Biurko dla chłopca – jak wybrać najlepsze dla naszego dziecka?

Własne biurko to zazwyczaj poważne wydarzenie w życiu naszego dziecka. Ma już swoje miejsce do pracy, może na nim przechowywać swoje drobiazgi do nauki i zabawy. Wybierając mebel dla syna, zwróćmy uwagę, aby było odpowiednio dobrane do jego wzrostu i potrzeb. Na co zwrócić szczególną uwagę?

biurko dla chlopca

Wygodne i praktyczne

Biurko dla chłopca powinno być dopasowane do jego wzrostu i potrzeb. Dziecko nie może się garbić nad blatem biurka, ale nie powinien być on również ustawiony zbyt wysoko. Blat powinien być również na tyle szeroki, żeby dziecko mogło przy nim pisać lub rysować. Zadbajmy o to, by biurko miało odpowiednio dużo miejsca na drobiazgi naszego malucha – jego książki i zeszyty. Jeżeli nasz syn ma swój latpop lub komputer, upewnijmy się, że zmieści się na blacie. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru – biurka młodzieżowe nie muszą być gigantycznych rozmiarów, nie ma także potrzeby aby posiadało dziesiątki szuflad i przegródek. Dodatkowy kontenerek zawsze możemy dokupić. Nie zapominajmy, że duże, niezgrabne biurko jest wyjątkowo trudne do wkomponowania w wystrój wnętrza. Lepiej postawić na mniejszy, skromny mebel.

Jakie biurko dla chłopaka?

O ile dziewczynkom warto szczególnie polecić delikatne, jasne meble, o tyle chłopcu możemy sprawić czarne lub brązowe biurko. Wybierając model dla syna zadbajmy o to, żeby było wystarczająco pojemne oraz – jak już wspomnieliśmy – dostosowane do jego wzrostu. Zadbajmy również o odpowiedni fotel. Musi być wygodny i stabilny. Powinien także stabilizować kręgosłup i ułatwiać utrzymywanie wyprostowanej sylwetki. Zdecydowanie polecamy modele na kółkach, z regulowaną wysokością. Biurko dla chłopca nie musi posiadać wielu przegrórek i półeczek, bo to raczej dziewczynki mają tendencję do gromadzenia swoich drobiazgów. Niemniej jednak nasz synek również będzie potrzebował przestrzeni na swoje szkolne przybory, zeszyty i podręczniki. Z kolei blat biurka musi być na tyle szeroki, żeby wygodnie się przy nim pracowało, także z komputerem.

jaki biurko dla chlopca

Nie tylko do odrabiania lekcji

Jeśli szukamy najlepszego biurka dla naszego synka, pamiętajmy o tym, żeby wziąć pod uwagę także jego ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Jeśli lubi grać w gry komputerowe lub surfować w Internecie, zadbajmy o to, by jego biurko było jak najbardziej do tego dostosowane. Możemy wybrać przykładowo biurko proste pod komputer Mega 1. Wykonane jest ze stabilnej i solidnej płyty laminowanej o grubości aż 18 mm. Dodatkowo jest zabezpieczone okleiną ABS, dzięki czemu wykazuje wysoką odporność na porysowanie – co może być dużym atutem w przypadku biurka dla dziecka. Biurko wyróżnia dodatkowo duża powierzchnia blatu – aż 100 x 50 cm. Bez trudu pomieścimy na nim komputer i drobiazgi naszego dziecka. Książki i zeszyty możemy z kolei schować w dwóch praktycznych półeczkach ukrytych pod blatem. Biurko jest dostępne w kilku wersjach kolorystycznych: wenge, dąb sonoma, olcha i calvados. Jego wysokość to 79 cm, a waga – 23 kg.Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!