Części do foteli biurowych – co warto wiedzieć?

Fotele biurowe są bardzo wygodnymi meblami, które znajdują zastosowanie zarówno w pracy, jak i w warunkach domowych. Gdy dojdzie do ich uszkodzenia, nie zawsze jednak musimy kupować nowy model – czasem wystarczy zainwestować w części do foteli biurowych.

fotele biurowe części

Kiedy mogą się nam przydać części do foteli biurowych?

Niekiedy naszym fotelom biurowym może się przytrafić usterka. Czy to z powodu intensywnej eksploatacji, czy poprzez wypadek losowy okazuje się, że fotel nie działa tak dobrze jak wcześniej. Najbardziej oczywisty przypadek, w którym powinniśmy zastanowić się nad kupnem części do foteli obrotowych to ten, gdy usterka występuje w jednym miejscu, a najlepiej na elemencie, który z łatwością można usunąć i założyć ponownie. Ma to znaczenie, szczególnie jeśli reszta fotela jest w świetnym stanie – wówczas kupno nowego byłoby narażaniem się na niepotrzebne koszty.

Bardzo często zresztą wymiany uszkodzonej części będziemy mogli dokonać samodzielnie. Jeśli chodzi o fotele biurowe, części takie jak kółko czy nawet podłokietnik można zwykle wymienić w dosłownie kilkadziesiąt sekund bez brudzenia sobie przy tym rąk. A przecież z doświadczenia wiemy, że to te części zwykle mogą wymagać wymiany. Wobec tego często obyć się będziemy mogli bez wzywania specjalisty. Jeśli jednak chodzi o bardziej skomplikowane części do foteli biurowych, Warszawa czy inne miasta pełne są usług fachowców, którzy wykonają wymianę za niewielkie pieniądze.

Części do foteli obrotowych – co możemy kupić?

Jeśli chodzi o części zamienne do foteli obrotowych, bardzo łatwo znaleźć będziemy mogli kółka. Są one tanie, łatwo wymienialne, a standaryzacja ich wymiarów powoduje, że często pasują do wielu modeli fotela obrotowego. Do części, które bez trudu wymienimy, należy także podstawa fotela – jest ona tania, jej wzornictwo jest proste, więc łatwo dopasujemy ją do naszego fotela, także pod względem wymiarów z łatwością znajdziemy coś dla siebie. Również podłokietniki nie będą nam sprawiać najmniejszego problemu w tym zakresie. Jednak części zamienne do foteli obrotowych to nie tylko te widoczne z zewnątrz.

Jeśli nasze krzesło sprawia problemy techniczne, bez trudu kupimy do niego również podnośnik (siłownik), kolumnę z mechanizmem obrotowym, pokrętło do regulacji oparcia i w zasadzie każdą potrzebną rzecz. Oczywiście, w tym przypadku wymiana części do foteli obrotowych wymagać będzie nieco większych umiejętności (może poza pokrętłem), jednak w razie potrzeby możemy sięgnąć do klarownej i czytelnie napisanej instrukcji montażu. Nawet gdy w ostateczności zlecimy wymianę znajomemu specjaliście, całość wyjdzie dużo taniej niż nowy fotel.

Dbamy o fotele biurowe – części kupujemy z namysłem

Podczas kupowania części zamiennych do naszych foteli biurowych, upewnijmy się, że będą pasować do naszego fotela. W przypadku części takich jak kółka czy pokrętło jest to niemalże trywialne, jeśli jednak chodzi choćby o podnośnik czy kolumnę z mechanizmem obrotowym, warto zawczasu sprawdzić wymiary oraz sposób montażu. Skoro już wspomniano o montażu – jeśli mamy wybór, wybierzmy taki, z którym najłatwiej sobie poradzimy. Proste części da się wymienić w zasadzie bez używania narzędzi, jednak w przypadku bardziej skomplikowanych dobrze jest zawczasu prześledzić, w jaki sposób należy je montować i na co przy tym uważać.

Sprawdźmy też, z jakich materiałów wykonano części zamienne, które chcemy kupić – powinny one być solidne, a jednocześnie dobrze współgrać z całym fotelem. Jeśli mamy taką możliwość, dobrze jest kupić części wyprodukowane przez producenta naszego fotela biurowego. Mamy wówczas pewność, że wszystko działać będzie jak w szwajcarskim zegarku. Jednak odpowiednio dobrane części uniwersalne również świetnie się sprawdzą – ich wybór jest obecnie na tyle duży, że bez trudu dopasujemy część nawet do niestandardowych foteli.

Skąd wziąć części zamienne do foteli obrotowych?

Gdy chcemy kupić części do foteli obrotowych, Poznań czy inne duże miasta dysponują zwykle co najmniej kilkoma sklepami, w których osobiście dokonamy zakupu. Wówczas osobiście przekonamy się o sposobie wykonania interesujących nas części do foteli biurowych, sposobie ich montażu, w razie potrzeby będziemy mogli zadać pytanie sprzedawcy. Jeśli potrzebujemy części do foteli obrotowych, Warszawa czy inne miasta pozwala nam czasem dokonać zakupu bardzo szybko. Nie każdy jednak mieszka w dużych ośrodkach miejskich, są też ludzie, którzy nie mają czasu, by pojechać do odległego często sklepu specjalnie po kółka czy podnośnik.

W takim przypadku można zdecydować się na kupno w sklepie internetowym. Znajdziemy tam dużo szerszy asortyment, gdzie spokojnie i bez stresu będziemy mogli zapoznać się z opisem, w którym wszystkie niezbędne informacje takie jak np. wymiary są klarownie i czytelnie podane. Obecnie czas oczekiwania na zamówienie jest w dobrych sklepach bardzo krótki. Nie musimy przy tym nigdzie jeździć – kurier czy listonosz dostarczy nam paczkę pod wskazany adres, ewentualnie dostarczy do wygodnego dla nas punktu odbioru.Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!