Altany ogrodowe drewniane – sposób na jeszcze lepszy relaks

Altany ogrodowe drewniane to popularny element funkcjonalnego i zadbanego ogrodu. Nic dziwnego – zapewniają przestrzeń, w której można komfortowo wypocząć, niekiedy używa się ich również jako składziku np. na narzędzia ogrodnicze. Są również proste i tanie w utrzymaniu. Co trzeba wiedzieć przed kupnem altany do swojego ogrodu?

drewniane altany ogrodowe ceny

Cena altany ogrodowej drewnianej

Przed postawieniem altany ogrodowej, tudzież pawilonu, warto zerknąć na ceny takich konstrukcji w dobrym sklepie. Oczywiście koszt altany zależeć będzie od wielu czynników, jak chociażby jej rozmiaru i wyposażenia (np. w drzwi), jednak podstawową konstrukcję, tzw. Maciejkę, można kupić już za nieco ponad trzy tysiące złotych. Taka altana ogrodowa drewniana dobrze sprawdzi się w przypadku małych ogródków lub niezbyt licznych rodzin. Jeśli chcemy po prostu wypocząć w ogrodzie, warto zwrócić na nią uwagę.

Tania drewniana altana ogrodowa

Jeśli możemy wydać cztery – pięć tysięcy złotych, mamy już większy wybór. Możemy zakupić bardziej wyszukane estetycznie drewniane altany ogrodowe, do naszej dyspozycji są również większe konstrukcje. Rozmaitość stylów pozwala na zaspokojenie własnych indywidualnych preferencji. Chcemy kupić konstrukcję bardziej czy mniej otwartą? Ściany mają być tylko do wysokości oparć czy na wysokości całego boku? A może nie ma być ich wcale? Jaki kształt dachu lubimy? O tym wszystkim możemy już decydować w przypadku konstrukcji za tę cenę.

altany ogrodowe drewniane ceny

Pawilony ogrodowe drewniane w średniej cenie

Za sześć do dziewięciu tysięcy złotych spełnimy jeszcze bardziej wyszukane wymagania. Za tę cenę kupimy już pawilony ogrodowe drewniane zamknięte, z oknami, boazerią i jeszcze bardziej wyszukane estetycznie. W tym przedziale cenowym jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedź na niemal wszystkie nasze potrzeby.

Drewniana altana ogrodowa dla wymagających

Dla najbardziej wymagających i najzamożniejszych klientów przygotowano również konstrukcje o cenie powyżej 10 tysięcy. Są to altany o powierzchni nawet kilkunastu metrów kwadratowych, co zdecydowanie poszerza możliwości ich wykorzystania. Również gustowny, uniwersalny wygląd zaspokoi wymagania największych estetów. Warto także śledzić ceny altan i pawilonów ogrodowych, może się bowiem okazać, że na interesujący nas model trwa akurat promocja. Obniżka cen może czasem sięgać nawet kilkuset złotych, warto więc być czujnym.

pawilony ogrodowe drewniane ceny

Eleganckie pawilony ogrodowe z drewna

Jeśli ważny jest dla ciebie wygląd altany, drewniane konstrukcje dają ci dużo możliwości na zamanifestowanie własnego stylu. Pawilony ogrodowe z drewna mogą być zbudowane na wiele różnych sposobów i nawiązywać do rozmaitych stylów architektonicznych. Warto jednak pamiętać, że realizacja najbardziej wyszukanych fantazji nie powinna odbywać się zbyt mocno kosztem funkcjonalności.

Nie zapominajmy bowiem, że altany ogrodowe drewniane mają wiele praktycznych zastosowań. Kiedy chcemy w nich wypocząć, ochraniają nas przed deszczem lub wiatrem. Jeśli planujemy zaprosić do nich więcej osób albo przechowywać w nich różne przedmioty, możemy bez problemu zadbać o odpowiedni rozmiar naszej budowli. Na szczęście drewniane altany ogrodowe pozwalają na osiągnięcie sporych rozmiarów rozsądnym kosztem, drewno bowiem nie należy do najdroższych materiałów.

altany ogrodowe drewniane cennik

Jak wybrać altanę ogrodową drewnianą?

Grunt to dobre rozpoznanie swoich potrzeb, czyli znalezienie złotego środka między wyglądem altany, jej funkcjonalnością i ceną. Warto również pamiętać o paru uniwersalnych zasadach.

  • Upewnijmy się, że pawilon ogrodowy, który chcemy kupić, zapewnia odpowiednią trwałość. Niektóre warianty wyposażone są w wytrzymalszy i bardziej nieprzemakalny dach, bardziej wytrzymały rodzaj drewna albo solidniejszą konstrukcję. Jeśli takie rozwiązanie mieści się w naszym budżecie, warto wybrać solidniejszą opcję.
  • Czasem stawiamy altany ogrodowe na działkach. W takich przypadkach warto zadbać o konstrukcje zamknięte. Jeśli bowiem jesteś działkowiczem, z pewnością wiadomo ci o włamaniach na ogródki twoich koleżanek i kolegów, może nawet ty sam(a) masz za sobą to przykre doświadczenie.

Drewniana altana w naszym ogrodzie

Podczas wyboru altany ogrodowej drewnianej pamiętajmy ponadto, że gdy już ją postawimy w swoim ogrodzie, nadal będzie od czasu do czasu potrzebować naszej uwagi. Co jakoś czas wymagać będzie ona zaimpregnowania, by poprawić jej odporność na deszcz, w razie potrzeby również odmalowania i drobnych napraw stolarskich. Jest to oczywistość, jednak niektórzy czasem o tym zapominają i płacą później wysoką cenę za swoje błędy. A przecież łatwo byłoby ich uniknąć – wystarczyłoby dosłownie kilka godzin w skali roku.

drewniana altana ogrodowa cena

Wybór altany ogrodowej drewnianej

Nie decydujmy się też na dany model pod wpływem chwili. Altana ogrodowa drewniana to wspaniałe miejsce, w którym możemy przeżyć wiele pięknych chwil – niezapomniane przyjęcia, codzienny relaks z ulubioną muzyką czy książką, czas spędzony z dziećmi, ukochaną osobą, przyjaciółmi, może również na zabawie z ulubionym zwierzakiem. Zadbajmy, by te piękne chwile miały odpowiednią oprawę, z namysłem kupując dokładnie taką altanę ogrodową drewnianą, jakiej potrzebujemy.Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!