Czy biały stół kuchenny to dobry pomysł?

Biały stół kuchenny sprawdzi się w niemal w każdej aranżacji, dodając wnętrzu lekkości i niewymuszonej elegancji. Z drugiej strony jasny stół do kuchni, na którym widoczne są nawet najmniejsze zabrudzenia, wymusza na nas konieczność częstego sprzątania. Czy zatem biały stół kuchenny to dobry pomysł?

Actona Gust stół do jadalni biały wysoki połysk

Moda na białe stoły

Wraz z modą na naturalne, skandynawskie stylizacje niezwykłą popularność zaczęły zdobywać białe stoły kuchenne. Projektanci pokochali je za uniwersalność, prostotę, a jednocześnie za niewymuszoną elegancję. Białe stoły do kuchni doskonale sprawdzą się jednak nie tylko we wnętrzach w stylu skandynawskim – pasują też do stylu prowansalskiego, glamour czy też do minimalistycznych, nowoczesnych aranżacji. Biały stół kuchenny daje bowiem nieograniczone możliwości kreowania wnętrza. Dzięki odpowiedniemu zaaranżowaniu białego stołu kuchennego możemy uzyskać dowolny klimat – chłodny i minimalistyczny lub ciepły i przytulny.

Stół biały wysoki połysk Marszel rozkładany do jadalni

Wady białego stołu

Wybierając białe meble należy pamiętać, że biel kojarzy się ze sterylną czystością. Nie da się ukryć, że na białym stole kuchennym widoczne jest niemal każde zabrudzenie, co wymusza na nas konieczność częstego sprzątania. Warto także zauważyć, że biały stół kuchenny nie zawsze będzie dobrze prezentował się w towarzystwie niedopasowanych mebli i dodatków. Dlatego powinni się go wystrzegać miłośnicy eklektycznych przestrzeni, w których panuje twórczy miszmasz.

BIAŁY STÓŁ KUCHENNY – ZALETY I WADY
ZALETY WADY
  • dodaje wnętrzu lekkości i niewymuszonej elegancji
  • doskonale pasuje do wnętrz w stylu skandynawskim, prowansalskim i minimalistycznym
  • w połączeniu z bielą ścian i podłóg optycznie powiększa i rozjaśnia wnętrze
  • widać na nim każde zabrudzenie
  • biały stół lubi towarzystwo dopasowanych mebli, dlatego może sprawiać kłopoty aranżacyjne

Skandynawska kuchnia

Zwolennicy wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim powinni wybierać drewniane, bielone stoły, nawiązujące swoim designem do natury. Niezależnie czy zdecydujemy się na prostokątny, czy okrągły stół kuchenny, musimy pamiętać, że mebel w stylu skandynawskim powinien charakteryzować się przede wszystkim naturalnym kształtem i prostotą wykończenia. Dobrym pomysłem będzie kupno stołu do kuchni z krzesłami drewnianymi w zestawie. Dzięki temu, unikniemy wrażenia niedopasowania, a aranżacja naszej kuchni będzie lekka i harmonijna. Dla osób nielubiących ascetycznych rozwiązań z pomocą przychodzą lniane obrusy, oryginalne, skandynawskie świeczniki, czy materiałowe lub wiklinowe podkładki na stół kuchenny.

Actona Nagano stół dębowy nowoczesny bielony

Stoły kuchenne w stylu prowansalskim

W aranżacjach nawiązujących do sielskiego stylu prowansalskiego, biały stół kuchenny jest elementem obowiązkowym. W takich stylizacjach wybierajmy drewniane stoły kuchenne w stylu wiejskim. Możemy zatem pozwolić sobie na meble z delikatnymi zdobieniami, stół kuchenny z szufladą, czy też małe, okrągłe stoliki kawowe. W tego typu aranżacjach warto także zadbać o kupno stołu z odpowiednimi krzesłami kuchennymi w komplecie. Elegancki styl prowansalski nie lubi bowiem kontrastować z meblami z innej epoki.

Biały stół i 6 krzeseł - rozkładany - Amelia 160-K6 (X)

Nowoczesne stoły kuchenne

Biały stół kuchenny to także idealne rozwiązanie do nowoczesnych aranżacji. W minimalistycznych, często niewielkich wnętrzach, biel mebli w połączeniu z bielą ścian i podłóg potrafi zdziałać cuda. Biel odbija światło, dzięki czemu optycznie powiększa i rozjaśnia wnętrze. Jednak niezwykle ważne jest, by w tego typu aranżacjach zadbać o nowoczesny charakter mebli. Doskonale sprawdzą się stoły o wysokim połysku, jak chociażby popularny stół Victoria, stół Linosa 2, czy stół Pianosa. Ascetyczne, nowoczesne wnętrza pozwalają także na odrobinę swobody. W tego typu aranżacjach biały stół do kuchni można swobodnie zastąpić szklanym stołem kuchennym. Jako element dekoracyjny możemy użyć podłużną, wąską podkładkę na stół kuchenny, czy też szklany, nowoczesny wazon.

Actona Spicy stół nowoczesny rozkładany biały wysoki połysk

Idealny stół do kuchni

Wybierając idealny do naszego wnętrza stół kuchenny nie możemy jednak sugerować się jedynie stylem i kolorem stołu. Nie mniej ważne są wymiary stołu do kuchni. Przed wyborem odpowiedniego mebla musimy zastanowić się, w którym miejscu chcemy umieścić stół kuchenny. Następnie należy dokładnie zmierzyć przestrzeń przeznaczoną na wspólne posiłki. Dzięki temu będziemy mogli określić wymiary naszego stołu. W niektórych aranżacjach świetnie sprawdzi się podłużny, wysoki stół kuchenny w typie stołu Actona Bristol, w innych wnętrzach dobrym rozwiązaniem będzie mały stół kuchenny, idealny dla czteroosobowej rodziny, jak chociażby stół Vermont. Rodziny, które często organizują spotkania przy stole powinny zaś rozważyć opcję kupna składanego stołu kuchennego, w typie stołu Xenon zaprojektowanego przez firmę Hubertus.

Stół Xenon wysoki połysk - białyAutor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!