6 pytań o meble Corfu

Ciekawi Cię skąd wzięła się nazwa meble Corfu? A może chciałbyś się dowiedzieć kto produkuje meble Corfu? Dziś prezentujemy kilka ciekawostek i kilka praktycznych informacji o meblach Corfu – najpopularniejszej serii mebli ogrodowych w Polsce. Zobacz 6 pytań o meble Corfu i sprawdź jakie tajemnice kryją, a także dlaczego cieszą się tak dużą popularnością wśród użytkowników!

6 pytań o meble Corfu

Obszerna aranżacja tarasu z narożnikiem Corfu Relax, sofą trzyosobową Corfu Love Seat Max i fotelami Corfu Duo.


Czym są meble Corfu?

Nasze 6 pytań o meble Corfu zaczynamy od kwestii zasadniczej – czym są meble Corfu? Meble Corfu to seria mebli ogrodowych obejmująca kilkanaście zróżnicowanych zestawów na tarasy dostępnych w kilku kolorach. Najważniejszą zaletą serii jest fakt, że meble ogrodowe Corfu są jednolite pod względem wykończenia i stylistyki, więc poszczególne zestawy ustawione razem będą robić wrażenie jednego dużego kompletu ogrodowego. W serii dostępne są też dodatkowe fotele ogrodowe, kanapy na taras czy stoły i skrzynie, mamy więc duże możliwości dopasowania mebli ogrodowych do swoich potrzeb i możliwości przestrzennych.

Czym są meble Corfu

Jeden z najpopularniejszych zestawów ogrodowych z serii – meble na taras Corfu Fiesta.

Skąd wzięła się nazwa meble Corfu?

Nazwa meble Corfu to oczywiście nawiązanie do greckiej wyspy Korfu, znajdującej się u wybrzeży Grecji. To wyspa posiadająca długą i ciekawą historię – wiecie, że po utraceniu przez Grecję niepodległości, Korfu należała kolejno do Rzymu, Bizancjum i Republiki Weneckiej? Forma “Corfu” to włoski wariant nazwy wyspy. Początek popularności turystycznej wyspy datuje się na połowę XIX wieku. W tym okresie istniały tu pałace zamożnych europejskich rodów, m.in. Habsburgów, które regularnie spędzały tu wakacje. Obecnie wyspa jest częścią Grecji i żyje głównie z turystyki – wyspę co roku odwiedza ponad milion turystów.

Ile kosztują meble Corfu

Popularny komplet wypoczynkowy Corfu Set Max (sofa trzyosobowa, dwa fotele, stolik).

Kto produkuje meble Corfu?

Meble Corfu są produkowane przez markę Curver, działającą w ramach jednej grupy z markami Keter i Allibert. To producent znany i ceniony na całym świecie, specjalizujący się w produkcji mebli tarasowych oraz akcesoriów do wnętrz i ogrodów wykonanych z tworzyw sztucznych. Z pewnością kojarzycie popularne pudełka na akcesoria do wnętrz czy pudełka śniadaniowe sygnowane przez markę Curver – to ten sam producent. Producent mebli Corfu jest więc znaną i uznaną na rynku polskim marką, możemy więc być pewni że są to produkty dobre jakościowo, wytrzymałe i dopracowane pod względem stylistyki.

Kto produkuje meble Corfu

Podstawowy komplet wypoczynkowy serii – Corfu Set (sofa dwuosobowa, dwa fotele, stolik).

Skąd pochodzą meble Corfu?

Meble Corfu są produktem europejskim. Każdy zestaw ogrodowy, sofa na taras, fotel czy stół pochodzą z Węgier, gdzie znajdują się fabryki marki Curver. Meble ogrodowe na taras Corfu produkowane są polipropylenu – tworzywa sztucznego – formowanego wtryskowo. Oznacza to, że płynne tworzywo wtłaczane jest do odpowiednich form, z których po ostygnięciu wyciąga się gotowe elementy do konstrukcji mebli ogrodowych. Taka produkcja gwarantuje doskonałą powtarzalność i idealne spasowanie elementów. Mamy więc pewność, że meble na taras będą doskonale się prezentować, a poszczególne części zestawu ogrodowego idealnie do siebie pasować.

Skąd wzięła się nazwa meble Corfu

Duży zestaw wypoczynkowy na obszerne tarasy – Corfu Relax Duo. Tu dodatkowo z wysokim stołem Melody.

Ile kosztują meble Corfu?

Meble Corfu to seria mebli ogrodowych bardzo atrakcyjnych cenowo. Ceny kompletów tarasowych wahają się od około 700 zł za najprostszy komplet balkonowy (dwa fotele i stolik kawowy) do około 3000 zł za największe komplety na tarasy (duży narożnik ogrodowy, dwie dwuosobowe sofy, dwa stoliki – wysoki obiadowy i niski kawowy). Są to ceny bardzo zróżnicowane, zadając więc pytanie “Ile kosztują meble Corfu” musimy sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, o jakim zestawie ogrodowym myślimy – jakiej wielkości i jakiego rodzaju. Od tego zależy bowiem konkretna cena mebli ogrodowych Corfu.

Dlaczego warto kupić meble Corfu

Bardzo funkcjonalny zestaw Corfu Set Max Lyon ze stolikiem z rozkładanymi nogami, który może służyć jako stolik kawowy lub wysoki stół.

Dlaczego warto kupić meble Corfu?

Meble ogrodowe Corfu warto kupić z kilku powodów. Przede wszystkim ze względu na jednolitość serii i duże możliwości dopasowania kompletu do naszych potrzeb. To ważna zaleta nie tylko na etapie jednorazowego kupowania zestawu ogrodowego, ale też gdybyśmy w perspektywie czasu planowali zakup elementów uzupełniających. Duże znaczenie ma fakt, że producent mebli, marka Curver, jest znany na rynku od wielu lat, więc nie musimy się martwić o zabezpieczenie gwarancji. Jeśli macie wątpliwości co do zakupu, zachęcam do zobaczenia opinii o meblach Corfu – możecie je znaleźć przy każdym zestawie ogrodowym z serii.

Skąd pochodzą meble Corfu

Obszerny komplet wypoczynkowy Corfu Set Triple Max (trzyosobowa sofa, dwuosobowa sofa, dwa fotele, stolik).Autor: Jan z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

2 komentarze do wpisu “6 pytań o meble Corfu”
 1. Bożena Maj 3, 2019 at 06:53 #

  Mam taki zestaw ogrodowy i jestem bardzo zadowolona z niego,wygodny,dekoracyjny i łatwy w utrzymaniu czystości,jednak po wichurze w tam tym roku pękły mi poręcze w 2-ce i nie wiem czy mogę dokupić elementy pojedynczo bo teraz wygląda to brzydko

   
  • Natalia z Meblobranie.pl Maj 6, 2019 at 09:18 #

   Niestety nie mamy możliwości sprzedaży elementów zamiennych. Może Pani spróbować skontaktować się bezpośrednio z producentem, pod adresem mailowym: [email protected] – być może będą w stanie pomóc.

    

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!