Czym ciąć panele podłogowe?

Przycinanie paneli jest czynnością, od której nie da się uciec przy montowaniu tego typu podłogi. Nie musi to jednak być trudne, dużo zależy od starannego wyboru odpowiednich narzędzi do cięcia paneli podłogowych. Co wobec tego sprawdzi się najlepiej?

czym można ciąć panele podłogowe

Czym najlepiej ciąć panele podłogowe?

Czym można ciąć panele podłogowe? Pomysłów może być oczywiście bardzo dużo, z czego jedne będą mniej, a drugie bardziej udane. Piła ręczna do cięcia paneli podłogowych może być znakomitym wyborem dla niektórych osób, inni z kolei zadowolą się dopiero ukośnicą. Jest bardzo wiele czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę, gdy zastanawiamy się, czym najlepiej ciąć panele. Na pewno istotny będzie budżet, jaki chcielibyśmy przeznaczyć na służące do tego narzędzia. Druga sprawa to pytanie, czy panele ciąć będziemy częściej, czy potrzebujemy narzędzia do ich jednorazowego montażu. Jeśli możemy skądś wypożyczyć odpowiednie sprzęty, jesteśmy szczęśliwcami, którzy nie muszą zadawać sobie tych dwóch pytań. Jednak każdy powinien zastanowić się, jakie ma zdolności manualne. Cięcie paneli wzdłuż bez żadnej prowadnicy nie jest raczej trudne, jednak jeśli zależy nam na idealnej linii, potrzebować będziemy do tego pewnej wprawy. Chodzi tu zwłaszcza o cięcie paneli piłą ręczną – mimo że jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, najlepiej wypróbować wówczas swoje umiejętności przed podejściem do właściwej pracy.

Jaka piła do cięcia paneli podłogowych?

Cięcie paneli podłogowych można również przeprowadzić różnego rodzaju piłami. Ukośnica jest wyborem dla najbardziej wymagających, zapewnia dokładną, wręcz chirurgiczną precyzję. Jej używanie jest czystą przyjemnością. Prawda jest jednak taka, że tego rodzaju piła do cięcia paneli podłogowych jest niestety średnio opłacalna, jeśli będziemy z niej rzadko korzystać. Gdy nie potrzebujemy ukośnicy, nieco mniejsza piłka do cięcia paneli powinna zwrócić naszą uwagę. Chodzi tu oczywiście o zwykłą, popularną pilarkę tarczową. Jest to bardziej profesjonalne rozwiązanie, niż prosta piła ręczna do paneli podłogowych, oferuje w związku z tym nieporównywalnie więcej. Jeśli skorzystamy z prowadnicy, nie musimy się martwić o krzywy wykrój, a odpowiednia tarcza do cięcia paneli podłogowych jest nam w stanie zapewnić, że nie zmęczymy się przy tej pracy. Szczególnie podczas remontowania większych pomieszczeń ma to duże znaczenie. Zauważmy też, że tego rodzaju piłka do cięcia paneli podłogowych ma porównywalną cenę do konkurencyjnych rozwiązań, a od ukośnicy będzie nawet wyraźnie tańsza. Warto więc zwrócić na nią uwagę.

Jaka wyrzynarka do paneli podłogowych?

Cięcie paneli wyrzynarką ma wiele zalet. Po wybraniu odpowiedniego brzeszczotu narzędzie to zapewnia wysoką skuteczność bez konieczności użycia siły fizycznej. Cięcie paneli podłogowych w ten sposób ma jeszcze jedną, ogromną zaletę. Nie jesteśmy skazani na trzymanie się linii prostej. Mało tego, bez trudu jesteśmy w stanie wyciąć nawet skomplikowane kształty. Gdy zastanawiamy się, czym ciąć panele podłogowe, wyrzynarka będzie więc świetną odpowiedzią zwłaszcza wówczas, gdy będziemy musieli wyciąć np. miejsca na rurę idącą od grzejnika. Podobnie jak cięcie paneli piłą ręczną, używanie wyrzynarki wymagać będzie od nas pewnej zręczności manualnej – chyba że zaopatrzymy się w prowadnicę. Jest to więc kolejna z zalet tego rozwiązania. Wyrzynarka do paneli podłogowych jest więc uniwersalnym narzędziem, przydatnym w wielu rozmaitych sytuacjach. Nada się zarówno do precyzyjnej pracy, jak i gdy np. interesuje nas przycinanie paneli przy ścianie. Jeśli weźmiemy ponadto pod uwagę, że cena tego narzędzia nie jest zbyt wysoka, staje się bardzo interesującym wyborem zarówno do okazjonalnego, jak i częstszego używania.

Jaka tarcza do cięcia paneli podłogowych?

Gdy zastanawiamy się, czym ciąć panele na podłodze lub w jakikolwiek inny sposób, należy wziąć pod uwagę nie tylko samą piłę, ale również ostrze. Nawet najlepsze narzędzie będzie niewiele warte, jeśli o to nie zadbamy. Kwestia, jaka tarcza do cięcia paneli zostanie przez nas użyta, będzie miała decydujące znaczenie dla komfortu i dokładności naszej pracy. Gdy zastanawiamy się, czym ciąć panele laminowane, w przypadku wyrzynarki najlepszą opcją będzie tu tzw. laminator, czyli ostrze dedykowane właśnie temu materiałowi. Ważna dla nas będzie ponadto zarówno grubość, jak i szerokość brzeszczotu oraz materiały, z jakich go zbudowano. A czym ciąć panele podłogowe, gdy korzystamy z pilarki? Jaka tarcza sprawdzi się najlepiej? Kluczowe znaczenie mają ząbki. Im są mniejsze, tym nasze cięcie będzie bardziej precyzyjne. Cięcie paneli na podłodze pilarką tarczową będzie również dużo wygodniejsze, jeśli tarczę wykonano z wysokiej jakości materiałów. Gdy wybieramy ostrze, trzymajmy się ponadto produktów szanowanych firm, które od jakiegoś czasu funkcjonują już na rynku. Będzie to dla nas dodatkowa gwarancja jakości.

Wyszukiwania powiązane z tematem:
czym okryć na zimę meble corfu weekend


Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!