Czy warto kupić meble ogrodowe z ekspozycji?

Jeśli rozważasz zakup mebli ogrodowych czy tarasowych, z pewnością zastanawiasz się, jak zrobić to z największą korzyścią dla swojego portfela. Niestety, tego typu wyposażenie potrafi być dość drogie. Osobom, które chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy, polecane są wyprzedaże mebli ogrodowych z ekspozycji. Jednak w takiej sytuacji rodzi się wiele pytań. Przede wszystkim, czy tego typu zakup będzie się opłacał?

meble ogrodowe wyprzedaż ekspozycji

Wyprzedaż mebli ogrodowych z ekspozycji

Wiele sklepów posiadających swoje oddziały stacjonarne pragnie jak najlepiej zareklamować swoje produkty. W związku z tym organizują ekspozycje, na których prezentują dostępne meble ogrodowe. Oczywiste jest, że przedmioty umieszczone na wystawie narażone są na działanie różnych czynników zewnętrznych i potencjalne uszkodzenia. Ciężko traktować je jako nowe. Jednak nadal są w wystarczająco dobrym stanie, aby nadawać się do sprzedaży.

Aby meble ogrodowe z ekspozycji nie zalegały w magazynie, umieszczane są na wyprzedaży organizowanej zazwyczaj na koniec sezonu. Zazwyczaj posiadają drobne uszkodzenia, nieprzeszkadzające w ich użytkowaniu. Niezależnie od tego, czy jesteś regularnym łowcą okazji, czy po prostu szukasz sposobu na tanie meble ogrodowe – wyprzedaż ekspozycji może to być idealna sytuacja dla Ciebie. Jednak zakup mebli ogrodowych z ekspozycji może budzić sporo obaw.

Meble ogrodowe wyprzedaż ekspozycji – czy warto?

Meble ogrodowe potrafią być dość dużym wydatkiem. Wyprzedaż modeli z ekspozycji może być świetną okazją na zaoszczędzenie kilku złotych. Trzeba jednak pamiętać, że ciężko mówić tu o zupełnie nowych meblach – zostały one odpakowane, były także w pewien sposób użytkowane. Oznacza to, że mogą one być w pewnym stopniu zużyte. Jednak nie ma co się martwić na wyrost – w ogromnej ilości przypadków sprzedawcy dbają o to, żeby nie były zniszczone, a z pewnością nie w stopniu uniemożliwiającym ich użytkowanie.

Wyprzedaż mebli ogrodowych z ekspozycji odbywa się najczęściej po sezonie, dlatego przede wszystkim dedykowana jest osobom, które mogą poczekać na zakup. Warto jednak przed nabyciem mebli ogrodowych na wyprzedaży ekspozycji dokładnie je obejrzeć. Zazwyczaj ogólny dobry stan najczęściej pozwala na komfortowe użytkowanie zestawów ogrodowych przez wiele lat. Oznacza to, że jest to doskonały sposób na zakup naprawdę dobrych mebli ogrodowych w atrakcyjnej cenie.

Jakie meble ogrodowe z ekspozycji kupić?

Na wyprzedażach mebli ogrodowych z ekspozycji można znaleźć wiele naprawdę wyjątkowych okazji. Warto dokładnie się przyjrzeć ofercie, jaką przygotowują sklepy meblowe. Zazwyczaj jednym z najatrakcyjniejszych cenowo produktach na wyprzedażach z ekspozycji są zestawy. Dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać jednolitą aranżację w ogrodzie. Jednak najczęściej są także dość drogie. Ekspozycja pozwala w całości ukazać ich urok i funkcjonalność. Później za to meble użyte do prezentacji można sprzedać w okazyjnej cenie.

Jednak nie tylko zestawy są popularne na wyprzedaży z ekspozycji. Łatwo możemy znaleźć na nich leżaki, fotele, stoły, ale nawet hamaki, szafki czy skrzynie. Najważniejsze to odpowiednio zorientować się w ich jakości. Nie daj się ponieść obniżonej cenie – zawsze dokładnie sprawdzaj, co kupujesz. Nie bójmy się szczegółowo obejrzeć każdego elementu. Warto przyjrzeć się wszelkim zawiasom i mechanizmom, jeśli meble je posiadają. Sprawdźmy też wszelkie powierzchnie w poszukiwaniu rys i przebarwień.

Sprawdzone meble ogrodowe z ekspozycji

Jeśli decydujemy się na zakup mebli ogrodowych z ekspozycji, przede wszystkim trzeba dokładnie sprawdzić ich stan. Najważniejsze to sprawdzić elementy, które najczęściej narażone są na uszkodzenia. W razie wątpliwości zawsze można też dopytać sprzedawcę. Istotne jest także szczegółowe zweryfikowanie stabilności mebli powystawowych – mogły one ją utracić podczas całego sezonu. Ostatnią kwestią jest sprawdzenie nóżek i powierzchni, które stykają się z podłożem. Czy zostały one mocno zużyte albo uszkodzone?

Zakup mebli powystawowych nie oznacza, że mamy kupić modele nie nadające się do dalszego użytkowania. Na wyprzedaż lepiej wybrać się na spokojnie i dać sobie czas na zastanowienie. Dzięki temu zamiast bubla możemy zakupić elementy w dobrym stanie i atrakcyjnej cenie.


Polecamy inspiracje:

Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!