Specjalne promocje do -60% - SPRAWDŹ ->

Specjalne promocje do -60% - SPRAWDŹ ->

Contractors Jasny Szary 60x120 beton architektoniczny dekoracyjny

(kod: 16047) Produkt wyprodukowany w Polsce Contractors
142 zł + dostawa 215 zł
(max. 30 sztuk w jednej paczce)
  • Wysyłka do 6 tygodni
  • kod: 16047

Kluczowe parametry:

Kolor szary
Grubość [cm] 2
Wysokość [cm] 60
Szerokość [cm] 120
Materiał beton

Opis produktu

Beton architektoniczny to jeden z najmodniejszych materiałów dekoracyjnych wnętrz na przestrzeni ostatnich lat. Produkty o dość surowej formie oraz wyglądzie doskonale wydobędą industrialny i nowoczesny charakter danego wnętrza. Tego typu produkty sprawdzą się zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach jako nietypowy akcent. Marka Contractors wytwarza produkty na terenie Polski. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na wysoką jakość produktu końcowego. W ofercie znajdziemy płyty wykonane z betonu architektonicznego 120x160 przeznaczone do montażu zarówno we wnętrzach jak i w ogrodzie - na tarasach, ścieżkach i podjazdach.

Logo Contractors

Płyty marki Contractors zastosować można we wnętrzach jako okładzinę pionową - ścian, fasad a także na zewnątrz jako elewacja (w opcji imregnowanej). Płyty tego typu sprawdzą się także jako elementy wykonczeniowe: obudowy kominka, schodów, ogrodzeń.

Płyty marki Contractors 120x60 mają grubość ok. 20mm. Wykonane są z betonu dodatkowo zbrojonego włoknem szklanym - znany jako GRC (GFRC), fiberbeton, fibrobeton, płyty fibro-betonowe. Zaletą płyt jest fakt, iż są formatowane maszynowo. Dzięki temu końcowy produkt ma proste krawędzie i kąty, co pozwala na montaż płyt na styk. Oferowane płyty mają kolor jasnoszary – naturalny odcień betonu. Ich wymiary to 60x120 cm.

Płyty dostępne są w kilku wariantach wykończenia: gładkie, porowate oraz mocno porowate.

Dostępne są również płyty w innych kolorach (ciemnoszary, antracyt, biały) oraz w innych rozmiarach (30x60cm, 60x60cm, 50x100cm, 70x140cm).

Kolorystyka betonu architektonicznego Contractors

Materiał - beton architektoniczny - jest bardzo uniwersalny - wykorzystuje się go przy aranżacjach wnętrz zarówno mieszkalnych ale także przestrzeni publicznej czy też lokalów użytkowych. Płyty montowane mogą być zarówno we wnętrzach jak i na zwenątrz - na całej powierzchni ściany ale także tylko na jej fragmencie, jako akcent dekoracyjny.

Produkt oferowany jest w stanie surowym - oznacza to, że płyty są gotowe do montażu na ścianie. Produkt można dowolnie docinać oraz nawiercać. Do tego typu zabiegów stosować można dostępne na rynku narzędzia przeznaczone do cięcia betonu bądź kamienia. Produkt docinany powinien być na sucho. Otwory zaś nawiercane bez udaru. Narożniki płyt mogą być szlifowane pod kątem 45 stopni.

Beton marki Contractors nie może być montowany  w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt z wodą, środkami chemicznymi bądź kosmetycznymi. Jeśli płyty montowane mają być na zewnątrz, jako fasada -  należy stosować płyty impregnowane.

Płyty impregnowane sprawdzą się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności oraz przy zastosowaniu płyt na zewnątrz. Produkty impregnowane są środkiem hydrofobowym na bazie siloksanu. Taki zabieg pozwala ograniczyć absorpcję wody przez płyty. Impregnat jest bezbarwny, dodatkowo chroni produkt przed płowieniem, daje efekt skraplania i perlenia się wody. Impregnowanie płyt można samodzielnie odnawiać.

Kolejną możliwością impregnacji jest zastosowanie żywicy akrylowej - produkt ten po osadzeniu nie przyjmuje wody. Przed użyciem zaleca się przeprowadzenie próby, gdyż środki te mogą wpływać na barwę betonu.

Beton na ścianie Contructors - elementy - kotwy

Wymiary elementów zestawu:

Wymiary Contractors beton 120x60 jasny szary

  • Szerokość: 120 cm
  • Wysokość: 60 cm
  • Grubość: ok. 2 cm
  • Waga płyty: ok. 28 kg
  • Pole powierzchni: 0,72 m2
  • Użycie na 1 m2: 1,39 szt
  • Cena za 1 m2: 196.80 zł
  • Materiał: beton

Podana cena dotyczy 1 szt w wyżej podanych wymiarach.
Minimalne zamówienie – 4 sztuki.

Grubość płyt

Kluczowe parametry:

Kolor szary
Grubość [cm] 2
Wysokość [cm] 60
Szerokość [cm] 120
Materiał beton

Dostawa i montaż mebli:

Dostawa odbywa się w ubezpieczonej przesyłce zapakowanej fabrycznie przez producenta, za pośrednictwem firmy kurierskiej. Panele pakowane są w paczki, które następnie umieszczone są na palecie.

Po otrzymaniu przesyłki niezbędne jest jej sprawdzenie w obecności kuriera. W  razie uszkodzeń prosimy spisać protokół szkody z kurierem i skontaktować się z nami.

Paczka dostarczana jest przez kuriera na poziom parteru, nie ma on obowiązku wniesienia przesyłki.

Montaż betonu architektonicznego Contractors:

Istnieje możliwość zakupu elementów dodatkowych przeznaczonych do poszczególnych wariantów montażu - w tym celu skontaktuj się z nami: [email protected]

1. Montaż płyt w systemie niewidocznym – montaż na wieszakach (płyty układane z szczeliną dylatacyjną ok 4mm) – szczegółowy opis w pliku pdf

Mocowanie płyt betonowych ContractorsMocowanie płyt betonowych Contractors

2. Montaż płyt w systemie niewidocznym – montaż na kotwie chemicznej (tylko do powierzchni murowanych) - szczegółowy opis w pliku pdf

Mocowanie płyt betonowych Contractors system niewidoczny

3. Montaż płyt na kotwy i klej - szczegółowy opis w pliku pdf

Mocowanie płyt betonowych Contractors klej i kotwy

Możliwe sposoby wykończenia:

Możliwe sposoby wykończenia Contractors beton

rys. 1 - system standardowy – kotwa sześciokątna widoczna, pozostawiona na płaszyźnie płyty, otwór montażowy Ø 12m
rys. 2 -  kotwa w otworze podfrezowanym – kotwa umieszczon a w otworze podfrezowanym wgłębionym Ø 32m
rys. 3 -  w otworze podfrezowanym zaszpachlowanym – kotwa płaska umieszczona w otworze wgłębionym, niewidoczna, przysłonięta szpachlą do betonu lub fugą w odpowiednim kolorze
rys. 4 -  z zaślepką ze stali nierdzewnej – kotwa umieszczona w otworze wgłębionym, niewidoczna, zasłonięta zaślepką ze stali nierdzewnej

4. Montaż płyt w systemie fasadowym – zasady według zalecań producenta danego systemu fasadowego - szczegółowy opis w pliku pdf

Mocowanie płyt betonowych Contractors klej i kotwy

Zobacz szczegółowe informacje dotyczące każdego rodzaju montażu: Instrukcja PDF

Przeczytaj: szczegółowe informacje o organizacji procesu dostawy

Gwarancja:

Produkt objęty jest 12 miesięczną gwarancją producenta. Klient zobowiązany jest do skontrolowania jakości wyrobu przed przystąpieniem do montażu. Gwarancja nie obejmuje zainstalowanych płyt, dociętych lub w jakikolwiek sposób trwale dopasowanych do potrzeb Klienta. Uprawnienia gwarancyjne wygasają w przypadku niestosowania się do zaleceń Producenta lub nieprawidłowego eksploatowania płyt.

UWAGA: Informujemy, że dla kupujących niebędących konsumentami, sprzedawane przez nas przedmioty objęte są całkowitym wyłączeniem z tytułu rękojmi, zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie Cywilnym.

Najlepsza oferta:

Znalazłeś ten sam produkt w innym sklepie na lepszych warunkach? Prześlij nam informację i link na adres [email protected] - zweryfikujemy możliwość przedstawienia indywidualnej oferty.

Ostatnio na blogu:

Zadzwoń Email
×