, zachowując swój naturalny, estetyczny wygląd. Odcień Dąb Marston przypadnie do gustu wszystkim fanom brązu. Panele te doskonale prezentować będą się w szczególności w przestronnych, otwartych pomieszczeniach. Dzięki klasie ścieralności na poziomie AC5 zastosować można je w pokoju dziennym, przedpokoju, gabinecie czy sypialni oraz wszelkiego rodzaju pomieszczeniach użyteczności publicznej - podłoga mimo wysokiej eksploatacji będzie doskonale prezentować się przez długi czas.

Cechy charakterystyczne paneli Harmony Forte Dąb Marston

Wymiary paneli to 282 x 1286 milimetrów. Ich grubość to 8 milimetrów. Parametr ten jest często niedoceniany, a odgrywa szczególnie ważną rolę. Im większa jest grubość paneli, tym lepiej. Grubszy panel jest znacznie bardziej stabilny, co sprawia, że połączenie poszczególnych paneli staje się znacznie trwalsze. Panele Harmony Forte Dąb Marston można układać bez użycia kleju, z zastosowaniem systemu Megaloc, który charakteryzują prostotą oraz łatwością montażu. Panele ułożyć można nawet w 1 osobę! Każda z kolekcji Harmony Forte może być układana na podłodze z wodnym ogrzewaniem podłogowym.

Panele te do złudzenia przypominają naturalne drewno dzięki powierzchni, która podczas padania światła doskonale imituje słoje drewna. Dodatkową cechą, która przybliża panele do wyglądu naturalnego drewna to zastosowana V-fuga - powstaje ona przez sfrezowanie krawędzi paneli w taki sposób, że po ich ułożeniu mamy wrażenie osobnych desek. Sprawia to, że panele do złudzenia przypominają naturalny odpowiednik. Krawędzie paneli zostały dodatkowo zaimpregnowane wysokiej jakości, wodoodpornym lakierem - Issowaxx.

Historia marki Classen w Polsce

Początek działalności marki Classen w Polsce to rok 1990, kiedy to rozpoczęła si produkcja listew drewnianych oraz frontów meblowych. W 1996 roku wprowadzono do sprzedaży podłogi laminowane. Rok później, w Rosji założona została spółka Classen Rus. W 2000 roku rozpoczęła się budowa nowej siedziby firmy w Zwonowicach. W latach 2002 – 2003 miała miejsce dalsza jej rozbudowa o kolejne hale produkcyjno – magazynowe. W 2005 roku wybudowano nową fabrykę drzwi w Zwonowicach. Rozpoczęła się produkcja drzwi oraz ościeżnic. W 2009 roku zaczęto produkcję ościeżnic regulowanych w Lubsku, a rok później – budowę następnej hali produkcyjnej. Wtedy również przeniesiono produkcję ościeżnic regulowanych do Zwonowic. W 2014 roku zaczęto produkcję drzwi ramowych. W 2014 roku zakupiona została linia do lakierowania. Wtedy też rozpoczęto produkcję drzwi lakierowanych w Zwonowicach. W 2015 zaczęto natomiast produkować kuchnie.

Wymiary:

 • Wymiary paneli: 282 x 1286 mm
 • Grubość paneli: 8 mm
 • Klasa ścieralności: AC5
 • Klasa użyteczności: 33
 • Struktura: drewna
 • V-fuga: tak
 • Ilość m2 w opakowaniu: 2,176 m2
 • Liczba sztuk w opakowaniu: 6

Dostawa i montaż:

Paczka dostarczana do Państwa domów jest zapakowana fabrycznie przez producenta.

Przesyłka jest ubezpieczona i przesyłana za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Paczka dostarczana jest przez kuriera na poziom parteru, nie ma on obowiązku wniesienia przesyłki.

Jeśli interesuje Cię montaż i zakup paneli z 8% VAT - skontaktuj się z nami w celu wyceny zamówienia oraz usługi: [email protected]

 

Przeczytaj: szczegółowe informacje o organizacji procesu dostawy

Gwarancja:

Czas obowiązywania gwarancji:

25 lat - dot. użytkowania paneli w pomieszczeniach mieszkalnych
5 lat - dot. użytkowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej

Warunki gwarancji:

 1. Po odbiorze paneli należy niezwłocznie przenieść je do suchego i ogrzewanego pomieszczenia.
 2. Przed przystąpieniem do montażu panele należy składować w opakowaniach, układając je poziomo w stosach krzyżowych, oddalonych minimum 1 metr od ścian.
 3. Panele należy przechowywać w wyżej wymieniony sposób przez minimum 48 godzin w pomieszczeniu, w którym będą układane
 4. Przed przystąpieniem do montażu należy konieczne obejrzeć każdy panel, sprawdzając czy nie nosi śladów uszkodzeń, deformacji fabrycznych i/lub niezgodności kolorystycznych.
 5. Montaż paneli należy wykonać ściśle według instrukcji zamieszczonej na odwrocie etykiety (etykieta znajduje się w każdej paczce z panelami), oraz ogólnymi wskazówkami dotyczącymi układania paneli opisanymi w karcie gwarancyjnej dołączonej do opakowania ,oraz dostępnej do pobrania na stronie internetowej producenta, firmy Classen.
 6. Do montażu należy stosować wyłącznie materiały podkładowe zalecane przez producenta: np. gąbka poliuretanowa min. 32kg/m3, folia paroizolacyjna lub płyta podłogowa izolacyjna.
 7. W pomieszczeniach o powierzchni większej niż 55m2 niezbędne jest utworzenie między panelami szczelin dylatacyjnych o minimalnej szerokości 15 milimetrów. Szczeliny dylatacyjne maskuje się następnie specjalnymi listwami przypodłogowymi.

Gwarancja nie obejmuje:

 1. Paneli ułożonych na podłodze ogrzewanej elektryczną instalacją. Dopuszczalne jest natomiast układanie paneli na podłodze z zainstalowanym ogrzewaniem wodnym.
 2. Uszkodzeń V-fugi (np. wycierania, odbarwiania się itp.)

UWAGA: Informujemy, że dla kupujących niebędących konsumentami, sprzedawane przez nas przedmioty objęte są całkowitym wyłączeniem z tytułu rękojmi, zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie Cywilnym.

Najlepsza oferta:

Znalazłeś ten sam produkt w innym sklepie na lepszych warunkach? Prześlij nam informację i link na adres [email protected] - zweryfikujemy możliwość przedstawienia indywidualnej oferty.

Ostatnio na blogu:

Zadzwoń Email
×