Biokominek ogrodowy czyli przytulna atmosfera na eleganckim tarasie

Żywy ogień ma w sobie coś, co sprawia, że czujemy się przy nim spokojniejsi, bezpieczni i szczęśliwi. Nie oznacza to, że w eleganckim ogrodzie przydomowym powinniśmy od razu wyznaczać miejsce na ognisko – biokominek ogrodowy to dużo lepsza alternatywa. Żywy ogień w eleganckiej, bezpiecznej oprawie, wprowadzi do naszej aranżacji przytulną atmosferę, a jednocześnie świetnie wpasuje się w nowoczesne trendy aranżacyjne.

Biokominek zewnętrzny

Co to jest biokominek ogrodowy?

Biokominki ogrodowe to urządzenia zasilane paliwem na bazie alkoholu etylowego. Są bezwonne, nie brudzą, nie pozostawiają popiołu. Są łatwe w obsłudze, a ich elegancki wygląd sprawia, że świetnie wpasowują się w ogrodowe aranżacje. To świetne rozwiązanie do ogrodu, na taras, a nawet na balkon w bloku – musimy tylko dobrać model odpowiedni do naszych warunków pod względem wielkości.

Biokominek zewnętrzny Kami - biolampa Bud Dajo

Budowa biokominka ogrodowego

Biokominki ogrodowe to konstrukcje zaprojektowane specjalnie pod kątem używania na zewnątrz – są odporne na słońce i deszcz, a także wiatr. Jeśli chodzi o wzornictwo, wybór jest naprawdę szeroki. Znajdziemy wśród nich konstrukcje przypominające proste, wolnostojące kominki, a także oryginalne i ciekawe formy nawiązujące do kształtów głębokich mis kojarzących się z czasami antycznymi czy eleganckich latarni.

biokominek ogrodowy

Jak wykorzystywać biokominek w ogrodzie?

Biokominek ogrodowy można łatwo dopasować do wystroju naszego ogrodu. Do wyboru mamy konstrukcje nawiązujące do stylu rustykalnego, idealnie wpasowujące się w ogrody romantyczne, geometryczne, proste formy idealne do nowoczesnych, eleganckich aranżacji, biokominki kojarzące się z pochodniami, wpasowujące się w ogrody naturalistyczne, a także inne ciekawe modele, dające nam duże możliwości wyboru.

Biokominek zewnętrzny Kami

 Gdzie ustawić biokominek ogrodowy?

Biokominki ogrodowe są zazwyczaj dosyć ciężkie, co może być problemem przy ustawianiu ich na miejsce, ale za to nie musimy się obawiać, że silny podmuch przewróci konstrukcję -powinny one bowiem znieść nawet silniejszy wiatr. Można je ustawiać na płytkach tarasowych, deskach, bruku, a nawet na trawie – trzeba tylko zadbać by powierzchnia była odpowiednio wyrównana i ubita.

Biokominek zewnętrzny Pacaya

Biokominek idealny na balkon i do mieszkania

Jeśli do dyspozycji mamy tylko niewielki taras czy balkon, lepiej sprawdzą się mniejsze i lżejsze konstrukcje wolnostojące o ciekawym wzornictwie. Takie rozwiązanie zapewnia dużo światła i ciepła, jest bardzo efektowne, a nie zajmuje wiele miejsca. Biokominki ogrodowe mniejszych rozmiarów można swobodnie przenosić, a niektóre konstrukcje nadają się do wykorzystania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu.

Biokominek zewnętrzny Kami Ruiz

***

Co sądzicie o biokominkach ogrodowych? Czy to ciekawe rozwiązanie na przydomowy taras? Podzielcie się opiniami w komentarzach!Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!