Białe meble ogrodowe drewniane czyli nowoczesna klasyka

Drewno jest ponadczasowym trendem zarówno w designie wnętrz, jak i w ogrodzie. Dzięki swojej trwałości i bezpieczeństwa dla środowiska doskonale sprawdza się w naprawdę wielu aranżacjach. Popularnym, ale też ponadczasowym trendem, są białe meble ogrodowe drewniane. Zachwycają i przyciągają uwagę. Czy są dobrym wyborem dla Ciebie?

meble ogrodowe białe drewniane

Dla kogo białe meble ogrodowe drewniane?

Meble ogrodowe białe drewniane są dobrym wyborem przede wszystkim dla osób, które lubią styl i elegancję. Są one ponadczasowym wyposażeniem, które będzie się zawsze dobrze prezentować. Jednak decydując się na tę klasykę, należy pamiętać, że drewniane meble ogrodowe białe potrzebują regularnej pielęgnacji. Jasny kolor sprawia, że szybko się brudzą. Jeśli nie będziemy ich często czyścić, mogą one łatwo stracić cały swój urok.

Biel niestety szybko się odbarwia, dlatego białe meble ogrodowe drewniane nie są polecane osobom, które nie mają czasu albo chęci zajmować się zabiegami pielęgnacyjnymi. Wówczas warto zainteresować się mniej wymagającymi kompletami. Meble ogrodowe drewniane białe doskonale za to się sprawdzą na tarasie oraz balkonie. Takie miejsca zazwyczaj są zadaszone, co chroni meble tarasowe przed zgubnym działaniem deszczu i niektórymi zabrudzeniami.

Meble ogrodowe białe drewniane a pielęgnacja

Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym olejowaniu drewna. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie zatrzymać optymalną ilość wilgoci wewnątrz drewna, a tym samym zapobiec uszkodzeniom i rozeschnięciu. Zaleca się olejowanie drewna odpowiednimi środkami 2-3 razy w ciągu sezonu oraz zimą. Oczywiście, przed wykonaniem zabiegu, należy je dokładnie wyczyścić. W tej kwestii przydadzą się odpowiednie, delikatne detergenty.

Należy pamiętać o tym, żeby do czyszczenia drewnianych mebli ogrodowych białych nie używać zbyt dużo wody. Zawilgocenie może źle wpłynąć na naturalne właściwości drewna. Warto także pomyśleć o odpowiednim przechowywaniu naszych mebli ogrodowych białych drewnianych. Przechowywanie ich w odpowiednim pomieszczeniu lub używanie pokrowców na meble ogrodowe pomaga dłużej utrzymać je w dobrym stanie.

Stylowe meble ogrodowe drewniane białe

Meble ogrodowe drewniane białe są dość uniwersalnym wyborem. Jednak są aranżacje, w których jesteśmy w stanie najlepiej podkreślić ich nienachalny urok. Białe drewniane meble ogrodowe są must have, jeśli decydujemy się na styl prowansalski. Takie ogrody posiadają dużo swobody. Wiążą się ze spokojnym, wręcz leniwym, wiejskim życiem. Istotne są w nich miejsca do odpoczynku – dlatego warto zdecydować się na białą drewnianą ławkę. Zazwyczaj dominują w nim pastelowe kwiaty, najczęściej fioletowe i różowe.

Białe drewniane meble ogrodowe doskonale także się sprawdzają w minimalistycznym stylu skandynawskim, który od lat króluje zarówno we wnętrzach, jak i ogrodach. Jest to idealny wybór dla osób, które zamiast wypielęgnowanych rabatek stawiają na całkowity kontakt z naturą. Taki ogród ma być przede wszystkim miejscem wypoczynku. Doskonale pasuje do niego drewno. Jeśli decydujemy się na taki ogród, dobrym wyborem może być wyeksponowanie faktury naturalnych materiałów.

Drewniane meble ogrodowe białe w aranżacjach

Uniwersalność bieli pozwala stworzyć zarówno eleganckie, stonowane aranżacje, jak i bardziej odważne połączenia. Niezwykle popularne jest zestawienie bieli z szarościami oraz czernią. Pozwala to uzyskać minimalistyczne, nowoczesne połączenie, które doskonale sprawdza się w wielu ogrodach. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem klasyki, możesz połączyć białe meble drewniane do ogrodu z cieplejszymi kolorami, otrzymując bardziej przytulny charakter wystroju.

W zestawieniach ogranicza Cię jedynie Twoja pomysłowość – białe meble ogrodowe drewniane są one naprawdę uniwersalne, a po latach możesz odkrywać ich urok na nowo.


Polecamy inspiracje:

Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!