Biurko dla pierwszoklasisty – jakie wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę?

Zakup mebla, przy którym nasz maluch będzie odrabiał swoje pierwsze zadania domowe to poważna sprawa. Jaki model najlepiej wybrać tak, aby pracowało mu się przy nim wygodnie i bezpiecznie dla kręgosłupa?

Biurko dla pierwszoklasisty

Niezbędny mebel

To pierwszy tak ważny mebel dla naszego dziecka. Musi być odpowiednio wysoki i wygodny, tak, aby wygodnie było przy nim siedzieć i odrabiać lekcje. Warto zadbać także, aby pomieścił wszystkie drobiazgi świeżo upieczonego ucznia – jego zeszyty, książki i przybory do pisania. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając biurko dla pierwszoklasisty? Pójście do szkoły do pierwszej klasy to poważna zmiana w życiu naszego malucha. Nowe obowiązki, nowi opiekunowie oraz nowe koleżanki i koledzy to prawdziwa rewolucja dla naszego malucha. Czuje się już poważny i dorosły, dlatego powinniśmy zadbać o odpowiednio „poważne” miejsce dla niego do nauki. Lepiej zrezygnujmy z plastikowych mebli i kolorowych stolików. Dla naszego pierwszoklasisty najlepiej wybrać odpowiednie dla jego wzrostu i sylwetki biurko. Zapewni mu to wygodną przestrzeń do nauki, ale też kolorowania czy grania w gry komputerowe.

Jakie biurko?

Jeśli to pierwszy taki mebel, zdecydowanie polecamy biurka proste. Siedmiolatek nie będzie potrzebował licznych regalików i szuflad, ale bez wątpienia przyda się choć trochę miejsca na jego drobiazgi. Zadbajmy o odpowiednią szerokość blatu i dogodną wysokość biurka. Zanim zdecydujmy się na zakup, koniecznie posadźmy za biurkiem malucha, żeby sprawdzić, czy będzie się dobrze za nim czuł. Dobierzmy także wygodne krzesełko, które będzie solidnie podpierało jego kręgosłup i nie pozwoli się garbić. Wbrew pozorom biurko dla pierwszoklasisty to poważny zakup i nie warto tego robić pochopnie. Odcień biurka dobierzmy do kolorów ścian w pokoju, jednak najbardziej uniwersalne kolory to wiecznie modne odcienie drewna – wenge, dąb czy olchy bądź elegancki kolor wina.

Biurko komputerowe Bajt 1

W sam raz dla pierwszaka

W takich właśnie kolorach dostępne jest biurko komputerowe dla dzieci Bajt 1. To wyjątkowo funkcjonalny mebel, z ciekawym rozwiązaniem architektonicznym. Mebel ma dwie powierzchnie, które można wykorzystać do pracy. Stały, bazowy blat ma wymiary 56,5 cm na 45 cm. Towarzyszy mu drugi blat, który możemy w dowolnym momencie podnieść.  Na jego zewnętrznej części możemy przykleić plan lekcji malucha lub karteczki z jego notatkami. Po opuszczeniu blatu nasz pierwszoklasista zyska przegródkę, w której może schować swój laptop lub zeszyty. Biurko wykonane jest z solidnej płyty meblowej o grubości 18 mm. Wykorzystana okleina ABS wykazuje wysoką odporność na wilgoć i zarysowania, co szczególnie cenne w przypadku biurka dla malucha. Podnoszenie blatu jest możliwe dzięki pneumatycznemu podnośnikowi, który jest absolutnie bezpieczny dla naszego dziecka. Biurko ma wysokość 76 cm i waży nieco ponad 16 kilogramów. Czas realizacji zamówienia to około 7-10 dni. Biurko jest przesyłane za pośrednictwem firmy kurierskiej, a w paczce znajdują się wszystkie elementy do montażu, instrukcja i gwarancja. Biurko komputerowe dla dzieci Bajt 1 objęte jest dwuletnią gwarancją.Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!