Beże i brązy w mieszkaniu – jak wykorzystać je w aranżacji?

Beże i brązy w mieszkaniu wróciły do mody – jeszcze niedawno uważane za nudne, obecnie znów brylują na salonach. Te stonowane, ciepłe odcienie ziemi świetnie wkomponowują się we wnętrza, stanowiąc znakomite tło dla aranżacji nowoczesnych i klasycznych. Jak wykorzystać je w swojej aranżacji?

Beże i brązy w mieszkaniu - jak wykorzystać je w aranżacji?

Beże i brązy w mieszkaniu

Stonowane barwy ziemi – beże i brązy – na początku XXI wieku straciły swoją pozycję najpopularniejszych barw we wnętrzach na rzecz bieli i szarości, kojarzonych z nowoczesnymi aranżacjami. Teraz, kiedy nasyciliśmy się już tym nowym połączeniem, coraz częściej poszukujemy innych rozwiązań, chętnie wracając do ciepłych beżów i brązów. Podobnie jak w przypadku bieli i szarości, beże i brązy świetnie się nadają jako podstawa aranżacji, ale potrzebują nieco ożywczych akcentów, by wnętrze nie wydawało się zbyt stonowane. Warto uzupełnić je zdecydowanymi akcentami niebieskiego, czerwieni, fioletu czy pomarańczy.

Beże i brązy w mieszkaniu - jak wykorzystać je w aranżacji?

50 odcieni beżu

Beż to barwa będąca połączeniem brązu i bieli, posiadająca bardzo szeroką paletę odcieni. W tym pojęciu mieszczą się złamane biele, ecru, odcienie piaskowe, taupe, nude czy bardzo jasne brązy. Doskonale sprawdzą się w każdego rodzaju aranżacji – to jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów, więc może być swobodnie wykorzystywany nawet na dużych przestrzeniach. Beżowa sofa tapicerowana czy beżowy dywan to świetny wybór – neutralny, pozwalający na dobór dodatków w dowolnym stylu. Z tego względu beż świetnie się też sprawdza jako kolor dodatków, które nie mają przyciągać zbytniej uwagi, jak choćby koszy czy pojemników.

Beże i brązy w mieszkaniu - jak wykorzystać je w aranżacji?

Beż, ze względu na swój spokojny charakter, to świetny wybór do sypialni – dzięki niemu uzyskamy spokojną, relaksującą atmosferę, dającą wrażenie przytulności. Dlatego też świetnym wyborem są pościel czy inne sypialniane tekstylia w odcieniach beżu, jak choćby pledy czy ozdobne poduszki.

Elegancki brąz

Brąz jest nieco bardziej dominującą barwą, dlatego nie ze wszystkimi kolorami będzie dobrze wyglądał – musimy zwrócić większą uwagę czy wybrane odcienie będą dobrze wyglądać w swoim towarzystwie. W dużej ilości ciepłych odcieni może się wydawać zbyt przytłaczający, nie lubi się też zbytnio z fioletem i różem, choć oczywiście wszystko zależy od wybranych odcieni – stary róż na przykład może świetnie wypadać w tym zestawieniu. Najlepiej brąz będzie się prezentował w aranżacjach tradycyjnych, etnograficznych czy w stylu kolonialnym. Takie wnętrza można łatwo ożywić ciekawymi dodatkami czy pojedynczymi meblami.

Beże i brązy w mieszkaniu - jak wykorzystać je w aranżacji?

W brązie doskonale prezentują się materiały o lekkim połysku – wysokopołyskowe meble, skórzane fotele czy kanapy to dobry wybór w aranżacjach z brązem. Jeśli chodzi o meble, zdecydujmy się na stonowane odcienie zestawione z mosiądzem czy złotem wykończeń. Takie połączenie będzie wyglądać bardzo elegancko.

***

Beże i brązy to świetny sposób na aranżację wnętrza w każdym stylu. Te ciepłe, przytulne barwy tworzą we wnętrzach wyjątkową atmosferę. Warto pamiętać o umiarze i zwrócić uwagę na dodatki – to dzięki nim wnętrze prezentuje się ciekawie i intrygująco.


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!