Biurko prezesa – jakie wybrać?

Wybór biurka dla prezesa to istotna decyzja w każdej firmie. Dlaczego? Ponieważ jest to najbardziej reprezentacyjny gabinet, w którym gościć będą ważni dla firmy kontrahenci i klienci. Biurko prezesa powinno być więc nie tylko funkcjonalne, ale i odpowiednio się prezentować. Czym się kierować przy wyborze tego istotnego dla firmy mebla?

Duże narożne biurko prezesa z czarną szybą Z-line

Biurko dla prezesa – jakie wybrać?

Zanim zabierzemy się za wybieranie biurka dla prezesa zastanówmy się nad kilkoma kwestiami. Jakiego rodzaju działalność prowadzi nasza firma? Jakie wartości chcemy promować? Czym chcemy się wyróżniać? Gabinet prezesa, jako najważniejszej osoby w firmie, będzie wizytówką całej naszej firmy. Warto pomyśleć o nim właśnie w tym kontekście i dopiero wówczas zastanowić się nad wyborem.

Biurko prezesa firmy z tradycjami

Jeśli jesteście firmą, która na każdym kroku podkreśla swój szacunek do historii i przywiązanie do tradycji, najlepszym wyborem będzie stylowe biurko drewniane. To tradycyjny mebel, cechujący się ponadczasową elegancją. W klasycznie urządzonych gabinetach powinno być to duże, nobliwe biurko, kojarzące się z biurkiem prezesa z dawnych czasów. Nieco bardziej nowoczesne firmy powinny postawić na prostsze biurka drewniane lub drewnopodobne o nowoczesnym wykończeniu i designie.

Biurko dla prezesa - zestaw gabinetowy W-BOX

Biurko dla prezesa innowacyjnej marki

Firma, która podkreśla swoją nowoczesność i innowacyjność, powinna zainwestować w nowoczesne biurka gabinetowe ze szkła, metalu czy płyt wysokopołyskowych. Duże znaczenie przy wyborze takich mebli ma odpowiednie wzornictwo. Biurko dla prezesa nie powinno być zbyt przekombinowane, chyba że jesteśmy firmą projektową i przez wybór biurka prezesa chcemy podkreślić styl naszych projektów. Poza tą sytuacją prosty projekt jest zawsze lepszy od tego zbyt wydumanego.

Biurko dla prezesa białe z kontenerkiem - Murano 130

Biurko prezesa – o czym warto pamiętać?

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Warto dostosować biurko prezesa do rozmiarów gabinetu, żeby nie narazić się na śmieszność. Wyobraźcie sobie, że wchodzicie do małego gabinetu, którego 2/3 powierzchni zajmuje wielkie biurko gabinetowe. Nie robi to najlepszego wrażenia, prawda? Druga kwestia, o której warto pamiętać: biurko prezesa powinno korespondować z biurkami pracowników. Jeśli przejdziecie przez biuro, w którym wszyscy siedzą przy najtańszych biurkach drewnopodobnych, a w gabinecie prezesa zobaczycie designerskie biurko z drewna, metalu i szkła, co pomyślicie sobie o prezesie? Oczywiście nie należy też przesadzać w drugą stronę – biurko prezesa powinno być nieco bardziej reprezentacyjne niż biurka pozostałych pracowników.

***

I to tyle w kwestii porad jak wybrać biurko prezesa. Jeśli uważacie, że o jakiejś kwestii zapomnieliśmy, koniecznie dajcie znać w komentarzach. A, i jeszcze jedno – pamiętajcie, że podstawą reprezentacyjnego wyglądu biurka jest utrzymanie na nim porządku!


Polecamy inspiracje:

Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!