Czy leżaki na balkon to dobry wybór?

Leżaki kojarzą się przede wszystkim z wypoczynkiem na plaży, ewentualnie w ogrodzie. Coraz popularniejsze stają się jednak posiadanie ich również na balkonie. Czy jest to dobry pomysł? Niektóre osoby z pewnością zastanawiają się nad sensem ustawiania tego mebla na tak ograniczonej przestrzeni. Sprawdźmy, czy warto zaopatrzyć się w leżaki na balkon – a jeśli tak, to na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu.

leżaki na balkon

Leżaki składane balkonowe – dla kogo?

Rozwiązanie to jest skierowane przede wszystkim do osób mieszkających w bloku, które nie chcą rezygnować z wygodnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Oczywiście, w chyba każdym mieście można pójść do parku, czasem również nad rzekę czy jezioro. W takim przypadku musimy się jednak liczyć z możliwością zepsucia nam rekreacji – poprzez nagabujących o pieniądze ludzi, niebezpieczne psy biegające bez smyczy albo osoby o wątpliwej kulturze, które mogą przeklinać i śmiecić w naszym otoczeniu. Jak dobrze mają posiadacze ogrodów i działkowicze! Mogą wypoczywać na swoim ogrodzonym terenie, gdzie nikt nie zakłóci ich spokoju. Jeżeli jednak masz do dyspozycji balkon, nie jesteś na straconej pozycji.

leżaki balkonowe

Leżaki na balkon – co warto wziąć pod uwagę?

Jeżeli leżaki balkonowe wzbudzają twoje wątpliwości, zapewne martwisz się o brak odpowiednio dużej przestrzeni, hałas, oraz problemy z nasłonecznieniem.

Faktycznie, balkon nie pozwala na taką swobodę jak ogród. Z drugiej jednak strony w większości przypadków znajdzie się tam miejsce na ustawienie choćby leżaka składanego. Balkonowe wymiary pozwalają zresztą zwykle nawet na komfortowe ustawienie dwóch takich mebli. Jest rzecz jasna ciaśniej, niż gdyby mieszkało się na wsi, jednak z drugiej strony, jeśli nie mamy problemów ze swobodnym rozłożeniem leżaka i położeniem się w wygodnej pozycji, to wolna przestrzeń dookoła nie jest przecież niezbędna – ostatecznie i tak spędzamy czas na świeżym powietrzu.

leżaki na balkon

Leżaki balkonowe w środku miasta

Jako mieszkaniec blokowiska borykasz się być może z problemem hałasu. Gwar życia miejskiego, jeżdżące samochody, być może również głośni sąsiedzi. Faktycznie, te uciążliwości mogą skutecznie zniwelować przyjemność z wypoczynku… gdyby nie tak prozaiczne rozwiązanie, jak słuchawki. Nie dość, że słuchasz swojej ulubionej muzyki, to jeszcze odcinasz się w ten sposób od zgiełku.

Jeśli chodzi o obawy dotyczące nasłonecznienia, to zazwyczaj co najmniej przez kilka godzin dziennie do twojego balkonu dociera światło słoneczne. Nie jest to rzecz jasna tak długi okres, jak w przypadku własnego ogrodu, jednak pojawia się pytanie, czy nie warto wykorzystać chociaż tych kilku godzin na zdrowy i wygodny wypoczynek? Poza tym, nawet gdy słońca już (lub jeszcze) nie ma, latem przy ładnej pogodzie warunki są zwykle tak zachęcające, że nie jest ono warunkiem koniecznym przyjemnego spędzania czasu.

leżaki składane balkonowe

Widzimy więc, że problemy, które można zarzucić leżakom na balkonie można albo rozwiązać w prosty sposób, albo nie są tak straszne, jak się pierwotnie wydawało.

Jakie leżaki balkonowe wybrać?

Gdy zdecydujemy się już na leżaki składane balkonowe, ważne jest, żebyśmy nie kupowali pierwszego mebla z brzegu, tylko przemyśleli swój wybór.

  • Po pierwsze, ważne jest, aby leżak był wygodny. Sprawdźmy, czy ma odpowiednie rozmiary (jest to szczególnie ważne dla osób wysokich) i czy oparcie jest odpowiednio wysokie. Czy leżak ma wyprofilowane oparcie? A może wyposażono go dodatkowo w poduszkę? Wszystko to zwiększa komfort wypoczynku.
  • Po drugie, kluczowym czynnikiem jest trwałość mebla. Z jakich materiałów został on wykonany? Jak duża jest jego odporność na warunki atmosferyczne? Czy, jeżeli jest to leżak składany, jego mechanizm jest solidny? Co opinie w internecie mówią o producencie albo nawet o konkretnym modelu?
  • Po trzecie – mobilność. Leżaki składane balkonowe są najlepszym wyborem, ważne jest też, aby można było je łatwo przechowywać w mieszkaniu.
  • Innym ważnym czynnikiem jest łatwość utrzymania mebla w czystości. Czy leżak balkonowy jest wykonany z materiałów łatwych do czyszczenia? Czy poszewki poduszek nadają się do prania? Czy mebel wymaga specjalnej konserwacji po sezonie?

Jeżeli wszystkie te warunki zostały spełnione, można w spokoju skupić się na cenie i estetyce urządzenia. W końcu, jeżeli leżak na balkon będzie nie tylko wygodny i funkcjonalny, ale również ładny, radość z jego użytkowania będzie jeszcze większa.Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!