Czy warto kupić biurko z regulowaną wysokością dla dzieci?

Zakup mebli dziecięcych to często problematyczna sprawa. Chcielibyśmy kupić naszym pociechom porządne i ładne meble, ale myśl o tym, że szybko z nich wyrosną, zniechęca nas do inwestowania w nie większych sum. Czasem jednak warto zainwestować więcej – w meble które będą rosnąć wraz z dzieckiem. Do takiej kategorii należą regulowane biurka dla dzieci. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? I na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawdźmy.

biurko z regulowaną wysokością blatu

Zalety biurka z regulowaną wysokością blatu dla dzieci

Biurko z regulowaną wysokością dla dzieci to inwestycja na lata. Do najważniejszych zalet takiego rozwiązania należy możliwość dostosowania mebla do rosnącego i stale zmieniającego się dziecięcego ciała – czyli mówiąc bardziej naukowo ergonomia regulowanych biurek dla dzieci. Takie biurko z regulowaną wysokością blatu można łatwo dostosować do wzrostu i proporcji dziecka. Dzięki temu dzieci nie mają problemów ze skrzywieniem postawy czy bólem pleców, a dodatkowo łatwiej jest się im skupić na wykonywanej czynności.

biurko regulowana wysokość

Przy zakupie ergonomicznego biurka dla dziecka warto zwrócić uwagę nie tylko na możliwość regulacji mebla, ale też na inne praktyczne rozwiązania

Skoro już mowa o ergonomii, warto przypomnieć podstawowe zasady jakimi należy się kierować przy ustawianiu wysokości biurka i krzesła. Uda dziecka powinny wygodnie opierać się na siedzisku, a stopy powinny swobodnie stać na podłodze. Jeśli chodzi o wysokość oparcia, tułów powinien być podtrzymywany nieco poniżej łopatek. Pod blatem stołu powinno być wystarczająco dużo miejsca na nogi. A sam blat biurka powinien znajdować się na takiej wysokości, żeby podczas pracy można było oprzeć na nim ręce.

Wady biurka komputerowego z regulowaną wysokością

Jakie są wady ergonomicznych biurek dla dzieci? Biurko komputerowe z regulowaną wysokością dla dzieci kosztuje nieco więcej niż proste biurko dla maluchów. Można się jednak pogodzić z takimi kosztami, kiedy weźmie się pod uwagę ile lat posłuży naszemu dziecku taki mebel – niektóre modele przewidziane są nawet na 10 lat rozwoju dziecka.

biurko komputerowe z regulowaną wysokością

Biurka Fun Desk przeznaczone są – w zależności od kolekcji – dla dzieci w wieku 3-12 lat lub od 5 lat bez górnej granicy wieku

Do wad można też doliczyć ograniczoną estetykę tego typu produktów. Regulowane biurka dla dzieci utrzymane są najczęściej w pastelowej kolorystyce dopasowanej do maluchów. Dla niektórych rodziców może stanowić problem, szczególnie jeśli biurko ma stanąć w pokoju dziennym.

Jakie biurko z regulowaną wysokością dla dzieci kupić?

Zanim zdecydujemy się na zakup biurka z regulowaną wysokością dla dzieci, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze – jaki zakres wysokości mamy do dyspozycji? W przypadku krzesła możliwość regulacji powinna wynosić przynajmniej 10 cm, natomiast w przypadku biurka powinno to być około 20 cm. Taki zakres wysokości będzie najbardziej optymalny. Warto też sprawdzić, czy wybrany model oferuje możliwość dopasowania kąta ustawienia blatu.

biurko z regulowaną wysokością

Oprócz samej regulacji wysokości, ergonomiczne biurko dla dzieci powinno dawać możliwość ustawienia kąta pochylenia biurka

Ważna kwestią przy zakupie mebli dla dzieci jest też sposób wykończenia mebli – czy rogi są zaokrąglone? Czy wszystkie ostre krawędzie są odpowiednio zabezpieczone? Dodatkową zaletą będzie też zwiększona funkcjonalność biurka komputerowego z regulowaną wysokością. W końcu praktyczność biurka nie musi się ograniczać do jego regulacji – wszelkie schowki, pojemniki i dodatkowe uchwyty będą mile widziane.

***

Biurka ergonomiczne dla dzieci z regulowaną wysokością blatu to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Naszym zdaniem warto w nie zainwestować i zapewnić swoim pociechom odpowiednie warunki do pracy.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!