Beton architektoniczny – sposób na połączenie salonu i tarasu?

Beton architektoniczny to niezwykły materiał – uniwersalny, wytrzymały i nowoczesny. Z powodzeniem można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dlatego też może być on świetnym sposobem na połączenie domowej aranżacji z ogrodem i stworzenie dwóch płynnie przenikających się wnętrz. Jak stworzyć taką jednolitą przestrzeń? Sprawdźmy.

Beton architektoniczny stanowiący główny element przydomowego tarasu.

Taras przedłużeniem salonu

Połączenie salonu z częścią tarasową to efekt bardzo modny i pożądany. Uzyskuje się go przede wszystkim przez zastosowanie dużych przesuwanych drzwi czy przeszkleń, które otwierają salon na taras. To jednak nie wystarczy do uzyskania modnego efektu przenikania się – trzeba jeszcze zadbać o stylowe wykończenie obu przestrzeni. Przede wszystkim przez wykorzystanie do wykończenia podobnych materiałów, które powiększą złudzenie jednego pomieszczenia. Zasada ta odnosi się też do wykorzystanych mebli. Jeśli nasz salon utrzymany jest w stylu nowoczesnym, warto zadbać o to, by i meble ogrodowe nawiązywały do tego stylu.

Beton architektoniczny Contractors wykorzystany do wykończenia tarasu.

Moda na beton architektoniczny

W takich właśnie aranżacjach świetnie sprawdza się beton architektoniczny. Ponieważ materiał ten można z powodzeniem wykorzystywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, może on nam posłużyć do stworzenia eleganckiego i jednolitego wykończenia salonu oraz tarasu. Płyty z betonu architektonicznego można wykorzystać do wykończenia ścian lub podłogi po obu stronach szklanych drzwi. W roli elementów spajających świetnie sprawdzają się też dekory z betonu architektonicznego. Beton architektoniczny można z powodzeniem łączyć z drewnem, cegłą czy żywymi kolorami, tworząc wyjątkowe i unikalne aranżacje.

Donice z betonu architektonicznego na tarasie

Trend na salon na tarasie

Nie tylko samo połączenie tarasu z salonem to popularny trend – urządzanie tarasu na wzór salonu również. Warto o tym pamiętać zabierając się za planowanie i prace aranżacyjne. Przy projektowaniu tarasu pamiętajmy o wyborze odpowiednio eleganckich mebli ogrodowych, które będą w jakiś sposób współgrać z salonowymi. Duże znaczenie mają dodatki, które pozwolą stworzyć odpowiedni klimat – ozdobne poduszki, modne w tym sezonie dywany ogrodowe czy ciekawe oświetlenie. Nie zapomnijmy też o doniczkach ogrodowych! W końcu nasz salon na tarasie w dalszej perspektywie ma być pomieszczeniem niepostrzeżenie przechodzącym w ogród.

***

Co sądzicie o wykorzystaniu betonu architektonicznego do połączenia salonu z tarasem? Czy to dobre rozwiązanie? A może przetestowaliście je już w swoim ogrodzie i chcielibyście podzielić się efektami? Czekam na Wasze komentarze!

Wyszukiwania powiązane z tematem:
ławki parkowe cennik betonowe


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!