Beton dekoracyjny na ścianę – 5 powodów, dla których warto go mieć

Beton dekoracyjny na ścianę to materiał modny, elegancki, wytrzymały, praktyczny… Jego zalety można by wymieniać bez końca! Skąd jednak masz mieć pewność, że to materiał właśnie dla Ciebie? Zobacz 5 powodów, dla których warto wykorzystać beton dekoracyjny w aranżacji swojego mieszkania i przekonaj się, czy beton ozdobny sprawdzi się również w Twojej aranżacji.

Beton dekoracyjny na ścianę

Moda na beton dekoracyjny na ścianę

Beton ozdobny od dłuższego czasu cieszy się nieustającą popularnością. Pojawił się w architekturze wnętrz razem ze stylem nowoczesnym i jego industrialnym wariantem, ale szybko został zaadaptowany także do pomieszczeń w nieco innych stylach. Obecnie beton dekoracyjny wykorzystywany jest do tworzenia oryginalnych mebli, donic betonowych, dodatków, a także okładzin i dekoracji ściennych oraz podłogowych. Beton we wnętrzach pozwala na stworzenie oryginalnych, bardzo zindywidualizowanych aranżacji. To nie tylko modny materiał, ale także materiał wszechstronny, dobrze wpisujący się w rozmaite trendy.

Beton dekoracyjny na ścianę Contractors w połączeniu z drewnem

Beton we wnętrzach – materiał uniwersalny

Beton dekoracyjny nadaje się do wykorzystania wszędzie: na ścianach, podłogach i schodach, zamiast parkietu, paneli czy płytek. Oczywiście wszystko zależy od grubości i sposobu zabezpieczenia płyty – na podłogi lepiej wybrać beton ozdobny z odpowiednią impregnacją i o większej grubości. Ciekawą opcją jest łączenie betonu dekoracyjnego w różnych odcieniach lub zestawianie go z innymi materiałami. Możliwości są naprawdę szerokie. Dodatkowo beton ozdobny występuje w kilku różnych stopniach porowatości (gładki, porowaty, bardzo porowaty), co daje nam jeszcze więcej możliwych wariantów aranżacyjnych.

Beton ozdobny na ścianę Contractors wykorzystany do wykończenia kominka

Stylowy beton dekoracyjny na ścianę

Beton ozdobny to nie tylko stylowy dodatek, ale też dodatek stylowo uniwersalny. Mimo że beton dekoracyjny na ścianę swoją popularność zawdzięcza stylowi nowoczesnemu, chętnie łączy się też ze stylami bardziej tradycyjnymi. Beton ozdobny w bieli czy jasnych szarościach znakomicie wpasowuje się w aranżacje w stylu prowansalskim czy skandynawskim, a w tradycyjnych, przytulnych pomieszczeniach, odrobina surowego betonu doda całości stylu i świeżości. Z betonem dekoracyjnym na ścianę można stworzyć naprawdę ciekawe aranżacje łączące tradycję z nowoczesnością – czasem odrobina kontrastów jest świetnym przepisem na sukces.

Beton dekoracyjny na kominku

Beton ozdobny pasuje do każdego pomieszczenia

Beton dekoracyjny, ze względu na jego uniwersalny charakter, można znakomicie wykorzystać jako element unifikujący aranżację mieszkania. Ponieważ jest on odporny na warunki atmosferyczne, możemy wykorzystać go do wykończenia ścian i posadzek zarówno w części tarasowej, jak i pokojowej naszego domu. W ten sposób uzyskamy modny efekt przenikania się tarasu z częścią domową. Beton ozdobny nadaje się do wykorzystania w każdym pomieszczeniu, więc może też stanowić znakomite stylowe połączenie kuchni z pokojem czy przedpokoju z resztą mieszkania. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i konkretnych potrzeb.

Beton ozdobny wykorzystany do obudowania ściany i wykończenia kominka

Lubiący towarzystwo beton dekoracyjny

Co ważne, beton ozdobny bardzo lubi towarzystwo. Charakter tego materiału i jego kolorystyka sprawiają, że doskonale łączy się z każdą strukturą, materiałem i kolorem. Chyba nie ma takiego materiału, który źle by wypadał w tym zestawieniu. Drewno i tkaniny dodają betonowym aranżacjom trochę ciepła, cegła może stanowić element ocieplający bądź podkreślający industrialny charakter wnętrza, a stal i szkło zwiększają efekt nowoczesności i surowości aranżacji. Beton dekoracyjny na ścianę może więc stanowić wspaniałe, neutralne tło dla całej aranżacji pomieszczenia i ustawionych w nim mebli i dodatków.

***

Jakie jest Twoje zdanie o betonie dekoracyjnym na ścianę? Czy podobają Ci się aranżacje z tym materiałem? Podziel się swoim zdaniem w komentarzu!

Wyszukiwania powiązane z tematem:
ławki parkowe cennik betonowe


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!