Biokominek – czy warto go kupić?

Biokominki w ostatnich latach zyskują coraz bardziej na popularności. Czym właściwie są? Gdzie można je zamontować? Czy warto mieć je w swoim mieszkaniu? Sprawdźmy.

Biokominki pozwalają stworzyć przytulną atmosferę również w kamieniach i blokach. Na zdjęciu widać model INOX marki Globmetal.

Biokominek – żywy ogień w każdym mieszkaniu

Biokominki są nowoczesną wersją klasycznych kominków. Zamiast drewna spala się w nich specjalne biopaliwo, które w wyniku spalania wydziela parę wodną i niewielką ilość dwutlenku węgla, porównywalną do tej w powietrzu wydychanym przez człowieka. Biokominki nie potrzebują specjalnych instalacji czy wywiewów – można je wykorzystywać praktycznie w każdym pomieszczeniu. Tego typu urządzenie można postawić w sypialni, salonie czy jadalni, bez konieczności przebudowy danego pomieszczenia. Biokominki pozwalają więc na spełnienie marzeń o posiadaniu własnego kominka również osobom mieszkającym w blokach czy kamienicach.

Biokominek kami, model nila

Niektóre modele biokominków do złudzenia przypominają tradycyjne kominki. Na zdjęciu model Nila marki Kami wykonywany na specjalne zamówienie.

Biokominki – nowoczesna dekoracja wnętrza

Biokominek we wnętrzu to przede wszystkim oryginalna dekoracja i uzupełnienie wystroju. Wybierać możemy spośród wielu bardzo różnorodnych modeli. W ofertach rozmaitych producentów znajdziemy modele przypominające klasyczne domowe kominki, a także bardzo designerskie i nowoczesne projekty. Łatwo więc dopasujemy urządzenie do aranżacji mieszkania. Biokominek może też pełnić funkcję dekoracji stołu czy szafki – urządzenia w wersji mini mogą być traktowane jako nowoczesny wariant świec dekoracyjnych. A żywy ogień wprowadzi do naszego mieszkania odrobinę ciepła i sprawi, że będzie się wydawało bardziej przytulne.

Biokominek Stainless marki Globmetal

Biokominek stołowy może pełnić funkcję oryginalnej dekoracji. Na zdjęciu widać model Stainless marki Globmetal.

Biokominek – ciepło w domu i w ogrodzie

Biokominki nie muszą służyć wyłącznie jako dekoracja wnętrza. Bez problemu znajdziemy też modele przeznaczone do wykorzystywania w ogrodzie czy na tarasie. Taka dekoracja nie tylko doda efektowności i zwiększy atrakcyjność wystroju, ale też nieco podwyższy temperaturę otoczenia. Podczas spalania biopaliwa urządzenie wytwarza bowiem przyjemne ciepło. Nie należy jednak traktować biokominka jako jedyne źródło ogrzewania – to jedynie sposób na lekkie dogrzanie otoczenia. Biokominki pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną i mogą być jedynie wsparciem dla tradycyjnego ogrzewania. Żywy ogień daje za to przyjemny efekt wizualny.

Biokominek kami, model bud dajo

Biokominki ogrodowe potrafią być prawdziwym dziełem sztuki. Na zdjęciu oryginalny model Bud Dajo marki Kami.

Biokominki – czy warto kupić

Biokominek to element wystroju który zdecydowanie warto umieścić we wnętrzu. Do jego najważniejszych zalet należą możliwość montażu biokominka w każdym wnętrzu czy ogrodzie, prosta instalacja i brak uciążliwych produktów spalania, takich jak sadza, popiół czy dym. Biopaliwo spala się bezwonnie i bezdymnie, a dodatkowo w biokominku można zamontować naczynia z olejkiem eterycznym i stosować go do aromaterapii. Biokominek sprawi, że nasze wnętrze wyda się bardziej przyjazne i przytulne, a duża ilość dostępnych modeli pozwoli go dopasować nawet do bardzo nowoczesnej aranżacji. Czego chcieć więcej?


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!