Kup w ciągu: 15h 30m 56s - wyślemy jutro

Classen Grusza Ardonise Kl.33 AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte

(kod: 24611) Classen
55,99 zł 49,99 zł/m2 i dostawa GRATIS!
 • Planowana wysyłka: JUTRO, śr, 23.10.2019
 • Zamów do: g. 11:00, środa, 23.10.2019
 • Pozostało: 15h 30min
 • kod: 24611
Cena za paczkę: 108,78 zł
Zakup na paczki po: 2,176 m2
Oblicz potrzebną ilość
x
Potrzebujesz m2 = opakowań

Popularne wśród Klientów:

Kluczowe parametry:

Długość [cm] 128,6
Grubość [cm] 0,8
klasa ścieralności ac5
Klasa użyteczności 33
Struktura drewna
Szerokość [cm] 28,2
V-fuga Tak
Zalecane ogrzewanie wodne

Opis produktu

Classen LogoPanele Harmony Forte Grusza Ardonise utrzymane są w odcieniach jasnego brązu. To ponadczasowa barwa, która nigdy nie wychodzi z mody. Doskonale będzie się ona prezentowała w pomieszczeniach zarówno klasycznych, jak i typowo nowoczesnych. Panele są nieco szersze od tradycyjnych, dostępnych na rynku produktów tego typu, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w otwartych, przestronnych wnętrzach. Dzięki wysokiej klasie śieralności - na poziomie AC5 - zastosować można je z powodzeniem we wszelkich pomieszczeniach mieszkalnych - w przedpokoju, salonie, gabinecie, sypialni - czy też w budynkach użyteczności publicznej. Test  przydziału klasy ścieralności jest imitacją codziennego użytkowania podłogi w warunkach laboratoryjnych. Panele mają strukturę drewna, która cechuje się lekko zarysowanymi słojami przypominającymi naturalną deskę.

Classen Grusza Ardonise Kl.33 AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte

Czym charakteryzują się panele Harmony Forte Grusza Ardonise?

Panele Harmony Forte Grusza Adronise mają klasę użyteczności (nazywaną także klasą przeznaczenia), na poziomie 33 - wszelkie pomieszczenia mieszkalne oraz użytku publicznego. To najważniejszy parametr produktów tego typu. W celu jego określenia wykonuje się różnego rodzaju badania zgodne z normą EN 13329. Zalicza się do nich odporność na przyrost grubości po zalaniu wodą, ruch nogi mebla, oddziaływanie krzesła na rolkach, ścieranie, uderzenia, zaplamienie oraz żar papierosa. 

Panele posiadają strukturę drewna - ich powierzchnia do złudzenia przypomina prawdziwe drewno - przy padaniu światła widoczne wgłębienia, które doskonale imitują strukturę drewna. Dodatkowo, w panelach zastosowana została V-fuga - powstaje ona przez sfrezowanie krawędzi paneli w taki sposób, że po ich ułożeniu mamy wrażenie osobnych desek. Sprawia to, że panele do złudzenia przypominają naturalny odpowiednik. Krawędzie paneli zostały dodatkowo zaimpregnowane wysokiej jakości, wodoodpornym lakierem - Issowaxx.

Classen Grusza Ardonise Kl.33 AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte - aranżacja

Historia marki Classen w Polsce

Classen jest marką, która na polskim rynku zadebiutowała w 1990 roku. W 1996 roku wprowadziła do sprzedaży podłogi laminowane. Rok później, w Rosji została założona spółka Classen Rus. W 2000 roku rozpoczęła się budowa nowej siedziby firmy w Zwonowicach. W latach 2002 – 2003 miała miejsce dalsza rozbudowa siedziby o kolejne hale produkcyjno – magazynowe. W 2005 zaczęto budować nową fabrykę drzwi w Zwonowicach i rozpoczęto produkcję drzwi oraz ościeżnic. W 2009 roku zaczęto produkować ościeżnice regulowane w Lubsku. W 2010 roku rozpoczęła się budowa kolejnej hali produkcyjnej. Produkcja ościeżnic regulowanych została przeniesiona do Zwonowic. W 2013 roku zaczęła się produkcja drzwi ramowych. W 2014 roku zakupiono linie do lakierowania i rozpoczęto produkcję drzwi lakierowanych w Zwonowicach. Rok później firma wystartowała z produkcją kuchni.

Wymiary:

 • Wymiary paneli: 282 x 1286 mm
 • Grubość paneli: 8 mm
 • Klasa ścieralności: AC5
 • Klasa użyteczności: 33
 • Struktura: drewna
 • V-fuga: tak
 • Ilość m2 w opakowaniu: 2,176 m2
 • Liczba sztuk w opakowaniu: 6

Kluczowe parametry:

Długość [cm] 128,6
Grubość [cm] 0,8
klasa ścieralności ac5
Klasa użyteczności 33
Struktura drewna
Szerokość [cm] 28,2
V-fuga Tak
Zalecane ogrzewanie wodne

Dostawa i montaż:

Paczka dostarczana do Państwa domów jest zapakowana fabrycznie przez producenta.

Przesyłka jest ubezpieczona i przesyłana za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Paczka dostarczana jest przez kuriera na poziom parteru, nie ma on obowiązku wniesienia przesyłki.

Jeśli interesuje Cię montaż i zakup paneli z 8% VAT - skontaktuj się z nami w celu wyceny zamówienia oraz usługi: [email protected]

 

Przeczytaj: szczegółowe informacje o organizacji procesu dostawy

Gwarancja:

Czas obowiązywania gwarancji:

25 lat - dot. użytkowania paneli w pomieszczeniach mieszkalnych
5 lat - dot. użytkowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej

Warunki gwarancji:

 1. Po odbiorze paneli należy niezwłocznie przenieść je do suchego i ogrzewanego pomieszczenia.
 2. Przed przystąpieniem do montażu panele należy składować w opakowaniach, układając je poziomo w stosach krzyżowych, oddalonych minimum 1 metr od ścian.
 3. Panele należy przechowywać w wyżej wymieniony sposób przez minimum 48 godzin w pomieszczeniu, w którym będą układane
 4. Przed przystąpieniem do montażu należy konieczne obejrzeć każdy panel, sprawdzając czy nie nosi śladów uszkodzeń, deformacji fabrycznych i/lub niezgodności kolorystycznych.
 5. Montaż paneli należy wykonać ściśle według instrukcji zamieszczonej na odwrocie etykiety (etykieta znajduje się w każdej paczce z panelami), oraz ogólnymi wskazówkami dotyczącymi układania paneli opisanymi w karcie gwarancyjnej dołączonej do opakowania ,oraz dostępnej do pobrania na stronie internetowej producenta, firmy Classen.
 6. Do montażu należy stosować wyłącznie materiały podkładowe zalecane przez producenta: np. gąbka poliuretanowa min. 32kg/m3, folia paroizolacyjna lub płyta podłogowa izolacyjna.
 7. W pomieszczeniach o powierzchni większej niż 55m2 niezbędne jest utworzenie między panelami szczelin dylatacyjnych o minimalnej szerokości 15 milimetrów. Szczeliny dylatacyjne maskuje się następnie specjalnymi listwami przypodłogowymi.

Gwarancja nie obejmuje:

 1. Paneli ułożonych na podłodze ogrzewanej elektryczną instalacją. Dopuszczalne jest natomiast układanie paneli na podłodze z zainstalowanym ogrzewaniem wodnym.
 2. Uszkodzeń V-fugi (np. wycierania, odbarwiania się itp.)

UWAGA: Informujemy, że dla kupujących niebędących konsumentami, sprzedawane przez nas przedmioty objęte są całkowitym wyłączeniem z tytułu rękojmi, zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie Cywilnym.

Najlepsza oferta:

Znalazłeś ten sam produkt w innym sklepie na lepszych warunkach? Prześlij nam informację i link na adres [email protected] - zweryfikujemy możliwość przedstawienia indywidualnej oferty.

Ostatnio na blogu:

Zadzwoń Email
×