Modna cegła – dlaczego warto ją mieć na ścianie?

Surowa cegła zaczęła swoją karierę w aranżacjach wnętrz razem z trendem industrialnym i od tego czasu nie chce zejść ze świecznika. I nic dziwnego – jej surowa uroda sprawdza się nie tylko w nowoczesnych aranżacjach, ale pasuje też to stylu retro. W dodatku płytki ceglane na ścianę dostępne są w tak wielu wariantach kolorystycznych i wykończeniach, że swobodnie można znaleźć model idealnie pasujący do dowolnego pomieszczenia: kuchni, salonu, sypialni czy nawet łazienki.

Cegła dekoracyjna szara - Antica Grigio Incana Brick

Stylowe płytki ceglane na ścianę

Popularność płytek ceglanych na ścianę zaczęła się od surowej, minimalistycznej cegły, która wraz z betonem architektonicznym i oszczędnymi, nagimi lampami, stanowi podstawowy wyznacznik stylu industrialnego i loftów. O ile nie chcemy stworzyć typowo fabrycznego wnętrza, a jedynie wykorzystać jego motywy w aranżacji, warto zastosować tego typu dekorację jedynie na jednej ze ścian. Bardziej stonowanym motywem, pasującym również do aranżacji glamour i skandynawskich, będą cegły białe lub szare, których dodatek nie zdominuje wnętrza, ale za to skutecznie je urozmaici. Niezależnie od stylu naszej aranżacji, cegła jest świetnym sposobem na dodanie wnętrzu unikalnego klimatu. Płytki ceglane na ścianę doskonale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami, aranżacjami industrialnymi i skandynawskimi oraz bardziej klasycznymi wnętrzami w stylu retro, dworkowym czy prowansalskim.

Cegła dekoracyjna Biała - Retro Vanilla Incana

Uniwersalne płytki ceglane na ścianę

Płytki ceglane na ścianę nie tylko pięknie wyglądają, ale stanowią też bardzo praktyczne uzupełnienie wnętrza. Dekoracja z płytek ceglanych pozwala na wyraźne rozdzielenie stref użytkowych pomieszczenia. W kuchni połączonej z jadalnią możemy ją wykorzystać w okolicach stołu, by stworzyć ciekawe tło dla naszych mebli do jadalni i przyciągnąć wzrok do bardziej eleganckiej części pomieszczenia przeznaczonej dla gości. W sypialni płytki ceglane można umieścić nad wezgłowiem łóżka, tworząc w ten sposób ciekawy akcent dekoracyjny, który jednocześnie podkreśla jaki mebel jest w pomieszczeniu najważniejszy. Płytki ceglane na ścianę mogą też stanowić ciekawe tło dla rodzinnych pamiątek, zdjęć czy obrazów. Surowa cegła jest też świetnym towarzystwem dla roślin doniczkowych – odrobina zieleni sprawia, że czerwień prezentuje się bardziej elegancko i świeżo.

Cegła dekoracyjna czerwona - Sardinia Marrone Incana Brick

Praktyczne płytki ceglane na ścianę

Do zalet płytek ceglanych na ścianę należy też doliczyć aspekt praktyczny. Odpowiednio zaimpregnowana cegła nadaje się do wykorzystania również w miejscach narażonych na niekorzystne warunki – chociażby na elewacji, w kuchni czy łazience. Musimy jedynie pamiętać, by wybrać płytki ceglane na ścianę przeznaczone właśnie do takich miejsc. Wówczas przez długi czas będziemy mogli się cieszyć piękną kolorystyką i nienagannym wyglądem naszej ceglanej dekoracji. Możliwość instalacji płytek ceglanych w rozmaitych miejscach daje nam też jeszcze jedną możliwość – zachowania jednolitego stylu w całej domowej aranżacji. Szczególnie atrakcyjna w kontekście najnowszych trendów wydaje się możliwość aranżacyjnego połączenia salonu i tarasu, poprzez wykorzystanie płytek ceglanych tego samego rodzaju. Dzięki temu możemy uzyskać modny efekt salonu niepostrzeżenie przechodzącego w ogród.

Arnhem Rosso Incana Brick - Cegła dekoracyjna czerwona

***

Cegła to doskonały dodatek do każdego pomieszczenia, niezależnie od stylu. Wnętrza z płytkami ceglanymi na ścianę mają unikalny klimat i dają ponadczasowy efekt aranżacyjny. Warto więc wykorzystać cegłę w swojej domowej aranżacji.


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!