Balkon z widokiem na pokój – czyli coś o antresoli

balkon z widokiem na pokójJej Wysokość Antresola. Ma ogromną siłę przyciągania. Jej urokowi ulega coraz więcej osób. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych jest również praktyczna. Dzięki niej właściciele wysokich mieszkań zyskują dodatkową przestrzeń do zagospodarowania.

Czym jest antresola? To wydzielona przestrzeń nad pomieszczeniem, najczęściej pokojem dziennym, która nie stanowi osobnej kondygnacji. Nie jest też niczym zabudowana. Od reszty przestrzeni w domu odzielają ją jedynie balustrady lub niski murek, dzięki czemu wygląda niczym balkon. Na antresolę prowadzą zazwyczaj spiralne schody lub drabina.

Antresola sprawdzi się w pomieszczeniach, które mają minimum 4 metry wysokości. Najefektowniej wyglądają we wnętrzach o dużym metrażu – przestronnych i jasnych. Jeśli nasz dom/mieszkanie nie należy ani do najwyższych, ani do największych, nie musimy się martwić. Doskonałą alternatywą są na przykład łóżka na wysokich stelażach. Pod taką sypialnią można urządzić np. kącik biurowy lub wypoczynkowy i równie łatwo zaoszczędzić miejsce, jak w przypadku zastosowania tradycyjnej antresoli.

Te wewnętrzne balkony zazwyczaj wykonywane są z drewna, jednak coraz częściej spotyka się antresole wykonane z konstrukcji żelbetowej. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie. Budowę antresoli najlepiej zlecić fachowcom, którzy dopilnują, by konstrukcja wytrzymała wszelkie obciążenia.

Sprawdźcie jak można zagospodarować wysokie pomieszczenia. Poniżej kilka propozycji jak zaaranżować antresolę :)

 

 

Zdjęcia pochodzą z: luxury-idea.com, telegraph.co.uk, thefrencheye.blogspot.com, homeinterior.bloguez.com, procrastinationmama.blogspot.com, thehousehome.tumblr.com, desiretoinspire.netAutor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!