Biurka dla dzieci – jak wybrać?

Każdy pokój dziecięcy powinien być urządzony w sposób zapewniający zarówno przestrzeń do zabawy, jak i do nauki czy pracy. Wygodne łózko do spania, szafa na książki czy zabawki oraz biurko, przy którym dzieci będą rozwijać swoją kreatywność, to podstawowe minimum wystroju dziecięcego pokoju. Jakie powinny być biurka dla dzieci?

Jak wybrać biurko dla dziecka?

Jak wybrać biurko dla dziecka?

Wybierając biurko dla dziecka musimy pamiętać o kilku zasadach. Najważniejsze, aby miało ono odpowiednią wysokość. Wysokość biurek dla dzieci determinuje też wzrost maluchów. Przyjmuje się, że dla dziecka mającego ok. 115-125 cm wzrostu, dobre będzie biurko o wysokości ok. 55 cm. Wraz ze wzrostem dziecka wysokość biurka też powinna rosnąć. Dlatego też spotkać można biurka dla dzieci z regulacją wysokości blatu.

Nowoczesne biurko dla dziecka – jak stworzyć stylową aranżację?

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest wielkość biurka. W tej kwestii nie ma konkretnych limitów czy zaleceń. Ważne, aby biurko było po prostu funkcjonalne i mieściło wszystkie narzędzia czy przybory, z których korzysta nasza pociecha. Jednym wystarczy obszerny blat, inni korzystają z dodatkowych szuflad czy przegródek. Niektóre biurka dla dzieci umożliwiają również nachylenie konstrukcji, np. pod kątem 30 stopni – wygodnym do ręcznego pisania i rysowania. Dopasujmy również styl biurka do wystroju pokoju.

Nowoczesne biurko dla dziecka – jak stworzyć stylową aranżację?

Współczesne konstrukcje charakteryzują się minimalistycznym, a przy tym funkcjonalnym designem. Ich smukłe, zgrabne sylwetki tworzą lekki, przytulny charakter pomieszczenia. W zależności od wybranego materiału wykończeniowego oraz kolorów, biurka mogą stać wymownym akcentem bądź też uzupełniać wystrój.

Jak urządzić biurko dla dziecka?

Białe biurka dla dzieci sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, jak i skandynawskich czy shabby chic. Biurka w naturalnym drewnianym kolorze, np. sosnowe czy dębowe, pasować będą do klasycznych, bądź bardziej loftowych wystrojów, szczególnie jeśli połączymy drewno z metalowym elementami. Kolorowe akcenty w postaci pojemników i przegródek zapewnią nie tylko wygodne miejsce do przechowywania, ale również ożywią całą aranżację.

Jak urządzić biurko dla dziecka?

Wspominając o dodatkach w postaci pudełek czy szuflad, nie sposób nie przejść do organizacji przestrzeni na biurku. Jak więc zorganizować biurko dla dziecka? Należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Po pierwsze oświetlenie – lampka na biurko powinna być umieszczona po lewej stronie w przypadku dzieci praworęcznych, a w przypadku leworęcznych po prawej. Po drugie regały do przechowywania przyborów.

Biurka dla dzieci - jak wybrać?

Większe akcesoria, takie jak książki czy zeszyty można trzymać w szufladach czy na regałach, ale co z przyborami do pisania, wycinania czy rysowania? Przydatne są tu wszelkiego rodzaju pojemniki, od plastikowych pudełek lub drewnianych skrzynek w stylu skandynawskim, po ozdobne szkatułki i puzderka w stylistyce francuskiej. Segregatory czy półeczki pomogą zaprowadzić porządek wśród kartek i zeszytów.

Biurko dla dziecka – jak wybrać?

Biurka dla dzieci powinny spełniać kilka podstawowych warunków. Odpowiednie wymiary (w szczególności wysokość) jest pierwszym z nich. Ponadto ważne, aby były ono funkcjonalne, ergonomiczne, a przy tym przyjazne dla malucha. Dziecko powinno czuć się przy biurku komfortowo, mogąc skupić się na odrabianiu lekcji czy rozwijaniu swojej kreatywności.


Polecamy inspiracje:

Autor: Tomek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!