Kup w ciągu: 16h 39m 59s - wyślemy jutro

Classen Dąb Trydent AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte

(kod: 24602) Classen
55,99 zł 49,99 zł/m2 i dostawa GRATIS!
 • Planowana wysyłka: JUTRO, śr, 23.10.2019
 • Zamów do: g. 11:00, środa, 23.10.2019
 • Pozostało: 16h 40min
 • kod: 24602
Cena za paczkę: 108,78 zł
Zakup na paczki po: 2,176 m2
Oblicz potrzebną ilość
x
Potrzebujesz m2 = opakowań

Popularne wśród Klientów:

Kluczowe parametry:

Długość [cm] 128,6
Grubość [cm] 0,8
klasa ścieralności ac5
Klasa użyteczności 33
Struktura drewna
Szerokość [cm] 28,2
V-fuga Tak
Zalecane ogrzewanie wodne

Opis produktu

Classen LogoKlasa ścieralności paneli Harmony Forte Dąb Trydent to AC5 - panele wykorzystane mogą być zarówno we wnętrzach mieszkalnych - korytarz, salon, jadalnia - jak i w pomieszczeniach użyteczności publicznej ze względu na wysoką wytrzymałość na wycieranie. Istotą klasy ścieralności jest zbadanie, po ilu obrotach materiału ściernego dojdzie do uszkodzenia wierzchniej warstwy panelu. Klasa użyteczności paneli Harmony Forte Dąb Trydent to z kolei 33 - wszystkie pomieszczenia mieszkalne i publiczne. W celu określenia tego parametru wykonuje się szereg różnego rodzaju badań zgodnych z normą EN 13329 takich, jak odporność na uderzenia, ścieranie, żar papierosa, ruch nogi mebla, oddziaływanie krzesła na rolkach oraz przyrost grubości po zalaniu wodą.

Classen Dąb Trydent AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte - zbliżenie na panele

Wymiary paneli Harmony Forte Dąb Trydent

Wymiary paneli Dąb Trydent to 282 x 1286 milimetrów. Ich grubość to 8 milimetrów. Parametr ten odgrywa szczególnie ważną rolę. Im panel jest grubszy, tym większa jest jego stabilność, a połączenie poszczególnych elementów – trwalsze. W przypadku paneli Harmony Forte Dąb Trydent zastosowane zostało innowacyjne rozwiązanie, jakim jest V-fuga. Powstaje ona przez sfrezowanie krawędzi paneli w taki sposób, że po ich ułożeniu mamy wrażenie osobnych desek. Sprawia to, że panele do złudzenia przypominają naturalny odpowiednik. Krawędzie paneli zostały dodatkowo zaimpregnowane wysokiej jakości, wodoodpornym lakierem - Issowaxx.

Classen Dąb Trydent AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte

Montaż paneli Harmony Forte Dąb Trydent

Panele montowane są z zastosowaniem bezklejowego systemu Megaloc. Charakteryzuje się on bardzo dobrą wytrzymałością i intuicyjnym montażem. Megaloc jest mechanizmem zatrzaskowym umieszczanym na krótkim boku paneli. Skutecznie skraca on czas ich układania prawie o połowę, gwarantując najwyższy stopień stabilności podłogi. Rozwiązanie to daje również możliwość szybkiego demontażu podłogi w dowolnym momencie.

Classen Dąb Trydent AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte - aranżacja

Harmony Forte Dąb Trydent od Classen

Za projekt oraz produkcję paneli z kolekcji Harmony Forte odpowiada marka Classen, która została założona w 1963 roku w miejscowości Kaisersesch w Niemczech. Do dziś to właśnie tutaj znajduje się jej główna centrala oraz jeden z zakładów produkcyjnych. Drugi z nich jest zlokalizowany w mieście Baruth. Na rodzimym rynku marka zadebiutowała w 1990 roku jako spółka Gorex Sp.z.o.o. W 1996 roku przekształciła się ona w CLASSSEN-POL S.A. Od 2005 roku marka posiada własny zakład produkcyjny w Zwonowicach koło Rybnika. Linie produkcyjne oraz przestrzenie magazynowe zajmują powierzchnię ponad 46 000 metrów kwadratowych. Polska siedziba firmy odpowiada za obsługę środkowo – wschodniego rynku europejskiego.

Wymiary:

 • Wymiary paneli: 282 x 1286 mm
 • Grubość paneli: 8 mm
 • Klasa ścieralności: AC5
 • Klasa użyteczności: 33
 • Struktura: drewna
 • V-fuga: tak
 • Ilość m2 w opakowaniu: 2,176 m2
 • Liczba sztuk w opakowaniu: 6

Kluczowe parametry:

Długość [cm] 128,6
Grubość [cm] 0,8
klasa ścieralności ac5
Klasa użyteczności 33
Struktura drewna
Szerokość [cm] 28,2
V-fuga Tak
Zalecane ogrzewanie wodne

Dostawa i montaż:

Paczka dostarczana do Państwa domów jest zapakowana fabrycznie przez producenta.

Przesyłka jest ubezpieczona i przesyłana za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Paczka dostarczana jest przez kuriera na poziom parteru, nie ma on obowiązku wniesienia przesyłki.

Jeśli interesuje Cię montaż i zakup paneli z 8% VAT - skontaktuj się z nami w celu wyceny zamówienia oraz usługi: [email protected]

 

Przeczytaj: szczegółowe informacje o organizacji procesu dostawy

Gwarancja:

Czas obowiązywania gwarancji:

25 lat - dot. użytkowania paneli w pomieszczeniach mieszkalnych
5 lat - dot. użytkowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej

Warunki gwarancji:

 1. Po odbiorze paneli należy niezwłocznie przenieść je do suchego i ogrzewanego pomieszczenia.
 2. Przed przystąpieniem do montażu panele należy składować w opakowaniach, układając je poziomo w stosach krzyżowych, oddalonych minimum 1 metr od ścian.
 3. Panele należy przechowywać w wyżej wymieniony sposób przez minimum 48 godzin w pomieszczeniu, w którym będą układane
 4. Przed przystąpieniem do montażu należy konieczne obejrzeć każdy panel, sprawdzając czy nie nosi śladów uszkodzeń, deformacji fabrycznych i/lub niezgodności kolorystycznych.
 5. Montaż paneli należy wykonać ściśle według instrukcji zamieszczonej na odwrocie etykiety (etykieta znajduje się w każdej paczce z panelami), oraz ogólnymi wskazówkami dotyczącymi układania paneli opisanymi w karcie gwarancyjnej dołączonej do opakowania ,oraz dostępnej do pobrania na stronie internetowej producenta, firmy Classen.
 6. Do montażu należy stosować wyłącznie materiały podkładowe zalecane przez producenta: np. gąbka poliuretanowa min. 32kg/m3, folia paroizolacyjna lub płyta podłogowa izolacyjna.
 7. W pomieszczeniach o powierzchni większej niż 55m2 niezbędne jest utworzenie między panelami szczelin dylatacyjnych o minimalnej szerokości 15 milimetrów. Szczeliny dylatacyjne maskuje się następnie specjalnymi listwami przypodłogowymi.

Gwarancja nie obejmuje:

 1. Paneli ułożonych na podłodze ogrzewanej elektryczną instalacją. Dopuszczalne jest natomiast układanie paneli na podłodze z zainstalowanym ogrzewaniem wodnym.
 2. Uszkodzeń V-fugi (np. wycierania, odbarwiania się itp.)

UWAGA: Informujemy, że dla kupujących niebędących konsumentami, sprzedawane przez nas przedmioty objęte są całkowitym wyłączeniem z tytułu rękojmi, zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie Cywilnym.

Najlepsza oferta:

Znalazłeś ten sam produkt w innym sklepie na lepszych warunkach? Prześlij nam informację i link na adres [email protected] - zweryfikujemy możliwość przedstawienia indywidualnej oferty.

Ostatnio na blogu:

Zadzwoń Email
×