Specjalne promocje do -60% - SPRAWDŹ ->

Specjalne promocje do -60% - SPRAWDŹ ->

Contractors Bielony 60x120 beton architektoniczny dekoracyjny

(kod: 16255) Produkt wyprodukowany w Polsce Contractors
142 zł + dostawa 215 zł
(max. 30 sztuk w jednej paczce)

Kup na raty: 20 x 17,85zł

  • Wysyłka do 6 tygodni
  • kod: 16255

Kluczowe parametry:

Kolor biały
Grubość [cm] 2
Wysokość [cm] 60
Szerokość [cm] 120
Materiał beton

Opis produktu

Płyty z betonu architektonicznego to świeży trend, który został bardzo dobrze przyjęty przez projektantów wnętrz. Surowa forma i industrialny charakter takiej dekoracji, sprawdzą się w różnego rodzaju aranżacjach. Płyty marki Contractors produkowane są w Polsce. Producent ten posiada wieloletnie doświadczenie na rynku. W jego ofercie można znaleźć nie tylko płyty betonowe ścienne, ale i płyty przeznaczone do wykorzystania w ogrodzie: na tarasach, ścieżkach i podjazdach.

Logo Contractors

Beton marki Contractors idealnie sprawdzi się przy zastosowaniu we wnętrzach jako okładzina powierzchni pionowych, ścian ale także na fasadach zewnętrznych w opcji impregnowanej. Beton zastosować można wykorzystać również jako inne elementy wykończeniowe: obudowy kominka, schodów, ogrodzeń.

Płyty marki Contractors mają grubość ok. 20mm. Wykonane są z betonu dodatkowo zbrojonego włoknem szklanym - znany jako GRC (GFRC), fiberbeton, fibrobeton, płyty fibro-betonowe. Zaletą płyt jest fakt, iż są formatowane maszynowo. Dzięki temu końcowy produkt ma proste krawędzie i kąty, co pozwala na montaż płyt na styk. Oferowane płyty mają kolor biały - bielona wersja betonu. Ich wymiary to 60x120 cm.

Płyty dostępne są w kilku wariantach wykończenia: gładkie, porowate oraz mocno porowate.

Dostępne są również płyty w innych kolorach (jasnoszary, ciemnoszary, antracyt) oraz w innych rozmiarach (30x60cm, 60x60cm, 50x100cm, 70x140cm).

Kolory betonu architektonicznego Contractors

Beton architektoniczny jest materiałem bardzo uniwersalnym – można go wykorzystać zarówno w aranżacji wnętrz mieszkalnych, jak i przestrzeni zewnętrznych. Płyty montować można na całej ścianie lub na mniejszych powierzchniach. Naturalna forma oraz barwa gwarantuje, że zbyt duża ilość płyt nie zdominuje przestrzeni.

Płyty sprzedawane są w stanie surowym – są gotowe do montażu na ścianie. Produkt można poddawać obróbce. Do przycinania i wywiercania otworów stosować można dostępne na rynku narzędzia przeznaczone do cięcia betonu bądź kamienia. Płyty powinny być docinane na sucho, zaś otwory powinny być nawiercane bez udaru. Narożniki płyt mogą być szlifowane pod kątem 45 stopni.
Płyty nie mogą być montowane w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt z wodą, środkami chemicznymi bądź kosmetycznymi. Przy stosowaniu na zewnątrz, bądź w pomieszczeniach z podwyższoną wilgotnością, należy stosować płyty impregnowane.

Istnieje możliwość zamówienia płyt impregnowanych – sprawdzą się one w miejscach z podwyższoną wilgotnością a także przy wykorzystaniu na zewnątrz. Płyty impregnowane są środkiem hydrofobowym na bazie siloksanu. Taki zabieg pozwala ograniczyć absorpcję wody przez płyty. Impregnat jest bezbarwny, dodatkowo chroni produkt przed płowieniem, daje efekt skraplania i perlenia się wody. Impregnowanie płyt można samodzielnie odnawiać.

Kolejną możliwością impregnacji jest zastosowanie żywicy akrylowej - produkt ten po osadzeniu nie przyjmuje wody. Przed użyciem zaleca się przeprowadzenie próby, gdyż środki te mogą wpływać na barwę betonu.

Beton na ścianie Contructors

Wymiary elementów zestawu:

 

Wymiary Contractors beton 120x60

  • Szerokość: 120 cm
  • Wysokość: 60 cm
  • Grubość: ok. 2 cm
  • Waga płyty: ok. 28 kg
  • Pole powierzchni: 0,72 m2
  • Użycie na 1 m2: 1,39 szt
  • Cena za 1 m2: 196.80 zł
  • Materiał: beton

Podana cena dotyczy 1 szt w wyżej podanych wymiarach.
Minimalne zamówienie – 4 sztuki.

Grubość płyt

Kluczowe parametry:

Kolor biały
Grubość [cm] 2
Wysokość [cm] 60
Szerokość [cm] 120
Materiał beton

Dostawa i montaż mebli:

Dostawa odbywa się w ubezpieczonej przesyłce zapakowanej fabrycznie przez producenta, za pośrednictwem firmy kurierskiej. Panele pakowane są w paczki, które następnie umieszczone są na palecie.

Po otrzymaniu przesyłki niezbędne jest jej sprawdzenie w obecności kuriera. W  razie uszkodzeń prosimy spisać protokół szkody z kurierem i skontaktować się z nami.

Paczka dostarczana jest przez kuriera na poziom parteru, nie ma on obowiązku wniesienia przesyłki.

Montaż betonu architektonicznego Contractors:

Istnieje możliwość zakupu elementów dodatkowych przeznaczonych do poszczególnych wariantów montażu - w tym celu skontaktuj się z nami: [email protected]

1. Montaż płyt w systemie niewidocznym – montaż na wieszakach (płyty układane z szczeliną dylatacyjną ok 4mm) – szczegółowy opis w pliku pdf

Mocowanie płyt betonowych ContractorsMocowanie płyt betonowych Contractors

2. Montaż płyt w systemie niewidocznym – montaż na kotwie chemicznej (tylko do powierzchni murowanych) - szczegółowy opis w pliku pdf

Mocowanie płyt betonowych Contractors system niewidoczny

3. Montaż płyt na kotwy i klej - szczegółowy opis w pliku pdf

Mocowanie płyt betonowych Contractors klej i kotwy

Możliwe sposoby wykończenia:

Możliwe sposoby wykończenia Contractors beton

rys. 1 - system standardowy – kotwa sześciokątna widoczna, pozostawiona na płaszyźnie płyty, otwór montażowy Ø 12m
rys. 2 -  kotwa w otworze podfrezowanym – kotwa umieszczon a w otworze podfrezowanym wgłębionym Ø 32m
rys. 3 -  w otworze podfrezowanym zaszpachlowanym – kotwa płaska umieszczona w otworze wgłębionym, niewidoczna, przysłonięta szpachlą do betonu lub fugą w odpowiednim kolorze
rys. 4 -  z zaślepką ze stali nierdzewnej – kotwa umieszczona w otworze wgłębionym, niewidoczna, zasłonięta zaślepką ze stali nierdzewnej

4. Montaż płyt w systemie fasadowym – zasady według zalecań producenta danego systemu fasadowego - szczegółowy opis w pliku pdf

Mocowanie płyt betonowych Contractors klej i kotwy

Zobacz szczegółowe informacje dotyczące każdego rodzaju montażu: Instrukcja PDF

Przeczytaj: szczegółowe informacje o organizacji procesu dostawy

Gwarancja:

Produkt objęty jest 12 miesięczną gwarancją producenta. Klient zobowiązany jest do skontrolowania jakości wyrobu przed przystąpieniem do montażu. Gwarancja nie obejmuje zainstalowanych płyt, dociętych lub w jakikolwiek sposób trwale dopasowanych do potrzeb Klienta. Uprawnienia gwarancyjne wygasają w przypadku niestosowania się do zaleceń Producenta lub nieprawidłowego eksploatowania płyt.

UWAGA: Informujemy, że dla kupujących niebędących konsumentami, sprzedawane przez nas przedmioty objęte są całkowitym wyłączeniem z tytułu rękojmi, zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie Cywilnym.

Najlepsza oferta:

Znalazłeś ten sam produkt w innym sklepie na lepszych warunkach? Prześlij nam informację i link na adres [email protected] - zweryfikujemy możliwość przedstawienia indywidualnej oferty.

Ostatnio na blogu:

Zadzwoń Email
×