Czarno-białe pasy we wnętrzu

Ponadczasowe połączenie czyli czerń i biel – black and white. Pasy będą świetnie wyglądać w każdym wnętrzu, ale warto pamiętać o kilku prostych zasadach, kiedy decydujemy się na ten zestaw.

dekoratoriumpl pasy we wnętrzu dekoratorium1

Klasycznie i… ekscentrycznie

Wyraziste, eleganckie, klasyczne, a bywa, że i ekscentryczne. Co takiego? Czarno-białe pasy. Wszystko zależy od tego gdzie, w jakiej ilości i w jakiej formie zostaną zastosowane we wnętrzu. Przekonajmy się, jak monochromatyczne, kontrastowe pasy mogą odmienić nasze mieszkania! Czarno białe wnętrze to najlepszy dowód na to, że proste i klasyczne rozwiązania mogą sprawić, że nasze mieszkanie zyska niebanalnego rysu, przy jednoczesnym zachowaniu elegancji. Możemy zdecydować się na meble i dodatki w charakterystyczne pasy albo postawić na taki wzór na ścianach.

Na wybiegach i w mieszkaniach

Pasy to jeden z niezmiennie modnych trendów zarówno w ubiorze jak i wnętrzarstwie. Odnosimy wrażenie, że nigdy nie wyjdą z mody, a już na pewno nie te bazujące na klasycznych połączeniach kolorów, jak właśnie rzeczone czarno-białe. Jedno jest pewne – przyciągają wzrok. Nawet niewielki element w tym deseniu potrafi odmienić wnętrze i nadać mu wyrazistości!  Oprócz funkcji dekoracyjnej, pasy spełniają jeszcze rolę czysto praktyczną – optycznie wydłużają (pasy pionowe) lub poszerzają (pasy poziome) mieszkanie. Zwłaszcza, jeśli są zastosowane na ścianach (w formie tapet, własnoręcznych malunków lub gotowych naklejek). Dzięki swoim właściwościom pasy – zwłaszcza tak wyraziste jak czarno-białe – doskonale sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach. Czarno białe ściany to zatem znakomity wybór nie tylko pod względem estetycznym, ale i praktycznym.

decorpad-com-881df0ad090a apartmenttherapycom 2-lonny-jcrew-striped-bathroom

Na podłodze, ścianie i na meblach

Pasy w kolorze czerni i bieli znakomicie sprawdzają się nie tylko na ścianach. Czarno biały dywan to zdecydowanie jeden z najoryginalniejszych trendów. Możemy wybrać albo puchaty dywanik, albo płaską elegancką wykładzinę. Jeśli w naszym wnętrzu stawiamy na przytulny wygląd – wybierzmy pierwszą możliwość. Jeśli lubimy nowoczesny design – wybierzmy wykładzinę. Meble w czarno białe pasy nie każdego jednak muszą przekonać. Jeżeli wolimy zostać przy czarnych lub białych meblach, możemy wybrać dodatki w pasy. W sklepach bez trudu znajdziemy poduszki, ramki i inne bibeloty w tym deseniu.

źródło Pinterest czarno-białe wnętrze dekoratorium2

Jeśli chcemy pozostać w zgodzie z najgorętszymi trendami, warto zdecydować się na choć najskromniejszy dodatek w biało czarne pasy. Nie zapominajmy jednak o często powtarzanej przez regule – co za dużo to nie zdrowo. Nagromadzenie wzorów, choćby najmodniejszych, przyniesie karykaturalny efekt. Czarno białe ściany najlepiej skomponować z białymi lub czarnymi meblami, czarno biały dywan – z biała sofą itd. Taki czarno biały salon bez wątpienia przyciągnie uwagę naszych wszystkich gości.

Co myślicie o zaproponowanych przez nas aranżacjach? Zbyt odważne? A może któraś z nich Was zainspirowała?


Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!