Blat na stół kuchenny – jak wybrać najsolidniejszy?

Produkuje się je z różnych surowców, w różnych fasonach i wymiarach – nic więc dziwnego, że w atrakcyjnej ofercie łatwo się pogubić, a wybranie najlepszego blatu na stół kuchenny to trudne zadanie. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Blat na stół kuchenny Victoria

Stół kuchenny Victoria firmy Hubertus z blatem o podwyższonej wytrzymałości.

Po pierwsze wytrzymałość

Blat na stół kuchenny musi być przede wszystkim wykonany z solidnego, niezawodnego materiału. Producenci zapewniają, że dobry jest każdy, odpowiednio twardy surowiec. I tak możemy wybierać spośród blatów wykonanych z płyt laminowanych, płyt wiórowych, kamienia, drewna lub nawet ze szkła. Bez względu na to, który ostatecznie wybierzemy, pamiętajmy, że żadnemu nie będzie służyło stawianie na nim gorących naczyń, czy krojenie żywności bezpośrednio na blacie. Zawsze korzystajmy ze specjalnych podkładek lub desek.  Blat na stół kuchenny wykonany z płyty laminowanej jest najtańszy i zarazem najprostszy w pielęgnacji. Z kolei jeżeli priorytetem jest dla nas wytrzymałość blatu, najlepiej wybrać niezawodne drewno. Co więcej, stoły z tego surowca rozświetlą nawet najbardziej ponurą kuchnię i dodadzą jej niewymuszonej elegancji. Oprócz surowca, sprawdźmy także grubość blatu. Najkorzystniej wybrać mieszczący się w przedziale 2,8- 4,0 cm.

Zgodność z najnowszymi trendami

Polscy producenci mebli nie mają kompleksów na tle swoich zagranicznych konkurentów i od lat umacniają swoją pozycję na światowym rynku. Najlepszym przykładem są meble Hubertus, produkowane od ponad 30 lat w Siemianowicach Śląskich. Ich twórcy stawiają na wytrzymałość i staranność wykonania, ale też nowoczesny, niebanalny design. Z atrakcyjnej oferty firmy wybierzemy coś do kuchni małych i dużych, urządzonych zachowawczo i bardziej awangardowo.

Dla dużych rodzin w małych kuchniach

Osobom, które urządzają małą kuchnię, warto polecić stoły kuchenne rozkładane.  Są na tyle sprytnie zaprojektowane, że wystarczy wysunąć drugi blat, by dwukrotnie zwiększyły swoją powierzchnię. Najlżejsze modele to te z płyty wiórowej. Ich pokryte bezbarwnym lakierem blaty, najprościej jest także wyczyścić. Z mody nie wychodzą również klasyczne drewniane stoły, dostępne także z dodatkowym blatem.

Na wysoki połysk

Jedną z najciekawszych propozycji firmy Hubertus, jest elegancki stół Victoria. Ten model przede wszystkim przyciąga uwagę nowoczesnym designem, z nogami skrzyżowanymi w literę V jak Victoria. Wyjątkowo stylowy i funkcjonalny, znakomicie sprawdzi się zarówno podczas romantycznych kolacji we dwoje, jak i rodzinnych obiadów w większym gronie. Stół jest szeroki na 160 cm, jego wysokość to 75 cm, a głębokość – 89 cm. Dostępny jest w kilku, zawsze modnych wersjach kolorystycznych – z blatem w odcieniach szarości, bieli, czerni, brązu lub cappuccino. Bez trudu znajdziemy zatem kolor najbardziej odpowiadający ścianom i reszcie mebli. Co więcej, stół Victoria choć klasyczny w formie, nie jest pozbawiony nowoczesnych akcentów. Zgodnie z najnowszymi trendami, ma błyszczącą, odbijającą światło powierzchnię. To zresztą nie tylko modny trick, ale i znakomity sposób, by rozświetlić wnętrze i dodać mu lekkości.


Polecamy inspiracje:

Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!