5 pomysłów na niezapomniane przyjęcie w ogrodzie

Kiedy szykujemy przyjęcie w ogrodzie, chcielibyśmy miło spędzić czas i zapewnić naszym gościom dobrą zabawę. O czym warto pamiętać, żeby przyjęcie pozostało niezapomniane? Przygotowaliśmy dla Was kilka prostych wskazówek :)

Meble ogrodowe California idealne na przyjęcie w ogrodzie

Nastrojowe oświetlenie

Wyobraźcie sobie taki scenariusz: słońce chyli się już ku zachodowi, po ogrodzie roznosi się intensywny zapach kwiatów, a pośród krzewów coraz bardziej widoczne zaczynają być małe punkciki światła, wyznaczające drogę do rozświetlonego, obficie zastawionego stołu… Pięknie, prawda? Możecie taki efekt łatwo uzyskać również w swoim ogrodzie :) Wzdłuż trawnika można rozstawić papierowe lampiony lub duże świece. Bardzo dobrym i tanim pomysłem jest umieszczenie świec w dużych słoikach – w ten sposób uzyskamy przepiękne, własnoręcznie wykonane lampiony. Pomiędzy świece można dosypać piasek lub niewielkie kamyki, dzięki którym lampion będzie efektownie się prezentował również za dnia.

Oryginalne latarenki przyjęcie w ogrodzie słoiki-latarnie owinięte bibułą

Oryginalne dekoracje kwiatowe

Ogród sam w sobie cieszy oczy piękną roślinnością i kwitnącymi kwiatami – szczególnie w pierwszych letnich miesiącach. Nastrój ogrodowego przyjęcia dodatkowo podkreślą oryginalne kwiatowe dekoracje. Co wy na to, żeby poumieszczać pojedyncze kwiaty w szklanych butelkach i powiesić na sznurkach nad stołem? A może szklane misy z pływającymi kwiatami będą lepiej się prezentować? Mi najbardziej przypadł do gustu łatwy do zrobienia, choć dość pracochłonny pomysł z kwiatową zasłonką :) Kwiaty można też wykorzystać do dekoracji dań i napojów. Gości z pewnością zaskoczą kostki lodu z zamrożonymi w środku niewielkimi kwiatami czy też kolorowe kwiaty w sałatce lub na talerzu. Koniecznie sprawdźcie wcześniej czy dany kwiat jest jadalny!

kwiatowa zasłona butelkowe dekoracje ze strony kwiatowe wiadro

Schłodzone napoje

Na przyjęciu organizowanym w czasie dużych upałów każdy będzie marzył o chłodnej oranżadzie, kieliszku zimnego białego wina lub szklance piwa. Nikomu za to nie będzie chciało się biegać do mieszkania po te frykasy. Jak rozwiązać ten problem? Jeśli często organizujemy niewielkie spotkania w ogrodzie, warto zainwestować w ogrodową lodówkę. A jeśli przyjęcia urządzamy tylko od święta, możemy wstawić butelki do wiadra/ taczki/ drewnianej skrzynki i zasypać lodem. Napoje będą cały czas chłodne, a jednocześnie będziemy je mieć blisko siebie – na wyciągnięcie ręki. Jeśli chodzi o dobór napojów, to warto uwzględnić, że niektórzy mogą nie mieć ochoty na alkohol albo napoje gazowane, bo na przykład mają problemy z żołądkiem. Przygotujcie dla nich niegazowaną wodę z listkami mięty i plastrami cytryny – to super orzeźwiające połączenie!

stół z napojami Barek ogrodowy PACIFIC Rattan Cool Bar taczka z piwem

Poręczne przekąski

Jeśli nasze przyjęcie w ogrodzie nie jest zaplanowane jako kilkugodzinne siedzenie przy stole, warto zdecydować się na ustawienie szwedzkiego stołu. Powinny się na nim znaleźć łatwe do zjedzenia przekąski (najlepiej takie, do których nie będziemy potrzebować zbyt wielu sztućców), dodatki do dań z grilla (tylko mi nie mówcie, że chcecie zorganizować przyjęcie na świeżym powietrzu bez grilla!), potrzebne naczynia i sztućce (tu warto dostosować zastawę do wieku gości – jeśli odwiedzają Was dzieci lepiej zainwestować w plastikowy komplet), a także serwetki czy nawet niewielki kranik z wodą, przy którym będzie można umyć ręce. Nie zapominajcie też o koszu na śmieci i pojemniku na brudne naczynia! Dzięki nim łatwiej Wam będzie posprzątać po przyjęciu.

drobne przekąski Drobne przekąski skórki pomarańczy jako miseczki z sorbetem

Odpowiednie zabezpieczenie

Na pewno zastanawiacie się co autor miał na myśli pisząc ten podtytuł… Otóż środki ochrony przed słońcem i komarami! Szykując się na przyjęcie w ogrodzie często zapominamy o zastosowaniu tych – wydawałoby się dość oczywistych – środków bezpieczeństwa. Dlatego warto przygotować dla zapominalskich niewielki pojemnik z kremem przeciwsłonecznym i środkiem przeciwko komarom. Możecie do nich dorzucić paczkę nawilżanych chusteczek – po wysmarowaniu się tymi środkami każdy chętnie usunie ich resztki z dłoni. Skoro już rozmawiamy o zabezpieczeniach, to zadbajcie też żeby świece nie stały w pobliżu łatwopalnych elementów, jedzenie i serwetki rozłożone na stole nie zostały porwane przez wiatr, a rozpalony grill był stale pilnowany przez kogoś dorosłego! Bezpieczne przyjęcie to udane przyjęcie ;)

wiaderko ze środkami przeciwsłonecznymi ogrodowy punkt mycia rąk punkt z kocykamiAutor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!