Biokominek ogrodowy czyli przytulna atmosfera na eleganckim tarasie

Żywy ogień ma w sobie coś, co sprawia, że czujemy się przy nim spokojniejsi, bezpieczni i szczęśliwi. Nie oznacza to, że w eleganckim ogrodzie przydomowym powinniśmy od razu wyznaczać miejsce na ognisko – biokominek ogrodowy to dużo lepsza alternatywa. Żywy ogień w eleganckiej, bezpiecznej oprawie, wprowadzi do naszej aranżacji przytulną atmosferę, a jednocześnie świetnie wpasuje się w nowoczesne trendy aranżacyjne.

Biokominek zewnętrzny Kami - biolampa Cumbal Group

Biokominek ogrodowy – co to jest?

Biokominki ogrodowe to urządzenia zasilane paliwem na bazie alkoholu etylowego. Są bezwonne, nie brudzą, nie pozostawiają popiołu. Są łatwe w obsłudze, a ich elegancki wygląd sprawia, że świetnie wpasowują się w ogrodowe aranżacje. To świetne rozwiązanie do ogrodu, na taras, a nawet na balkon w bloku – musimy tylko dobrać model odpowiedni do naszych warunków pod względem wielkości.

Biokominek zewnętrzny Kami - biolampa Bud Dajo

Biokominek ogrodowy – jak jest zbudowany?

Biokominki ogrodowe to konstrukcje zaprojektowane specjalnie pod kątem używania na zewnątrz – są odporne na słońce i deszcz, a także wiatr. Jeśli chodzi o wzornictwo, wybór jest naprawdę szeroki. Znajdziemy wśród nich konstrukcje przypominające proste, wolnostojące kominki, a także oryginalne i ciekawe formy nawiązujące do kształtów głębokich mis kojarzących się z czasami antycznymi czy eleganckich latarni.

Biokominek zewnętrzny Kami - biolampa Cotopaxi

Biokominek ogrodowy – możliwości wykorzystania

Biokominek ogrodowy można łatwo dopasować do wystroju naszego ogrodu. Do wyboru mamy konstrukcje nawiązujące do stylu rustykalnego, idealnie wpasowujące się w ogrody romantyczne, geometryczne, proste formy idealne do nowoczesnych, eleganckich aranżacji, biokominki kojarzące się z pochodniami, wpasowujące się w ogrody naturalistyczne, a także inne ciekawe modele, dające nam duże możliwości wyboru.

Biokominek zewnętrzny Kami - biolampa Atitlan

Biokominek ogrodowy – gdzie go ustawić?

Biokominki ogrodowe są zazwyczaj dosyć ciężkie, co może być problemem przy ustawianiu ich na miejsce, ale za to nie musimy się obawiać, że silny podmuch przewróci konstrukcję – takie biokominki powinny znieść nawet silniejszy wiatr. Można je ustawiać na płytkach tarasowych, deskach, bruku, a nawet na trawie – trzeba tylko zadbać by powierzchnia była odpowiednio wyrównana i ubita.

Biokominek zewnętrzny Kami - biolampa Pacaya

Biokominek ogrodowy – na balkon i do mieszkania

Jeśli do dyspozycji mamy tylko niewielki taras czy balkon, lepiej sprawdzą się mniejsze i lżejsze konstrukcje wolnostojące o ciekawym wzornictwie. Takie rozwiązanie zapewnia dużo światła i ciepła, jest bardzo efektowne, a nie zajmuje wiele miejsca. Biokominki ogrodowe mniejszych rozmiarów można swobodnie przenosić, a niektóre konstrukcje nadają się do wykorzystania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu.

Biokominek zewnętrzny Kami - biolampa Ruiz

***

Co sądzicie o biokominkach ogrodowych? Czy to ciekawe rozwiązanie na przydomowy taras? Podzielcie się opiniami w komentarzach!Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!