Kup w ciągu: 17h 03m 55s - wyślemy jutro

Classen Fernandez AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte

(kod: 24600) Classen
55,99 zł 49,98 zł/m2 i dostawa GRATIS!
 • Planowana wysyłka: JUTRO, śr, 23.10.2019
 • Zamów do: g. 11:00, środa, 23.10.2019
 • Pozostało: 17h 3min
 • kod: 24600
Cena za paczkę: 108,76 zł
Zakup na paczki po: 2,176 m2
Oblicz potrzebną ilość
x
Potrzebujesz m2 = opakowań

Popularne wśród Klientów:

Kluczowe parametry:

Długość [cm] 128,6
Grubość [cm] 0,8
klasa ścieralności ac5
Klasa użyteczności 33
Struktura drewna
Szerokość [cm] 28,2
V-fuga Tak
Zalecane ogrzewanie wodne

Opis produktu

Classen LogoPanele Harmony Forte Fernandez to produkt niezwykle uniwersalny, który sprawdzi się w niemalże każdym pomieszczeniu. Dzięki klasie ścieralności A5 panele zastosować można w kazdym pomieszczeniu domowym - korytarz, salon, sypialnia, jadalnia - a także w miejscach użyteczności publicznej. Wskazana klasa ścieralności decyduje o tym, jak trwała oraz wytrzymała jest powierzchnia produktu. Wyznacza się ją na podstawie normy EN 13329. Podłoga, mimo częstej eksploatacji zachowa doskonały wygląd. Dodatkowo, model Harmony Forte Fernandez posiada klasę użyteczności 33 - wszystkie pomieszczenia mieszkalne oraz publiczne. W celu określenia tego parametru wykonuje się badania odporności na uderzenia, ścieranie, zaplamienie, żar papierosa, oddziaływania krzesła na rolkach, ruchu nogi mebla oraz przyrostu grubości po zalaniu wodą. 

Classen Fernandez AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte - zbliżenie

Harmony Forte Fernandez

Cechą charakterystyczną kolekcji Harmony Forte marki Classen jest szerokość deski wynosząca 282 milimetry. Tego typu produkty idealnie sprawdzą się w przestronnych, otwartych pomieszczeniach. Ciekawe warianty kolorystyczne sprawiają, że dostępne tu podłogi nadadzą każdemu wnętrzu unikalnego charakteru, wydobywając ich piękno. Grubość desek to z kolei 8 milimetrów. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż im jest ona większa, tym panel jest bardziej stabilny, a co za tym idzie – połączenie poszczególnych paneli jest trwalsze.

W modelu zastosowano V-Fugę - dzięki niej, panele jeszcze lepiej imitują prawdziwą, drewnianą podłogę. Małe rowki na skraju poszczególnych desek we wzorze zmieniają wygląd panelu w taki sposób, że na pierwszy rzut oka wygląda jak podłoga złożona z pojedynczych deseczek. Dodatkowo, górna warstwa panelu posiada fakturę drewna, dzięki czemu światło odbijające się od paneli uwidacznia uwidacznia strukturę powierzchni. Powierzchnia panelu pokryta została specjalną antystatyczną warstwą, która niweluje odkładanie się kurzu na panelach i pozwala uniknąć nieprzyjemnego efektu elektryzowania się powierzchni.

Classen Fernandez AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte

Montaż paneli Harmony Forte Fernandez

Panele montuje się bez użycia kleju. Jest to możliwe dzięki systemowi Megaloc, który charakteryzuje się łatwością. Panele odłogowe może montować nawet jedna osoba. Produkty z kolekcji Harmony Forte Fernandez nadają się do układania na podłodze z wodnym ogrzewaniem podłogowym.

Classen Fernandez AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte - aranżacja

Panele Harmony Forte Fernandez od Classen

Classen to marka powstała w 1963 roku w Kaisersesch W Niemczech. Do dziś to właśnie tutaj znajduje się jej główna centrala oraz jeden z zakładów produkcyjnych. Drugi zlokalizowany jest w mieście Baruth. Na polskim rynku firma zaistniała w 1990 roku jako spółka Gorex Sp.z.o.o., która w 1996 roku przekształciła się w CLASSEN-POL S.A. Od 2005 roku firma Classen posiada swój własny zakład produkcyjny w Zwonowicach koło Rybnika. Linie produkcyjne oraz przestrzenie magazynowe zajmują powierzchnię ponad 46 000 metrów kwadratowych. W fabryce powstają listwy przypodłogowe, drzwi wewnętrzne oraz meble kuchenne.

Wymiary:

 • Wymiary paneli: 282 x 1286 mm
 • Grubość paneli: 8 mm
 • Klasa ścieralności: AC5
 • Klasa użyteczności: 33
 • Struktura: drewna
 • V-fuga: tak
 • Ilość m2 w opakowaniu: 2,176 m2
 • Liczba sztuk w opakowaniu: 6

Kluczowe parametry:

Długość [cm] 128,6
Grubość [cm] 0,8
klasa ścieralności ac5
Klasa użyteczności 33
Struktura drewna
Szerokość [cm] 28,2
V-fuga Tak
Zalecane ogrzewanie wodne

Dostawa i montaż:

Paczka dostarczana do Państwa domów jest zapakowana fabrycznie przez producenta.

Przesyłka jest ubezpieczona i przesyłana za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Paczka dostarczana jest przez kuriera na poziom parteru, nie ma on obowiązku wniesienia przesyłki.

Jeśli interesuje Cię montaż i zakup paneli z 8% VAT - skontaktuj się z nami w celu wyceny zamówienia oraz usługi: [email protected]

 

Przeczytaj: szczegółowe informacje o organizacji procesu dostawy

Gwarancja:

Czas obowiązywania gwarancji:

25 lat - dot. użytkowania paneli w pomieszczeniach mieszkalnych
5 lat - dot. użytkowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej

Warunki gwarancji:

 1. Po odbiorze paneli należy niezwłocznie przenieść je do suchego i ogrzewanego pomieszczenia.
 2. Przed przystąpieniem do montażu panele należy składować w opakowaniach, układając je poziomo w stosach krzyżowych, oddalonych minimum 1 metr od ścian.
 3. Panele należy przechowywać w wyżej wymieniony sposób przez minimum 48 godzin w pomieszczeniu, w którym będą układane
 4. Przed przystąpieniem do montażu należy konieczne obejrzeć każdy panel, sprawdzając czy nie nosi śladów uszkodzeń, deformacji fabrycznych i/lub niezgodności kolorystycznych.
 5. Montaż paneli należy wykonać ściśle według instrukcji zamieszczonej na odwrocie etykiety (etykieta znajduje się w każdej paczce z panelami), oraz ogólnymi wskazówkami dotyczącymi układania paneli opisanymi w karcie gwarancyjnej dołączonej do opakowania ,oraz dostępnej do pobrania na stronie internetowej producenta, firmy Classen.
 6. Do montażu należy stosować wyłącznie materiały podkładowe zalecane przez producenta: np. gąbka poliuretanowa min. 32kg/m3, folia paroizolacyjna lub płyta podłogowa izolacyjna.
 7. W pomieszczeniach o powierzchni większej niż 55m2 niezbędne jest utworzenie między panelami szczelin dylatacyjnych o minimalnej szerokości 15 milimetrów. Szczeliny dylatacyjne maskuje się następnie specjalnymi listwami przypodłogowymi.

Gwarancja nie obejmuje:

 1. Paneli ułożonych na podłodze ogrzewanej elektryczną instalacją. Dopuszczalne jest natomiast układanie paneli na podłodze z zainstalowanym ogrzewaniem wodnym.
 2. Uszkodzeń V-fugi (np. wycierania, odbarwiania się itp.)

UWAGA: Informujemy, że dla kupujących niebędących konsumentami, sprzedawane przez nas przedmioty objęte są całkowitym wyłączeniem z tytułu rękojmi, zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie Cywilnym.

Najlepsza oferta:

Znalazłeś ten sam produkt w innym sklepie na lepszych warunkach? Prześlij nam informację i link na adres [email protected] - zweryfikujemy możliwość przedstawienia indywidualnej oferty.

Ostatnio na blogu:

Zadzwoń Email
×