Kup w ciągu: 15h 55m 37s - wyślemy jutro

Classen Karelia AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte

(kod: 24610) Classen
55,99 zł 48,99 zł/m2 i dostawa GRATIS!
 • Planowana wysyłka: JUTRO, śr, 23.10.2019
 • Zamów do: g. 11:00, środa, 23.10.2019
 • Pozostało: 15h 55min
 • kod: 24610
Cena za paczkę: 106,60 zł
Zakup na paczki po: 2,176 m2
Oblicz potrzebną ilość
x
Potrzebujesz m2 = opakowań

Popularne wśród Klientów:

Kluczowe parametry:

Długość [cm] 128,6
Grubość [cm] 0,8
klasa ścieralności ac5
Klasa użyteczności 33
Struktura drewna
Szerokość [cm] 28,2
V-fuga Tak

Opis produktu

Classen LogoWprowadzenie harmonii do wnętrza wiąże się między innymi z wyborem odpowiednich podłóg. Synonimem elegancji i oryginalności są panele Harmony Forte marki Classen. Jeden z dostępnych tu odcieni, Karelia, przypadnie do gustu wszystkim fanom odcieni szarości. Drewniana struktura paneli doda każdemu wnętrzu rysu naturalności i sprawi, że nabierze ono przytulnego charakteru. Tym co wyróżnia opisywaną kolekcję jest między innymi większa od standardowej szerokość deski (wynosi ona tutaj 282 milimetry), dzięki czemu panele prezentują się niezwykle efektownie. Stanowią one idealne rozwiązanie do przestronnych, otwartych wnętrz, które cieszą się w obecnych czasach ogromną popularnością.

Classen Karelia AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte - zbliżenie na panel

Kluczowe parametry paneli Harmony Forte Karelia

Wymiary paneli Harmony Forte Karelia to 282 x 1286 milimetrów. Ich grubość to 8 milimetrów. Im większy jest ten parametr, tym lepiej. Grubszy panel jest bowiem znacznie bardziej stabilny, dzięki czemu połączenie poszczególnych paneli jest trwalsze. Panele mają strukturę drewna, która charakteryzuje się delikatnie zarysowanymi słojami, które do złudzenia przypominają naturalną deskę. Ich powierzchnia została pokryta antystatyczną warstwą, która skutecznie niweluje odkładanie się kurzu na panelach i pozwala na uniknięcie nieprzyjemnego efektu elektryzowania się powierzchni. Co ważne, właściwości antystatyczne są trwałe i nie ulegają zmianie w całym okresie użytkowania podłogi. W modelu zastosowane zostało innowacyjne rozwiązanie – V-fuga, która powstaje przez sfrezowanie krawędzi paneli w taki sposób, że po ich ułożeniu mamy wrażenie nie jednolitej podłogi, lecz osobnych desek. Sprawia to, że produkt wygląda jak naturalne deski. 

Panele posiadają klasę ścieralności na praktycznie nawyższym poziomie - AC5 - oraz klasę użyteczności 33. Oba parametry świadczą o tym, że model zastosować moża z powodzeniem we wszelkich pomieszczeniach mieszkalnych - przedpokój, salon, jadalnia - jak i pomieszczeniach użytku publicznego. Dzięki tak wysokim parametrom, panele doskonale prezentować będą się przez długi czas, pomimo wysokiej ekslopatacji.

Classen Karelia AC 5 Panele podłogowe Harmony Forte - aranżacja

Historia marki Classen

Classen, marka odpowiedzialna za produkcję paneli Harmony Forte, powstała w 1963 roku w niemieckiej miejscowości Kaisersesch. Do dzisiaj znajduje się tutaj jej główna centrala i jeden z zakładów produkcyjnych. Drugi z nich jest zlokalizowany w mieście Baruth. Na polskim rynku firma zadebiutowała w 1990 roku jako spółka Gorex Sp.z.o.o., która w 1996 roku przekształciła się w CLASSEN-POL S.A. Od 2005 roku firma ma swój własny zakład produkcyjny w Zwonowicach koło Rybnika. Linie produkcyjne oraz przestrzenie magazynowe zajmują tu powierzchnię około 46 000 metrów kwadratowych. W fabryce wytwarzane są meble kuchenne, drzwi wewnętrzne oraz listwy przypodłogowe. Polska siedziba marki odpowiada za obsługę środkowo – wschodniego rynku europejskiego.

Wymiary:

 • Wymiary paneli: 282 x 1286 mm
 • Grubość paneli: 8 mm
 • Klasa ścieralności: AC5
 • Klasa użyteczności: 33
 • Struktura: drewno
 • V-fuga: tak
 • Ilość m2 w opakowaniu: 2,176 m2
 • Liczba sztuk w opakowaniu: 6

Kluczowe parametry:

Długość [cm] 128,6
Grubość [cm] 0,8
klasa ścieralności ac5
Klasa użyteczności 33
Struktura drewna
Szerokość [cm] 28,2
V-fuga Tak

Dostawa i montaż:

Paczka dostarczana do Państwa domów jest zapakowana fabrycznie przez producenta.

Przesyłka jest ubezpieczona i przesyłana za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Paczka dostarczana jest przez kuriera na poziom parteru, nie ma on obowiązku wniesienia przesyłki.

Jeśli interesuje Cię montaż i zakup paneli z 8% VAT - skontaktuj się z nami w celu wyceny zamówienia oraz usługi: [email protected]

 

Przeczytaj: szczegółowe informacje o organizacji procesu dostawy

Gwarancja:

Czas obowiązywania gwarancji:

25 lat - dot. użytkowania paneli w pomieszczeniach mieszkalnych
5 lat - dot. użytkowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej

Warunki gwarancji:

 1. Po odbiorze paneli należy niezwłocznie przenieść je do suchego i ogrzewanego pomieszczenia.
 2. Przed przystąpieniem do montażu panele należy składować w opakowaniach, układając je poziomo w stosach krzyżowych, oddalonych minimum 1 metr od ścian.
 3. Panele należy przechowywać w wyżej wymieniony sposób przez minimum 48 godzin w pomieszczeniu, w którym będą układane
 4. Przed przystąpieniem do montażu należy konieczne obejrzeć każdy panel, sprawdzając czy nie nosi śladów uszkodzeń, deformacji fabrycznych i/lub niezgodności kolorystycznych.
 5. Montaż paneli należy wykonać ściśle według instrukcji zamieszczonej na odwrocie etykiety (etykieta znajduje się w każdej paczce z panelami), oraz ogólnymi wskazówkami dotyczącymi układania paneli opisanymi w karcie gwarancyjnej dołączonej do opakowania ,oraz dostępnej do pobrania na stronie internetowej producenta, firmy Classen.
 6. Do montażu należy stosować wyłącznie materiały podkładowe zalecane przez producenta: np. gąbka poliuretanowa min. 32kg/m3, folia paroizolacyjna lub płyta podłogowa izolacyjna.
 7. W pomieszczeniach o powierzchni większej niż 55m2 niezbędne jest utworzenie między panelami szczelin dylatacyjnych o minimalnej szerokości 15 milimetrów. Szczeliny dylatacyjne maskuje się następnie specjalnymi listwami przypodłogowymi.

Gwarancja nie obejmuje:

 1. Paneli ułożonych na podłodze ogrzewanej elektryczną instalacją. Dopuszczalne jest natomiast układanie paneli na podłodze z zainstalowanym ogrzewaniem wodnym.
 2. Uszkodzeń V-fugi (np. wycierania, odbarwiania się itp.)

UWAGA: Informujemy, że dla kupujących niebędących konsumentami, sprzedawane przez nas przedmioty objęte są całkowitym wyłączeniem z tytułu rękojmi, zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie Cywilnym.

Najlepsza oferta:

Znalazłeś ten sam produkt w innym sklepie na lepszych warunkach? Prześlij nam informację i link na adres [email protected] - zweryfikujemy możliwość przedstawienia indywidualnej oferty.

Ostatnio na blogu:

Zadzwoń Email
×