Co to jest biokominek – definicja biokominka

Zastanawiacie się co to jest biokominek? Chcielibyście wiedzieć jak z niego korzystać i do jakich wnętrz się nadaje? W takim razie zapraszamy do lektury!

Biokominek Globmetal

Biokominki w ostatnich latach stają się coraz popularniejszym elementem wystroju wnętrz. Na zdjęciu biokominek Globmetal wykończony w czarnym macie.

Co to jest biokominek?

Biokominek jest to forma kominka, w której zamiast tradycyjnych paliw, takich jak drewno czy węgiel, spalane jest specjalne biopaliwo w postaci płynnej lub żelowej. Biopaliwo produkowane jest z alkoholu etylowego i podczas spalania nie wydziela zapachów, dymu, ani popiołu. Biokominek może być więc wykorzystywany w pomieszczeniach nie posiadających przewodu kominowego.

W trakcie spalania biopaliwa produkowane są tylko para wodna i dwutlenek węgla (w ilości zbliżonej do tych wydychanych przez człowieka), więc do korzystania z biokominka wystarczy zwykła wentylacja mieszkania i regularne wietrzenie. Biokominki występują w wielu wariantach – dostępne są wersje wolnostojące, wiszące oraz przeznaczone do zabudowy.

Biokominek Kami - Santa Ana Non Czarny

Biokominki to efektowna dekoracja, dodająca pomieszczeniu przytulności, i źródło ciepła. Na zdjęciu model Santa Ana Non marki Kami

Jak korzystać z biokominka?

Rozpalanie biokominka jest dużo prostsze od rozpalania tradycyjnego kominka czy grilla. Do zbiornika na biopaliwo wlewamy paliwo płynne lub żelowe, a następnie specjalną zapalarką rozpalamy płomień. Spalaniu ulegają tu unoszące się nad zbiornikiem opary – wystarczy umieścić zapalarkę tuż nad zbiornikiem. I już! Nie są nam potrzebne żadne rozpałki ani kurs specjalistycznego układania polan w kominku ;) A żeby zgasić biokominek, wystarczy osłonić płomień zagaszarką lub też wypalić paliwo do końca. Jedyne o czym musimy pamiętać, to o niedolewaniu biopaliwa do ognia – biopaliwem można napełniać tylko zimny zbiornik.

Biokominek Globmetal - 580x490 Easy One narożny Czarny strukturalny

Biokominki mogą być wykorzystywane praktycznie w każdym rodzaju pomieszczenia. Na zdjęciu biokominek Globmetal w eleganckiej aranżacji

W jakich wnętrzach można postawić biokominek?

Jeśli przeczytaliście akapit odpowiadający na pytanie “co to jest biokominek” z pewnością już wiecie, że do korzystania z biokominka nie jest wymagany przewód kominowy. Oznacza to, że biokominek możemy postawić w praktycznie każdym pomieszczeniu domu czy mieszkania: salonie, sypialni, a nawet w kuchni czy łazience, jeśli będziemy mieć na to ochotę. W sprzedaży dostępne są też specjalne biokominki przeznaczone do ogrodów i na tarasy. Jedyne o czym musimy pamiętać, to to, że biokominek się nagrzewa, więc przy korzystaniu z niego musimy zachować podobną ostrożność jak przy korzystaniu z kuchenki gazowej czy paleniu świec.

Biokominek zewnętrzny Kami - biolampa Late

Biokominkiem możemy uzupełnić nie tylko domową, ale i ogrodową aranżację. Na zdjęciu biolampa Late marki Kami

***

Czy wiecie już co to jest biokominek? A może wciąż macie jakieś wątpliwości? Jeśli tak, koniecznie zostawicie swoje pytania w komentarzach! Chętnie na nie odpowiemy.

Wyszukiwania powiązane z tematem:
ławki ogrodowe drewniane firma jest producentem


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!