Czarne czy białe? A może czarno-białe wnętrze?

Biały i czarny to dwa najczęściej stosowane kolory w wystrojach nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Wnętrza urządzone w tych barwach wyglądają elegancko i świeżo, a przede wszystkim niezwykle stylowo. Sposobem na przełamanie monochromatyczności barw jest połączenie ich z innym, bardziej żywym kolorem.

czarno-białe wnętrze czarno-białe wnętrze czarno-białe wnętrze

Czarno-białe wnętrze jako podstawa aranżacji

Zdawałoby się, że to połączenie nie do wytrzymania – biały – zbyt zimny, czarny – zbyt ponury i przytłaczający. Czy rzeczywiście? Okazuje się, że odpowiednie, przemyślane połączenie tych obu, kontrastujących ze sobą barw, nie tylko wygląda bardzo efektownie, ale także pozwala stworzyć przyjemne zacisze domowe. Diabeł tkwi w szczegółach i niekiedy wystarczy naprawdę niewiele wysiłku, by nieco zmodyfikować biało-czarną aranżację. Kolorowa ściana czy drobne akcenty – takie jak kolorowe poduszki – całkowicie zmieniają całość. Przekonajcie się sami!

Stół Linosa 2 w czarno-białej aranżacji na drewnianym parkiecie Stół Capri w czarnej aranżacji na parkiecie

Powyższe aranżacje pokazują, że minimalistyczne połączenie czerni i bieli można nieco ocieplić pewnymi detalami, dodającymi wnętrzu “zwyczajności” – jak drewniany parkiet, kojarzący się z prawdziwym, ciepłym, domowym zakątkiem, który idealnie dopełnia całość.

Biała ława Tora w towarzystwie czarnej sofy z kolorowymi poduchami czarno-białe wnętrze Stolik Tora zmodyfikowana przez naszych klientów

Innym sposobem na ożywienie minimalistycznego wnętrza jest wprowadzenie kolorowych akcentów. Zazwyczaj biel i czerń łączone są z czerwienią, żółtym, ostrym różem, limonkową zielenią lub innymi jasnymi barwami.

Biały stół Tora z czarną sofą 
Na pierwszym zdjęciu biało-czarną monotonię przełamują brąz i beż, a na drugim – pomarańczowe elementy wystroju. Dodatki w postaci miękkich poduszek czy dywanów dodatkowo zwiększają wrażenie przytulności wnętrza.

czarno-białe wnętrze Stół Imperia w czerni i bieli z czerwonymi zasłonkami

Czerwone akcenty są w obu aranżacjach bardzo subtelne. Na jednym zdjęciu jest to czerwona poducha i ścianka w kuchni, na drugim czerwone zasłony. Akcenty niepozorne, a jednak dodające czarno-białemu wnętrzu charakteru.

czarno-białe wnętrze Czarna ława Tora przy białych sofach

Jaskrawozielona ściana i dodatki w tym samym kolorze wprowadzają nowy kontrast do minimalistycznego pomieszczenia. Równie dobry efekt daje uzupełnienie wnętrza żywą roślinnością.

Zdjęcia pochodzą ze stron Meblobranie, Wnętrzator, I Like Design.Autor: Ewa z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeden komentarz do wpisu “Czarne czy białe? A może czarno-białe wnętrze?”
  1. Gienek Lipiec 7, 2011 at 10:17 #

    WOW!

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!