Dekoracje na stół na co dzień i od święta

Lada moment święta. Pomyślałam, że już teraz przyda się Wam garść inspiracji jak udekorować stół. Po drodze będzie zapewne masa innych okazji, aby pochwalić się przed gośćmi oryginalnie i stylowo nakrytym stołem, dlatego poza bożonarodzeniowymi ozdobami pokażę Wam zachwycające aranżacje – zarówno te na specjalne momenty, jak i na co dzień.

Dekoracje na stół na codzień źródło: leschosesdemarie.blogspot.com

Przygotowując wykwintny obiad lub kolację dla bliskich, szczególną uwagę przywiązujemy do posiłków, zapominając o udekorowaniu stołu. To błąd, ponieważ odpowiednie dodatki nie tylko uprzyjemnią nam posiłek, ale również dodadzą charakteru całemu wnętrzu. Jak zatem ozdobić stół? Jakich błędów uniknąć i jakimi zasadami się kierować? I wreszcie – gdzie szukać inspiracji?

Nie tylko na Boże Narodzenie

Lada moment święta Bożego Narodzenia. Pomyśleliśmy, że już teraz przyda się Wam garść inspiracji i podpowiedzi, jak wybrać dekoracje na stół na co dzień i od święta. O estetyczny i niebanalny wygląd stołu warto zadbać zresztą nie tylko z okazji uroczystych rodzinnych kolacji i świąt. Jeszcze przed końcem grudnia będziemy mieli za pewne masę okazji, aby pochwalić się przed naszymi gośćmi oryginalnie i stylowo nakrytym stołem. Na kilka tygodni przed wigilijną uroczystością zaprezentujemy Wam zatem zachwycające i niezapomniane ozdoby na stół na co dzień. Nie skupimy się wyłącznie na bożonarodzeniowych akcentach, ale również podpowiemy, jak wybrać najlepsze. uniwersalne dodatki.

źródło: marthastewart.com źródło: marthastewart.com

Klasyka wiecznie modna

Jeśli chodzi o dekoracje stołu na co dzień, zdecydowanie jesteśmy zwolennikami klasycznych, stylowych aranżacji z nutką elegancji. W swojej szafie warto mieć awaryjny zestaw do dekoracji stołu, który będzie pod ręką w razie niespodziewanej wizyty gości. Taka aranżacja stołu na co dzień znakomicie sprawdzi się także od święta. Ponadczasowa klasyka będzie odpowiednia również podczas dekoracji na bożonarodzeniowy posiłek, spotkanie z okazji urodzin, imienin, rocznic bądź rodzinnych spotkań. W zestawieniu ze świeżymi kwiatami, takie dekoracje stołu na co dzień za każdym razem będą wyglądać inaczej. I to za każdym razem wyjątkowo.

źródło: Pinterest źródło: Pinterest

Stół przykryty czy na widoku?

Nie zapominajmy, że kluczem do sukcesu jest prostota i budowana na niej dekoracja stołu na co dzień. Równie pięknie i ozdobnie będzie wyglądał stół w całości nakryty obrusem, jak i ten, na którym będzie jedynie bieżnik, lub pojedyncze podkładki pod talerze. Jeżeli mamy zadbany, piękny stół, po cóż go ukrywać pod warstwami materiału? Blat sam w sobie może być doskonałym elementem dekoracyjnym. Wszelkie drapowania i przeróżne tkaniny nawarstwione na stole, także mogą wyglądać zjawiskowo. Warstwa ozdobnego materiału to zresztą również znakomita dekoracja na stół na co dzień.

źródło: Pinterest źródło: Pinterest

Uważajmy jednak, żeby nie przesadzić. Kiedy potrawy pojawią się na stole, powinno pozostać wystarczająco dużo miejsca, aby nie trzeba było pozbywać się połowy dekoracji, żeby móc wygodnie zjeść. Słowem, pamiętajmy, aby dekoracje stołu na co dzień, jak i z okazji święta, były z jednej strony eleganckie i stylowe, a z drugiej stosowane z umiarem. Nadmiar dodatków, gadżetów i akcesoriów przyniesie nam odwrotny efekt.

Jeżeli któraś z proponowanych przez nas stylizacji szczególnie przypadła Wam do gustu i zainspirowała do ozdobienia własnego stołu, nie zapomnijcie się tym z nami podzielić!Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!