Beton architektoniczny w kuchni – czy to dobry pomysł?

Beton architektoniczny to jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich lat. Świetnie wpasowuje się w eleganckie nowoczesne wnętrza, surowe aranżacje industrialne i proste minimalistyczne mieszkania. Czy jednak jest dobrym rozwiązaniem do kuchni? Dziś zastanowimy się jak można wykorzystać płyty z betonu architektonicznego w kuchennych aranżacjach i czy dekoracje betonowe 3D znajdą swoje zastosowanie w tym pomieszczeniu.

Płyty z betonu architektonicznego na ścianę SLABB w przestrzeni nad blatem

Płyty kuchenne i dekoracje z betonu architektonicznego

Rozważania warto zacząć od kwestii podstawowej – czy beton architektoniczny nadaje się w ogóle do wykorzystania w kuchni? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak! Beton architektoniczny po odpowiednim zaimpregnowaniu nadaje się do wykorzystania nawet jako wykończenie kuchennego blatu czy designerska umywalka, tym bardziej więc z pełnym spokojem możemy wykorzystać go do dekoracji kuchennych ścian. Jeśli płyty z betonu architektonicznego mają zawisnąć bezpośrednio nad kuchennym blatem, należy je zaimpregnować (lub kupić już zaimpregnowane). Dzięki temu będziemy mogli je łatwo czyścić bez szkody dla materiału i nie martwić się, że woda wpłynie negatywnie na stan naszej dekoracji.

Blat betonowy SLABB w aranżacji z drewnianą szafką

Jeśli dekoracje betonowe 3D mają zawisnąć na ścianie w części jadalnej czy po prostu jako dekoracja nie zagrożona częstym brudzeniem czy oblaniem, możemy wykorzystać beton architektoniczny przystosowany po prostu do wykończenia wnętrz, bez wykończenia specjalnymi impregnatami. Podsumowując – beton architektoniczny jak najbardziej nadaje się do wykorzystania w kuchni, trzeba tylko podejść do tej kwestii z należytym rozsądkiem i odpowiednio zabezpieczyć dekorację zależnie od jej umiejscowienia.

Dekory betonowe SLABB w części jadalnianej kuchni

Jak wykorzystać beton architektoniczny w kuchni

Skoro już ustaliliśmy, że beton architektoniczny pod względem materiałowym nadaje się do dekoracji kuchni, pozostaje nam do rozważenia druga kwestia – jak wykorzystać go w aranżacjach. Beton dekoracyjny to bardzo uniwersalny materiał, który daje nam wiele możliwości. Ściany wykończone betonem architektonicznym pięknie się prezentują w przestrzeni między blatem a szafkami, zarówno w zestawieniu z drewnem, jak i wysokopołyskowymi nowoczesnymi wykończeniami. Wielu producentów oferuje też kuchenne blaty betonowe, które mogą być ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym.

Płyty betonowe na ścianę SLABB w przestrzeni między szafkami a blatem

W nowoczesne trendy najlepiej wpasują się dekory betonowe 3D o geometrycznych kształtach, które nie tylko wprowadzą industrialny akcent do wnętrza, ale też dodadzą mu ciekawego szlifu pod względem aranżacyjnym. Nadają się do wykorzystania zarówno jako dekoracja przestrzeni między szafkami i blatem, jak i dekoracja głównej ściany kuchennej czy części jadalnej. Fajnym rozwiązaniem są też tradycyjne proste płyty z betonu architektonicznego na ścianę, ale zestawione z różnych odcieni szarości. To prosty, ale bardzo efektowny sposób na aranżację, dodający wnętrzu unikalnego uroku.

Dekory betonowe 3D SLABB na ścianie w kuchni

***

Beton w kuchni to ciekawy pomysł na oryginalne i niebanalne wnętrze. Jak myślicie, w jaki jeszcze sposób można go wykorzystać? A może chcielibyście podzielić się swoimi realizacjami pomysłów na kuchnię z betonem? Czekamy na Wasze komentarze!Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!