Biurko do pracy na stojąco – kiedy nie jest wygodniej siedzieć

Jesteśmy przyzwyczajeni do siedzenia podczas pracy. Wykonując jednak niektóre czynności wygodniej stać przy biurku. Jak wybrać takie, które będzie dla nas najwygodniejsze?

Biurko do pracy na stojąco

Tym razem bez krzesła

Choć trudno sobie to wyobrazić, powstają biurka, która nie wymagają wcale siada za nimi. Jesteśmy przyzwyczajeni do biurek z obowiązkowymi krzesłami, ale w niektórych profesjach wygodniej jest stać nad swoją pracą. Biurko do pracy na stojąco to znakomite rozwiązanie dla osób, które pracują jako architekci, projektanci lub rysownicy. Takim osobom wygodniej jest pracować, kiedy stoją nad swoim projektem. Żeby dobrze się przy nich pracowało, powinny mieć regulowaną wysokość. Dzięki temu, kiedy się zmęczymy, będziemy mogli obniżyć blat i wygodnie usiąść. To także praktyczne rozwiązanie w przypadku biurek, z których korzysta wiele osób. Różnią się od siebie wzrostem i preferencjami, a dzięki regulacji mogą swobodnie regulować jego wysokość. Jeśli oprócz praktyczności stanowiska pracy interesuje nas jego nowoczesny i oryginalny design, szczególnie polecamy biurka szklane.

Delikatne i wytrzymałe

To oczywiście propozycja nie pasująca do każdego wnętrza. Biurka szklane pasują szczególnie do wnętrz o ścianach w delikatnych odcieniach. Dobrze komponują się także z prostymi, lekkimi meblami. Nie będą pasowały np. do ciężkich, dębowych szaf i komód. Blaty ze szkła kojarzymy głównie z eleganckimi ławami w salonie, jednak coraz częściej pojawiają się także w pracowniach i gabinetach jako biurka. Choć sprawiają wrażenie delikatnych i kruchych, w rzeczywistości są starannie wykonane i bardzo wytrzymałe. Dlaczego? Blaty wykonane są najczęściej ze szkła hartowanego, które wykazuje znaczną odporność na uszkodzenia mechaniczne, zadrapania czy porysowania. To szczególnie istotne, zwłaszcza, jeśli nasza praca przy biurku nie będzie się ograniczała wyłącznie do pisania na komputerze. Jeśli chcemy jeszcze dodatkowo zabezpieczyć blat, możemy położyć na nim specjalną ochronną podkładkę. Szczególnie będzie ona wskazana, jeżeli na blacie postawimy kubek z gorącą kawą lub naczynie z ciepłą potrawą. Jeśli wybierzemy model z regulowaną wysokością, będzie to nie tylko oryginalny element wyposażenia, ale też wygodne biurko do pracy na stojąco.

Biurko szklane z-line

Szkło jak ze stali

Z oferty producentów szczególnie warto polecić białe biurko ze szklanym blatem Z-Line chrome. Wyróżnia go przede wszystkim nowoczesny, elegancki design. Jego blat wykonany jest z wspomnianego szkła hartowanego. Ma grubość aż 8 mm, a oprócz trwałości charakteryzuje się również bezpieczeństwem. Choć stłuczenia zdarzają się niezwykle rzadko, nie można ich wykluczyć. Nawet jeśli dojdzie do potłuczenia, nie skaleczymy się, ponieważ kawałki blatu będą miały stępione krawędzie. Natomiast stelaż biurka wykonany jest z chromowej stali. To zapewnia mu wyjątkową wytrzymałość – blat potrafi utrzymać ciężar aż 120 kg. Samo biurko ma ponad 150 cm szerokości i 76 cm głębokości, bez trudu zatem pomieści wszystkie niezbędne nam drobiazgi do pracy.Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!