Jak zrobić samemu dekoracje do ogrodu?

Ogród można upiększyć nie tylko kwiatami. Na rynku możemy znaleźć mnóstwo dekoracji, które mogą uświetnić naszą przestrzeń. Jeśli jednak masz zmysł plastyczny i trochę umiejętności do majsterkowania, możesz wykonać różne ozdoby do ogrodu samodzielnie. Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów jak zrobić dekoracje do ogrodu DIY.

ozdoby do ogrodu zrobione własnoręcznie

Ozdoby do ogrodu – zrób to sam!

Co sprawia, że ozdoby w ogrodzie “zrób to sam” (DIY) są takie popularne? Bez wątpienia sprawia to ich unikatowość. Nigdzie nie znajdziesz dwóch takich samych ozdób wykonanych własnoręcznie. Każda z nich ma historię i została stworzona przez konkretną osobę.

Drugą kwestią jest ich pomysłowość. Ozdoby do ogrodu zrobione własnoręcznie wymagają kreatywności i chęci do działania. Trudno nie docenić starań osoby, która zamiast ruszyć do sklepu tworzy coś swojego. Samodzielnie wykonane ozdoby pozwalają też inaczej spojrzeć na świat: durszlak w naszych oczach zamienia się w pomysłową doniczkę, a różnorodne kamienie w materiał, którym możemy wybrukować ścieżkę w ogrodzie. Dekoracje ogrodowe DIY są po prostu wyjątkowe.

Samodzielne wykonanie tego typu ozdób daje także mnóstwo frajdy oraz satysfakcji. Dzięki nim można dać upust swojej myśli twórczej. Są przy tym niezwykle praktyczne i nie poddają się kapryśnej, przemijającej modzie.

ozdoby do ogrodu zrób to sam

Z czego zrobić ozdoby do ogrodu?

Aby stworzyć ozdoby do ogrodu własnej roboty, możesz wykorzystać tak naprawdę zupełnie dowolne materiały. Puść wodze wyobraźni i daj nowe życie przedmiotom, które już posiadasz. Stare przedmioty możesz zamienić w doniczki, a skrawki drewna – w urokliwe ścieżki. Możesz również wykorzystać popularny materiał, jakim są palety. Warto także odpowiednio przygotować narzędzia i środki, takie jak gwoździe czy farby.

Ozdoby do ogrodu, które można zrobić samemu, powinny wyróżniać się przede wszystkim pomysłowością. Nie bój się wyjątkowych, kreatywnych rozwiązań. Jeśli jednak szukasz inspiracji, mamy kilka przykładów, jak zrobić dekoracje ogrodowe samemu.

ozdoby do ogrodu jak zrobić

Dekoracje do ogrodu zrobione samemu z palet

Palety są bardzo popularnym materiałem, który możemy wykorzystać na naprawdę wiele sposobów. Własnoręczne dekoracje do ogrodu z palet doskonale wpisują się w trend ekologiczny i filozofię less waste. Przez ich wykorzystanie dajemy nowe życie przedmiotom, które nie nadają się już do pierwotnego przeznaczenia.

Możliwości wykonania ozdób z palet są naprawdę szerokie. Przykładowo, możemy samodzielnie zrobić z nich kwietniki do ogrodu. Wystarczy wykorzystać przestrzeń, która jest pomiędzy warstwami europalety. Doniczki możemy zawiesić między poszczególnymi panelami lub umieścić na dodatkowo zamontowanej podkładce. Tak wykorzystaną paletę wystarczy powiesić na ścianie lub wbić w ziemię.

Jednak przy wykorzystaniu europalety do wyczarowania kwietnika ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Warto testować i sprawdzać nowe rozwiązania. Dzięki naturalnemu wyglądowi z pewnością dobrze skomponują się z zielenią ogrodu oraz wystrojem utrzymanym w swobodnym minimalizmie.

z czego zrobić ozdoby do ogrodu

Ozdoby ogrodowe – jak zrobić nietypowe doniczki

Doniczki zawsze mają swoje miejsce w ogrodzie. W ich przypadku często korzystamy z gotowych rozwiązań ceramicznych czy technorattanowych. Jeśli jednak szukasz czegoś, co Cię wyróżni, możesz wykonać doniczki samemu. Niezmiernie popularne są proste dekoracje ogrodowe ze starych przedmiotów codziennego użytku. Popuść wodze wyobraźni. Jako doniczki możesz użyć zużytego durszlaka, konewki, skrzynki czy pustaka. Czasem wystarczy dodać odrobinę koloru lub wykonać niecodzienną instalację, by w prosty sposób odświeżyć wygląd naszego ogrodu. Możliwości są nieograniczone.

jak zrobic samemu dekoracje do ogrodu

Ozdoby do ogrodu – wykonane samemu ścieżki

Ogródek to nie tylko rabatki czy wypielęgnowany trawnik. To także ścieżki, które go przecinają. Aby nasz ogród dobrze wyglądał, warto zaaranżować je w pomysłowy sposób. Jednak nie musimy opierać się jedynie na gotowych rozwiązaniach. Wystarczy dobry pomysł, by zwykłą ścieżkę zmienić coś w wyjątkowego, pomysłowego i przyciągającego uwagę.

Dróżka w ogródku wyłożona kostką brukową nie jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie w tym celu kamieni – całych lub ich fragmentów. Jeśli lubisz kolory i nietypowe rozwiązania, możesz pomalować je w kreatywny sposób. Nie bój się odważnych decyzji – wybierz oryginalne kolory lub zaaranżuj kamienie we wzory.

Doskonałym pomysłem do wykonania ścieżki jest także wykorzystanie drewna. Możesz użyć całych paneli czy przekrojów pnia. Jednak należy pamiętać, że drewno należy odpowiednio przygotować oraz regularnie o nie dbać, aby służyło nam przez długie lata.

ozdoby do ogrodu własnej roboty

***

Ozdoby do ogrodu samemu zrobione to świetny sposób na uzupełnienie wystroju w unikalny, indywidualny sposób. Jeśli macie swoje pomysły na dekoracje i chcielibyście się nimi podzielić, czekamy na wasze komentarze. Pochwalcie się pomysłami na ozdoby do ogrodu i jak je zrobić – stwórzmy wspólnie galerię naszych najlepszych pomysłów!


Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!