Fotel zebra, czyli motywy zwierzęce w domu

Bez względu na to, czy uważamy je za kicz, czy za oryginalny print – motywy zwierzęce nieprzerwanie królują w rankingach najmodniejszych wzorów. Panterki, zeberki i lamparcie cętki ozdabiają już nie tylko kapy na meblach, ale i naczynia oraz… komody.

Z wybiegu do mieszkań

Moda na wzory zwierzęce przetrwała kolejny sezon. Motywy lansowane na wybiegu przenikają również do świata mebli i dekoracji dla domu, dlatego przygotowaliśmy dla Was mały przegląd mebli oraz dodatków, które wpisują się w ten trend. Dla niektórych kicz, dla innych prawdziwe objawienie – przedmioty ozdobione(?) wzorami zainspirowanymi umaszczeniem dzikich zwierząt budzą skrajne emocje. Dużo zależy od tego z czym zestawimy meble oraz przedmioty dekoracyjne. Całe mieszkanie upstrzone różnorakimi motywami zwierzęcymi na pewno nie będzie wyglądało stylowo. Zupełnie inny efekt uzyskamy wplatając do wystroju naszego wnętrza pojedyncze, mocne akcenty w takim stylu. Doskonały efekt otrzymamy łącząc motywy zwierzęce z ziemistymi, neutralnymi kolorami. Aby nadać wnętrzu awangardowego charakteru, wystarczy połączyć je z dodatkami, ścianami lub meblami w kolorze soczystej fuksji lub lazurowych błękitów. Podobne zasady obowiązują w świecie mody, w końcu to z wybiegów zwierzęce motywy trafiły do mieszkań. Jeśli mamy problem z dobraniem kolorów, inspiracji możemy poszukać przeglądając katalogi z modą lub oglądając pokazy mody.

Fotel Zebra – czyli safari w fotelu

O ile zwierzęce motywy dotychczas dominowały głównie jako wzór na dodatkach, ostatnio coraz popularniejsze stają się tego typu printy na meblach. Najpopularniejszy jest bez wątpienia fotel zebra. Możemy wybrać dwie wersje takiego rozwiązania. Nasz fotel może być ozdobiony takim nadrukiem tylko np. po zewnętrznych stronach, wewnątrz pozostając gładki. Jeżeli jednak jesteśmy przekonani do tego printu, możemy wybrać fotele obite w ten motyw zarówno po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie. Fotel w zebrę znakomicie będzie komponował się z białymi lub kremowymi ścianami. Producenci proponują także wysokie, barowe krzesła lub wygodne pufy ozdobione takim wzorem. Choć zwierzęce motywy są niezwykle modne, pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru. Jeśli stawiamy na zebrę na fotelach, nie warto wybierać dodatkowo np. abażuru ozdobionego lamparcimi cętkami.

Komoda Zebra – jak zebra w komodzie

Równie modna, co fotele, jest komoda zebra. Charakterystyczny print znakomicie prezentuje się na zewnętrznej części mebla. Podobnie, jak fotele lub krzesła, taka komoda pięknie wygląda w połączeniu z białymi lub kremowymi ścianami. Jeśli jednak decydujemy się na tak niebanalny print, najlepiej postawić na proste pozostałe meble. Nie zapominajmy o złotej regule – co za dużo, to niezdrowo. Jeśli nie mamy odwagi na zwierzęce printy na meblach, możemy wybrać taki wzór na dodatkach. Producenci oferują nam sztućce i abażury lamp we wzory w zebrę, lamparcie cętki lub żyrafie plamy. Zapraszamy Was do przejrzenia galerii. Mamy nadzieję, że poniższe zdjęcia zainspirują Was do eksperymentowania we własnych wnętrzach.Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!